Mobiil-ID Balil

Tere, 

kas kellelgi on kogemust, kas meie mobiil-id Balil ka toimib?
Londonis sai sellega küll ilusti ülekandeid teha, aga kas ka Balil?
Olemas on mõlemad, nii mobiil-id kui smart-id.

Mobiil-ID puhul toimub infovahetus üle SMS-i, seega kui SMS saatmine ja vastuvõtmine õnnestub, siis Mobiil-ID toimib. Probleemid võivad esineda vaid siis kui miskil põhjusel SMS saatmisel viited väga pikaks lähevad.

Smart ID toimib üle interneti, seega kui telefonis internetiühendus olemas, on, Smart-ID toimib.
Igaks juhuks ka see, et Mobiil-ID on seotud su telefonis oleva SIM kaardiga mitte telefoniga, seega kui kasutad oma pärisnumbri asemel mõnda kohalikku SIM kaarti, siis Mobiil-ID ei toimi. Smart-ID on telefonis olev äpp, seetõttu on sel ükskõik kustkaudu internet telefoni jõuab -- kodusest või kohalikust mobiilivõrgust,  wifist jne.

Pole õnnestunud ammu viibida kuskil, kus sms-ühendus ei toimiks, seega ei oska ka kahtlustada mingeid raskusi mobiil-id osas. Küll aga hiljuti Tais ei piisanud hotelli wifist smart-id kasutamiseks. Signaal oli, niisama surfata ka sai, aga panga saidi ja smart-id jaoks jäi pakutavast väheks.

Minul ei õnnestunud MID-i kasutamine Brasiilias ja Vanuatul, kuid SMS vist nendes riikides ikka töötas, vähemalt moblaoperaatori tervituskõned tulid rõõmsalt sisse:)

jaanapr
"...Tais ei piisanud hotelli wifist smart-id kasutamiseks. Signaal oli,niisama surfata ka sai, aga panga saidi ja smart-id jaoks jäi pakutavast väheks."

Igasuguste pangatehingute ja enda identifitseerimise protsesside (s.h. ka oma meili, FB jne.) jaoks on avaliku WiFi võrgu kasutamine ohtlik.
Kui keegi väga väga sinu tegevuse vastu huvi tunneb, on avalikus võrgus sinu andmete/kontode paroolide kättesaamine suhteliselt lihtne. See võib lõppeda kas identiteedivarguse või halvemal juhul suure rahalise kahjuga.
Selliste tegevuste jaoks ma lülitan alati korraks WiFi välja ja 4G sisse. Pärast kuhugi sisselogimist/identifitseerimist lükkan WiFi jälle sisse ja kõik toimib.
Ei ole eriti raske ja tunnen end palju turvalisemalt. Mida soovin ka teistele.

kiisukurr

Kui on olemas ka Smart ID, siis pole mingit põhjust muretseda. Ostad Balil internetikaardi (nt. simPATI) ning pole probleemi.
Ise maksin 10GB 4G SimPATI kaardi eest 95 000 ruupiat (alla 6 euro). Ajaline piirang oli vist 30 päeva kui ma ei eksi.
Tegin ise Balil mitmeid ülekandeid Smart ID'd kasutades.
Tunnistan, et igaks juhuks on mul reisidel alati ka ID kaardi lugeja kaasas. Mine tea, mis telefoniga võib juhtuda...

Mobiil-ID puhul arvesta ka sellega, et SMS väljaspool EU-d maksab. Kui läheb suuremaks identimiseks ja allkirjastamiseks ära üllatu kui tuleb välismaal sõnumite saatmise kohta arve.

MID on eksisteerinud juba ca 10 aastat, äärmiselt imelik on lugeda iga mõne aja tagant ajakirjandusest artikkleid, et keegi sai teenuse kasutamise eest ülekohtuse arve. Teenusega liitumisel on soovitav tutvuda teenuse tingimustega. Kui ei saa tingimustest aru, siis on alati mõistlik üle küsida, loomulikult ei tule alati kõikide nüansside peale. 
Indoneesias on erinevate mobiilioperaatorite sõnumi hind ca 10-36 senti. Ühe MID toimingu puhul arvesta kahe sõnumiga (sulle saadetakse sõnum audentimiseks ja sa saadad sõnumi kinnituseks - umbes nii). Oluline on, et rouaming-teenus on avatud, siis üldiselt lähevad SMSid läbi (ole tähelepanelik, et roaming internetti ei ole sisse lülitatud).

Lepingulise numbriga ja "õige paketiga" ei ole ELis nett probleemiks. :)

Just nimelt ELis. Antud juhul on tegemist Indoneesiaga ja suuremad sideprobleemid tekivadki väljaspool ELi.