Mootorrattareis Vietnamis

Tere

Millised on Teie kogemused mootorrattareisil Vietnami. Millised on ohud Vietnami liikluses ja kuidas seal üldse liigelda?

Johanna

Ma ei ole käinud päris mootorrattareisil, aga ma olen Vietnamis mootorratast ja mopeedi rentinud küll.

Liiklus on "kaguaasia zen" - sinu mure on see, mis toimub sinust ees pool, tagant tulijate pärast väga muretsema ei pea. Signaalitamine tähendab "hei, ma olen siin", mitte "krt, kao eest ära". Suunda viibatakse pigem käega, kui suunatulega.
Ja liiklus on hullumeelne. Peale Vietnami tundub Eestis liiklus seisvat. Õnneks on Vietnamis maksusüsteem, mis üle 250cm3 rattaid enamvähem importida ei lase, seega rattad on kerged ja lihtsasti manööverdatavad.
Ja kogu see info on 2010 aasta kogemuselt kirjutatud.

Kui suurematest linnadest eemale hoida siis ei ole Vietnami liiklus midagi hullu. Hanoi liiklusesse kohe ei maksa ronida aga Cat Ba saarel oli vägagi mõnus ringi sõita. Veel rentisime rollerid Cao Bang-is ja BA Be järve lähedal ja nendes kohtades oli google mapsi abil tore mööda külasid ringi kulgeda. Maastik on seal kandis vapustav, mäed koos riisiterassidega jne. Päeva teekond 80-100km oli piisav, kuna kiirused jäid nii 30-40 km/h vahele.


Hei!


Võtan nii lühidalt kui oskan...

Elu parim reis! (hetkel veel)
Läbitud sai 2000+km
Rollerid ostsime tänavalt (ei ole väga legaalne tegevus vist..) (pärast müüsime sama moodi maha) 
Liiklus ULME! Aga nagu näha, elus terve :) Üldiselt tundub et liiklusreeglid puuduvad... sõidetakse risti rästi vastas-suunas lihtsalt ette jne... aga mingil ime kombel kõik toimib... nagu eelnevalt keegi kirjutas ole tähelepanelik ja jälgi mis ees toimub... taha ära vaata :D 
Liigelda tuleb nii et... sinna kuhu tahad minna, lihtsalt mine.. ära muretse kõik laabub :)
Suurlinna liiklus alguses hirmutav, peale u.1 kuud trippimist igati loogiline :D
Kui midagi ära laguneb saad reeglina alati kuskilt abi. Pigem tasub muretseda mõni uuem masin... kuna vanadele mudelitel ei pruugi juppe iagst külast ikka naljalt leida... (oma kogemus)
Marsruut oli lõunast-põhja (pigem valiks nüüd vastupidise...)
Igatahes mina soovitan 100% 

#vahemaandumine (ins.)

Panen siia videokillukese Saigoni liiklusest


Kui viitsid blogi lugeda, siis esimese poole peal on minu kogemusest sealse liikluse kohta kirjutatud. Minu jaoks oli see maruäge, ma lausa nautisin seda! Vietnamist väheke laiemalt siis ka kirjutatud.
https://happylotti.wordpress.com/2019/03/01/mina-ja-vietnam/

Väga huvitav lugemine, Lotti!

See tundus ainult imelik, et mitte vist päris algaja reisisellina Sul VND-des makstes ei olnud "õrna aimugi, kas see on palju või vähe".
Teades ette, kuhu riiki lähen, teen sellise asja ise küll muu eeltöö käigus endale alati selgeks :-|