Mõtteid aastavahetuseks.

Otsin mõtteid aastavahetuse ideeks, ehk raatsib keegi oma ideid või kogemusi jagada. Reisima.net pakub Maltat, kuid seal sajab talvel 100x rohkem kui suvel. Aga muidu päikese ja palmidega aastavahetus oleks küll vahva.

Egiptus oleks üks soe ja suhteliselt odav kant.

Sel ajal ei ole enam Egiptus soe, vaid jahe ja tuuline.

Palme ja sooja päikese järgi peab ikka ekvaatorile lähemale sõitma - ilmselt on India üks lähedamaid riike, kus sel ajal soe on. Aga mõnusam oleks ehk Thai, Cambodia või Filipiinid.

Kõik oleneb sellest kui suurt eelarvet lubada saad.Kasutaja msander mainis õieti neid riike. Ise olin eelmised jõulud/aastavahetuse Tais ja viimased Filipiinidel. Juba see melu- tuledes palmid, päkapikumütsiga asiaadid, ise oled lühikeste pükstega, pühid higi ja mõtled meie külma ilma peale.... Tuleb arvestada ka nende kingituste tagaajamisega-mölluga ja rahaliste väljaminekutega, mis siin kaasneb. Ainult Sa oled vist hiljaks jäänud aastavahetuse planeerimisega, seda oleks pidanud juba varakevadel alustama, oleks lihtsam soodukaid leida/kombineerida. Ise lisaks siia loetellu veel Bali, kus tahaks ka aastavahetusel olla.

Aifu, ise mõtlesin ka selle aastavahetuse kohaks Balit, aga seal on siiski sademete hulk vist nii suur, et võib hakata rahulikku puhkust segama. Wundergroundi andmete järgi igatahes aasta kõige vihmasem periood.

Kui eelmine aastavahetus sai veedetud Filipiinidel (soovitan soojalt), siis selleks aastaks on plaani võetud Vietnam.

Ja päris hiljaks Arvo05 pole vist veel jäänud - soovitan vaadata Hong Kongi soodukaid ja sealt edasi mõnda odavamat otsa (nt. Vietnam, Langkawi vms.). Finnairiga hetkel võimalik saada Tln-HKG 8.984 EEKiga. Aga üldiselt oleks mingiteks konkreetsemateks soovitusteks vaja teada potentsiaalset eelarvet.

Meie perega mõtleme minna aastavahetuseks Sri Lankale, aga hetkel ei ole head hinda veel leidnud! Otsin aga edasi. :)

Eelarvest... no edasi-tagasi lend võiks olla ca 10 000, majutus 3-5 tuhinat, kokku 20 000 per nägu (2 tk), ilmselt venitaks hea asja eest ka kuni 25 000 välja. Kohaloluks 1-2 nädalat.

Olen kahed jõulud ja aastavahetused Araabia Ühendemiraatides veetnud (töötasin seal). Oli küll soe :) Või Omaan. Ükskõik, kuhu ka ei läheks, aastavahetusel hinnad ikka kõrgemad võrreldes muu ajaga.

Kui säästlikkus (ööbimine 1-2 tärni hotellides) plaanis siis, AÜE-sse keeruline viisat saada.

Sel juhul võta pakett (näiteks soome reisikorraldajatelt)lend+majutus. Peaks 20000 per nägu/nädal välja tulema küll.

Augusti algul sain Finnairist 9600.- EEK-u nägu pileti Phuketile . Öömaja otsisin netist ise- villa 2 nädalaks(koos basseiniga) 15 000 EEK-u. Kuna meid on 4 inimest siis jagades summa näole 3760 EEK- u 2 nädalat. Tuleb tunduvalt odavam kui meie reisibüroode pakkumine 23 900.- nägu, 2 tärni hotellis ja msanderil täiesti õigus. Egiptuses langeb koos päikese loojumisega kella 4 paiku õhutemperatuur ja tekib tugev tuul. See pole mõnus ilm ja päev väga lühike. . . . Trip.ee soovitab: Caps Lock maha ennem postituse kirjutamist!

Kunagi sai aastavahetust Miami Beachil vastuvõetud. Karjusime täest kõrist "head uut aasta" ja ennäe, samaga karjuti vastu. Oli 1 pere Pärnust vist. Järgmine päev pohmakat ravima Key westi. Bensukast "Big Gulp" (see on ca liitrine limonaadi tops coca v.m. sarnasega, rummi natsa, 5$ täispuhutavad madratsid Atlandi ookeanis vedelemiseks, kõne Eesti ( tol hetkel -20C)...priceless. Vahid pelikane, palme,mida iganes, kiigud oma Cuba Librega ookeanis, vesi 25, õhk sama, mida veel taha? Just an idea...

Aastavahetusreisid

Tervitus! Plaanime minna perega aastavahetuseks kuhugile sooja, kuid samas, et ei oleks väga kallid piletid sellele reisile. Mis te arvate, teie kogenud reisijad, mis kohti te arvate, et oleksid õiged? Tõesti pole ühtegi ideed.

Täpsusta rahalisi võimalusi! Ainult lennupiletid st. reis omal käel?

Hm, kuidas oleks soodsam? Kas mõni pakett või ehk siiski lennupiletid ning siis internetist otsida mõni mõnus ööbimisvõimalus? Soovime kaks täiskasvanut ja üks nooruk minna reisile ja ühele inimesele võiks ju minna umbes 500...700, kui sellises klassis on üldse võimalik miskit mõistlikku leida....

Paketi puhul jääb valikusse ainult Egiptus, Iisrael ja Kanaari saared. Ainult lennupilteid võib küll saada selle hinna eest eskootilisematesse kohtadesse. Kuid lisanduvad kõik muud kulud.