Narva ja Peipsi kant

Plaan teha augusti lõpus kolmepäevane sõit Narva ja Peipsi kanti. Eesmärk tutvuda kohaliku eluga nii lähedalt kui võimalik :) Tahaks külastada mõnda autentset nõukogude aja tundega Narva söögikohta, lobiseda Peipsi kalameestega ja süüa värsket suitsukala ja ööbida mõned meeldivad kodumajutuses/talus/külalistemajas ja kõike muud sarnast. Juua värsket talupiima ja.

On teil soovitusi?

http://trip.ee/node/43486

Narvast võiksid sõita Eesti elektrijaama (see kaugem jaam) tee ääres on üht teist huvitavat: barack-daatšad, lõpetamata (tegelikult ainult alustet) industriaal-tondilinnad; Batman'i monument; Veneetsia; Venuse kõrbe sarnane tuhaaheliku hari, roheline järveke, latvadeta mets, kuum kanal, vene kahur jne.

Hoia silmad lahti.

Eht vene rjuumotšnaja leiad ehk turult. Teisi on raske juhatada. Kreenholmi kvartali, Gloria bastioni, Taani kindluse ja Pimeaia leiad ehk ise.

Just täpselt, kui linnast välja sõitma hakkad, sõida mööda Kalda, Kose ja Joala tänavaid Elektrijaama poole. Ja sealt saab Tallinna mntele tagasi.

Kunagi oli Kadastiku tänaval mingi väike koht, seal Narova Mööbli (Paemuru ja Kadastiku ristmik) poe vastas. Mingi õudne Restoran :). Aga üldiselt jah, kõik klassikalised vanakooli restod ja kohvikud on renoveeritud ja seega ka mõtetud.

Astu läbi ka kohalikust väiksemast toidupoest, nautimaks kõrgkvaliteetset teenindust ;)

Kreenholmi piirkond vast minu lemmik.

Värske suitsukala (odav ja maitsev) ja lobisevaid kalamehi leiad vanausuliste piirkonnast - Kolkja, Varnjast Nostalgilised elamused tuleb otsida mujalt... nt Sillamäe, Kohtla-Järve..

Narvas ei saagi kohe soovitada midagi nostalgilist, isegi "rjumotsnaja" on kinni, väikestes poodides halba teenindust tuleb kah otsida, praegu see on sarnane teiste piirkondadega..

Võin tegelt uurida põhjalikumalt kus antakse parimat toitu Narvas, kust saada talupiima, ehtsat puskarit jne...

Eelkõnelejaga täitsa nõus. Sillamäel on vist kõige paremini tunda ja näha seda "sovjetliku" arhitektuuri. Nii, et kindlasti linna külastada. Kui mõelda, siis ei oskagi soovitada Narvas sellist söögikohta nagu otsid! Ju siis ise ei ole külastanud selliseid kohtasid. Äärelinnas ehk tõesti leidub midagi sellist aga kas nüüd soovitada julgen see on iseasi. Narva kohta veel niipalju, et kindalsti oleks huvitav külastada kindlust ja Aleksandri kirikut tema uue valgustusega. Pimedas kindlasti huvitav vaatepilt. Ja kui öömaja tahad Sillamäe lähistel anna märku!!

Peipsiääres sõites pakutakse kala müüa päris mitmes putkas. Odav selle kala kohta öelda ei saa, kuid maitsev on ta küll. Kuuldu järgi on need putkad ühe kalatsehhi omad ning kalamehed oma koduväravas kala müüa ei tohi (võib lõuga saada, kuna kalatsehhi mehed on suured, dressides, tossudega sonid peas vene rahvusest "parõõgar").

Remnikus kord õnnestus osta kohalikelt kuivatatud haug, see on tõesti maitsev... Oma eelmises postituses soovitasingi vanausuliste piirkonda, sest sealt võib kohalikelt saada normaalse hinnaga värske kala: 50 - vobla, 40-80 - suitsukala... Mustvee putkas oli vist 110.- Aga tuleb ise küsida, et kust saaks..

Lähme sõpradega samasugusele reisile 22-24 august. Esimene öö oleme Ranna puhketalus, on kellegil äkki kogemusi selle kohaga? Kuidas rand, mis toitlustus võimalused jne.

on jõe ääres Sõudebaasi juures, ligi pääseb jala ja rattaga Narva silla alt läbi sõites, kuigi ees mingi piiri-keelutsooni tähistav silt.Autoga Pax bastioni/Pimeaia kõrvalt alla jõe äärde ja vasakule. Ökonoomselt ja nutikalt püstitatud osaliselt katusealune rannarestoran, korralik teenindus ning mõnus seltskond, peamiselt kohalikud ning mõni intelligentne Piiteri turist. Nõukaaega meenutab peamiselt restorani püstitajate leidlikkus. Peipsiäärse kalaostuga tuleb olla ettevaatlik, kuna Peipsis viimasel ajal kala vähe ning kohalikke info põhjal müüakse tihti Venemaalt toodud külmutatud kala. Sillamäe kohta võiks öelda, et tegemist korralikult kavandatud ning teostatud linnaga, mida ei riku eriti ka trenditeadlikult renoveerimata nõukaaegsed hooned ning kust tänastel Eesti linnaplaneerijatel tasuks õppida.

Aga kindlasti pole seal nn "nõukogude aja tundega kohti"

"on jõe ääres Sõudebaasi juures, ligi pääseb jala ja rattaga Narva silla alt läbi sõites, kuigi ees mingi piiri-keelutsooni tähistav silt.Autoga Pax bastioni/Pimeaia kõrvalt alla jõe äärde ja vasakule. Ökonoomselt ja nutikalt püstitatud osaliselt katusealune rannarestoran," - RO-RO on selle nimetus. jah, mõnus koht, tihti seal on ka elav muusika.