National Car-rutiin auto rentimisel?

Palun kogenud reisisellide nõu!

Bookisin National Car-st auto, full size. Tegin ka Emerald Clubi kaardi. Auto võtan ja tagastan LAX-i. Olen lugenud siit erinevaid teemasid, lugenud ka Tripadvisorit ja teisi foorume, aga ikka on jäänud mõned küsimused.
Kui lähen autot võtma, kas siis võin kõndida kohe platsile autot valima või pean letist läbi minema  dokumente vormistama?
Full  size alla käivad paljud erinevad autod. Kas aisled on kuidagi märgistatud?
Kui ma full size hulgast midagi sobivat ei leia ja peaksin soovima paremat/kallima rendihinnaga autot, kellele siis pean "silmi tegema"?
Kuidas ma tean mis kütust auto tarbib (diisel, bensiin regular vms)? 

Kallid foorumlased, ärge nende rumaluste eest väga kõvasti lööge, niigi on närvid läbi :)

Meil seisab ka ees reis LAX-i ja auto broneerisime samuti National Car'ist. Broneeritud on üks full size SUV ja standard size SUV, tehtud ka Emerald Club liitumine. Kui National Car kodulehel oma broneeringut vaadata, siis seal on meil märge "counter", seega meie ise kuhugi midagi valima minna ei saa. See on vast tingitud asjaolust, et meil mõlemal autol mitu lisajuhti. Ehk on abi sellest, kui vaatad oma broneeringut ja seal juuresolevat märget :) 

Palju sõltub sellest mis olukord sellel hetkel on, olenevalt kellaajast võib plats ka üsna lage olla kuigi tundub et autosid kõik kohad täis. Kui sinu tellitud autot pole või sulle mingil põhjusel ei sobi nende pakutu siis jah võib juhtuda et saad midagi ekskusiivsemat at no charge. See silmapilgutamine taandub ikka olukorrale, inimestevahelisele keemiale ja teenindajale antud volitustele millest sina ju ei tea tol hetkel.  Meile pakuti Shevy Suburbanit viiepoolese mootoriga kuna RAW 4ja hetkel polnud aga ei tahtnud veokaga sõita need kaks nädalat + kütusekulu. Diiselmootoriga autot muide mina seal ei näinud. Tanklates soovitati ka alati kahest variandist odavaim regular valida ja korras. Muide lähestikku asetsevates tanklates võib kütte hind väga palju erineda niiet tasub lahtise silmaga ringi vaadata enne tankimist ..google ka on abiks.

 Emerald klubi liige võib kohe platsile minna valima. Üldjuhul on ka mingid viidad märgid mis hinnaklassiga tegu on.  Võtsin auto SF lenuuväljalt ja trükkisin enne broneeringu kinnituse kodus välja. Sellega siis platsil sai korra lehvitatud kui autot näpuga näitasin ja oligi ok. Tagastamine käis veel kiiremini - tõstsin pakid välja , noogutasin mehiklasele ja tema noogutas vasu ja kõik. 

Meie rentisime aasta tagasi National Car-ist auto Oaklandi lennujaamast. Vormistasime eelnevalt kodus Emeraldi liikmelisuse ja broneerisime midsize auto teadmisega, et saame valida igasuguse klassi auto selle asemel. Saimegi :). Kuskil järjekorras seisma ei pidanud, lihtsalt jalutasime platsile, palusime kohapealsel teenindajal kõige ägedamad mudelid ette näidata, valisime auto välja ja alles väravast väljasõidul pidime näitama oma broneeringut ja krediitkaarti. Oligi kõik. Pole iialgi nii lihtsat ja sujuvat auto rentimist kogenud. 

Lapse jaoks palusime platsil veel istumisalust ka. " No problem" vastati seepeale ja võeti esimesest ettejuhtuvast autost lapseiste välja. Lisatasu selle eest keegi ei küsinud, ei fikseeritudki, et selle saime.
Kütuse osas ei mäleta, vist tõesti diisleid ei olnudki valikus, aga ega me eraldi ei otsinud ka.

Full size (SUV) on lahe ja kütus on Ameerikas muidugi odav (California ehk LAX piirkonnas kõige kallim), aga lõpuks tekib ikkagi tunne, et mingi F150 5.7 või RAM 5,7  asemel oleks võinud olla ka tavaline, kuid see-eest väga mugav, just reisimiseks mõeldud mahtuniversaal. Äratab pisut kõrvalistemates linnakestes (ja linnaosades) ka vähem tähelepanu. 

Kütuse liik on üldiselt kütuseluugil seespool kirjas, aga tasub alati üle küsida. Üldiselt diisel ei ole eriti populaarne niikuinii, pealegi on ta kallim kui Regular bensiin. Samas on ka "Super" bensiin seal eestlase jaoks odav, nii et mina tangiks ikkagi ainult seda (liitrihind ca 0,70€ Regular vs 0,85€ Super). Regular bensiini oktaanarv on 87, Eestis ei kujutaks ettegi enda autole sellise oktaanarvuga kütust tankida..

Silmaripsmete pilgutamise asemel aga tee (platsi)teenindajaga juttu juba enne platsile sisenemist - very nice. I like. Amazing. Wow!
Kui saad temaga ka põgusalt kätelda, siis ongi töö tehtud.Lihtsalt vahemärkuseks olgu öeldud, et bensiini oktaanarvud Euroopas ja USAs tähendavad eeinevaid asju ja pole 1:1 võrreldavad: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Octane_rating

Teemaalgatajale:  kõigepealt vaata oma broneeringut, seal on kirjas kas "counter" või "aisle". Esimesel juhul lähed leti juurde, teisel juhul otse parklasse. Aisle on full size puhul alati märgistatud. Kui ei leia, juhatavad platsitöötajad su õigesse kohta. Kui kogemata kombel aisle on tühi, küsid teenindajalt, kust sa auto võtta võid. Kui tahad silmi teha, siis kas leti taga või siis platsi peal, kui ei peaks broneeritud kategooria autot olema. Kui pakutav ei sobi, siis on upgrade tasuline. Sõiduauto puhul on diisli rentimine võimatu. Vbl mingi suure pickupi leiab diisli, aga sealmaal on sõiduauto või maasturi kütuseks bensiin.

Kevadel SF lennujaamast oli broneeritud full size SUV, Emerald Club ka olemas. Läksime otse parkla Emerald aisle alasse, aga seal tekkis meil siiski väike segadus, et millised siis need full size on. Eks pikk lennureis oli oma jälje jätnud :) Sai siis paber näpus küsima mindud. Seda paberit vaadati eemalt ja anti võtmed kommentaariga: kõigepealt on see auto pakkuda. Tuttuue Infinity üle kurtma me ei hakanud, sai omaks võetud :) Peale auto tagastamist sai kinnitust ka meie oletus, et saime upgrade auto. Jäime rahule. Natuke pelgasime kütusekulu, aga tegelikult ei olnudki väga janune.

Kokkuvõttes on kogu asjaajamine Emerald klubiga väga lihtne ja kiire.

@korsten
Bensiin "Regular" USA-s vastab Euroopa 91-92 oktaanarvule. Mis välistab  selle kasutamise uutel rendiautodel.
"Super" USA-s vastab Euroopa 97-98 oktaanarvule. Eestis kasutan oma autodel ainult ja eranditult 98 oktaanarvuga bensiini. Arvestades, et USA-s on rendiautod enamikus ainult aasta-kaks vanad, siis vaevalt, et see Regular (Euroopa mõistes 91-92) oktaanarvuga kütus nende autode mootoritele parim valik on. 

Meerikamaal laseb 95% rentijatest autosse kõige odavamat ehk madalaima oktaanarvuga kütust hoolimata sellest, mis autodele ette nähtud on. Ise olen ka täpselt sama teinud ja näe mingit põhjust valada paaki kallimat kütust, kui eelmine ja järgmine rentija seda ilmselt ei tee. Oma auto on sootuks teine teema :)

Viimati kasutasime 2018. a. Chevy Suburbanit ja selle tehase raamatus oli isegi kirjas, et kasutage 87-t. Seega jutt, et kasutage kallimat/paremat bensiini, on ikka jama. Pole mõtet rohkem maksta.

Oktaanarv teemaks pigem sportautode ja uute väiksemate turbomootoritega. Minu viimase rendika MB GLA tankimisava juures oli nõue kasutada vähemalt 91-te. Ignoreerisin.

Märtsi lõpul kogemus SF lennujaamast. Oli bronnitud Emerald Isle auto ja oligi nii, et sildid olid kõik väljas, et siin on see ja seal too "isle"- läksime õigesse vahesse ja tegin kiire tiiru, valisin välja, mis tahtsin, istusime sisse, pakid peale. Võtmed olid ees, sõitsime tõkkepuu juurde, töötaja kontrollis paberid ja juhiloa ning ütles have a nice trip ja oligi kõik, nägemist! Valisin mingi Chevy Malibu, midagi eksklusiivset tol hetkel polnud. Samas oli väga mugav auto, tegi keset kõrbe ise wifit jne. Tagastamine oli sedasi, et tõkkepuu alt sõitsin sisse, töötaja näitas järtsus koha, astusime välja, pakid välja, vaatas kas paak on täis ja head-aega. Kõik!