Novembris kuskile sooja

Tere

Tahaks novembris viia vanema inimese kuskile sooja, tervist kosutama. Kauglendu päris ette ei võtaks, kuna lend liiga pikk. Tahaks kuskile lähemale. Palun soovitage, kus on novembris veel vesi soe, et meres sulistada ja ilmad ka mõnusad soojad? Mõtlesin ise Malta peale, aga.. kuidas seal on temp, ja randadega üldse novembris? 

Kanaarid? merevesi ei ole muidugi just teab, mis soe. Päris sooja vee saamiseks peab siiski kaugemale vaatama. 

Ma saan Küprosele nõu anda. Praegu on see veel soe. Otse odavaid lende. Paphos on lennujaamast 6 km. Väga huvitav linn. Kõndige ringi, vaadake vaatamisväärsusi. Vesi on veel soe. Võta korter Kato Paphosis. Õhtul ööelu. Soovitan 

Frends  baarit. Kui sa ei ole Küprose - see on meeldiv avastus.

Noh, seal on veel Tenerife ja teised saared. Sel ajal on kindlasti soe. Ja kui te ei vastuta Türgi või Egiptuse vastu, siis saate sinna minna. Kui olete vastu Ida-riikide, siis Kanaari saarte või Küprose suhtes. Malta kindlasti ei soovita. Seal on palju kultuurimälestisi, kuid mõned rannad. Vesi ja õhk on külmad. Noh, hinnad on teiste riikidega võrreldes suured.


Ise sai novembrikaamose (eelmise aasta november oli ikka õudus kuubis) vastu võetud väike rohi, Tjäreborgi pakett Helsingist Gambiasse. Lend enam-vähem sama pikk mis Kanaaridele.
Samuti olid lennuajad väga mõistlikud. Hetkel on ka vist miskit sorti viimase hetke pakkumisi. Tuleb põnev avastamine.

Hakkasin Tatiana soovitusel Paphost vaatama - lennud lõppevad oktoobris ära paraku.

Egiptus? Türgi?

Novatoursil seal novembriks on, aga ega see ka ainuke firma ole
Ja tegelikult saab ise ka väga edukalt otsida:
1. Reise nt Novatoursi lehelt ja
2. Õhu- ja veetemp. nt siit

@makumaku, mul tuttavad käisid ka eelmine november Gambias ja ka Helsingi kaudu, mingi 7-8-9 kp algusega oli vist. Äkki olite isegi ühes lennukis...

Kanaari saared, ega muud kohad antud tingimustele ei sobi. Liiati kui vanade inimestega tegu. Kanaaridel ikkagi euroopa asjaajamine ja meditsiin, puhas ka, ei pea kurja kõhutõbe kartma. Kanaari saartest omakorda soovitaks Gran Canariat, rahulikum kui Tenerife, sobib minu arust vanemale inimesele rohkem  , aga eks maitseasi. 

Vahemereäärsete sihtkohtadega on novembris juba veidi kahtlane, ilm võib vabalt alt vedada. Ka Küprosel ja Maltal. 

Ryanair lendab kindlasti ka novembris Küprosele. Lausa 2x nädalas. Meie reis 01.11 kuni 08.11

Väga huvitav,. tln lennujaama lehe järgi tõesti lendab, aga Ryanairi enda lehelt küll osta ei õnnestu? Mitte ühtki lendu ei ole pärast 04.11. ja viimane tagasilend juba oktoobris.

Veel kord kirjutan. Väga üllatunud. Novembris ja detsembris on lennud Küprose ja odavaid pileteid. Need on vabalt ostmiseks saadaval. Ärge pange ainult tõlkija lennufirma veebisaidile. Vaata originaali inglise keeles. kui ma seal olin, kohtasin Irkutski perekonda. nad tulevad Küprosele pidevalt. Nad ütlesid mulle, et nad soovivad veeta uut aastat ja isegi ujuda.

No seal Küprosel on november-detsember-jaanuar täpselt nagu jumal juhatab. Võib olla väga soe ja mõnus, aga võib ka olla +15 ja vihmane.


Ise ka läheme see aastavahetus just Küprosele kuna mõni aeg tagasi oli Larnacale selleks perioodiks hea hinnaga piletid. Olen teadlik, et sel ajal on ilm paras loos, aga mõni päikesepaisteline ilm on kindlasti ja ikka parem, kui Eestis.
Eelmine aasta näiteks oli detsembri lõpus iga päev 20+ kõige soojemal hetkel.

Ja ise ka kavatsen kindlasti ujuda. Keskmine veetemperatuur +17 on eestlasele kökimöki :D

Egiptua, Sharm el Sheikh on kindla peale minek, ka Hurghaa. Iga päev paistab päike, merevesi 22-25 kraadi, lend kestab u 5- 5,5 tundi. Odav on ka. Sama rahaga, mis Egiptuses saab olla 2 nädalat kõik hinnas, saab Kanaaridel olla ainult 1 nädal hommikusöökiega ja lend on 6 tundi. Atlandi ookean ei ole ka kindlasti nii soe, kui Punane meri. Ma soovitaks just vanemale inimesele.

Jah, Ketukal paljuski õigus, ütleks isegi, et merevesi Punases meres on tema pakutust ikka mõne kraadi võrra soojem. Egiptuse suur häda on hügieen ja pealetükkivad kaupmehed, sestap oleks vanemale inimesele Kanaarid sobilikum koht. Nii suur see hinnavahe kindlasti ei ole, aga eks hindasid lihtne netist vaadata, vesi Atlandis sel ajal 23-24( päris täpselt ja kindlasti). Kui ise osta lennuki piletid ja bronnida elamine saab 2 nädalat sealkandis olla kuskil 500-600 euroga ja selle hinna sisse mahub juba ka rendiauto. Söök tuleb lisaks osta siiski, aga see on odavam kui meil, eriti vein ja kange alkohol. Egiptuses rendiautoga ringi ei sõida! Kanaaride kohta ei oska midagi kosta. Üks variant oleks muidugi Eilat Iisraelis, see ka punase mere ääres. Ja sealt saaks ka Surnumerd külastada näiteks.

Egiptuses on mõistlik valida mõni rannahotell, pisut kallim aga pääseb tüütutest varrukameestest tänaval.

Dubai, täiskasvanute Disneyland:)

Aqaba Jordaanias vähemalt nov. keskpaigani  väga ok. Eelmisel aastal vesi 24 ( minu jaoks külm), päeval õhk kuni 33. Linn kordades “tsiviliseeritum” kui Egiptuse milline iganes Tabast  Sudaani piirini. Eestist sel aastak ka reisibürood viivad sinna. Kohalik elu kordades odavam kui Eilatis.