Ööbimine Lissaboni lähistel

Plaan minna maikuus perega Portugali (ema, isa, 3 last (8a, 6a, 1a)). Lend on Riiast Lissaboni ja esimesed 3 päeva plaanimegi ööbida kuskil Lissaboni lähistel. Siis paariks päevaks Porto lähedale (WRC rallit vaatama) ja siis jälle Lissaboni tagasi, sest tagasilend on Lissabonist. Kuhu soovitate perega ööbimist vaadata? Päris Lissaboni kesklinna nagu ei taha. Tahaks miskit looduskaunimat kohta, aga siiski poodide, söögikohtade läheduses. Plaanime rentida auto, aga näiteks õhtul sööma tahaks küll jala minna. Samas, suurlinna nagu ei taha... Täpsustan, et soovime pigem apartmenti, et saaks ise hommikusööki teha, mitte sõltuda hotellide hommikusöögi kellaaegadest :) Ootan häid soovitusi, sest pole kunagi Portugalis käinud ja ei oska ise kuskilt alustada :) Tänan!

Ma soovitaks vaadata airbnb st. Ja ei maksa arvata või peljata, et tegu suurlinnadega. Linnad on lihtsalt valgunud tänu magalatele nö laiaks. Minu jaoks aga nad suht kompaktsed ja hubased. Ja mida lähemale kesklinnale seda parem. Sel aastal taas minek mõlemasse. Oma peatuspaigad otsin ka airbnb st.

Väga ilus on Estoril/Sintra kant mida kindlasti tuleks külastada nii kui nii - miks mitte ka siis seal ööbida?

Empuriabrava - neid kohti, kust majutust otsida, ma tean küll. Pigem oli küsimus selle kohta, et KUHU ööbimist vaadata. Kui ma mõtlen Tallinna linnaosadele, siis turistina näiteks Mustamäel või Lasnamäel küll ööbida ei tahaks. Siis pigem ikka kesklinnas... Aga me ei taha Lissaboni kesklinnas ööbida - pigem ainult külastaksime seda päeval. Ööbimiskohaks tahaks pigem mingit mõnusat väiksemat kohta. Mehisk, sinu pakutud Sintrale panin küll nüüd silma peale, aitäh :)

Sintra vanalinnas on vahel üsna normaalse hinnaga kortereid leida. Miinuseks päevane meeletu turistidemass ja parkimiskohtade puudus. Samas leiab nurgatagustest ka tasuta parkimist ja kui sinna auto õhtul paika panna, siis on päevane parkimine hooleta. Sealt Lissaboni tasub pigem rongiga sõita. Säästab kõvasti aega kesklinnas parkimise leidmiselt. Cacilhas, Almada oleksid ka huvitav variant. Lissabonist üle jõe liinilaevaga. Mida kaugemale jõesadamast seda Mustamäelikumaks muutub. Aga kui sinna Cacilhase vanemasse ossa midagi leiab, siis on väga hea ja kiire ühendus otse Lissaboni kesklinna.Viimati elamist otsides jäi silma ka Trafaria tänu ühele konkreetsele pakkumisele. Mais võib tänu ookeani lähedusele seal veel liiga niiske ja jahe olla.Cascaisi ja Estorili elamist valiksin ise siis, kui rongijaam jääb jalgsiteekonna kaugusele. Kui on plaanis päeval Lissabonis käia, siis sealt ummikutega linna ja pärast tagasi on suht tüütu sõita. Lisaks jälle parkimiskoha otsimine jne. Rongiga saab kiirelt otse kesklinna.

Sintra on ilus linn, aga kui on kaasas kolm last, kelle tuleb silm peal hoida, siis läheb logistiliselt raskeks. Kolme väikese lapsega tuleks otsida ööbimine siiski Lissabonis.Minu sügavalt isiklik arvamus Lissaboni linnaosadest on selline. Nimetan neid linnaosasid nagu kohalikud seda teevad.Head ööbimise paigad on keskel Baixa ja Chiado[kaidu] edasi La Avenida da Liberdade, mis on parim kui õnnestub odavalt öömaja saada, siis  Marques de Pombal y Avenidas Novas kus ööbimise hinnad on võrreldes kesklinnaga kõvasti väiksemad, olemuselt on  ärilinnaosa, aga kõik eluks vajalik on olemas: poed, baarid, söögikohad, vaatamisväärsusi pole, aga kui on kolm last siis see pole vist eriti puudus. Väga hea ühendus linnaga. Korteri üürimise puhul tuleb arvesse  Parque das Nações, mis on uus linnaosa, expo98 asukoht,kõik värk olemas, samuti hea ühendus muu linnaga ja väga soodsad hinnad.Kuhu ei otsiks ööbimist on järgimised paigad:El Barrio Alto(boheemlased, alternatiivelu), Lapa(kallis ja turistil pole midagi teha),Belém(suur tunglemine ja lastega keeruline), Alfama(turvaküsimus ja juurdepääs),

Meie ööbisime Cascais. Armas väike linnake mere ääres. Ilusad rannad ja väga hea rongiühendus Lissaboniga.

LIIAndres, miks see kolm last nii keeruline on, et Sintras ei saa olla? Ja väide, et kolme lapsega pole vaatamisväärsused olulised, ei pea ka paika. Me ikka käime lastega ringi, mitte ei istu vaid toas või restoranis või rannas :D

Lähme kolme lapsega teist korda Portugali ja põhiliselt vaatamisväärsustega tutvuma. Seega ei näe ka probleemi.Sintra vanalinnas ööbides on veidi keerulisem jõuda raudteejaama, kust saab rongiga Lissaboni kesklinna. Takso oleks raudteejaama jõudmiseks tõenäoliselt parem variant, kui kaootiliselt liikuvad liinibussid. Muud keerulist ei näe midagi.

Kui Lissaboni kesklinnas majutust ei taha, soovitaksin Cascaist. Rongiga Lissabonile väga hea ligipääs. Cascais on ise kena kuurortlinnake umbes 30 km kaugusel Lissabonist, rongiga 30-40 minutit. Seal on mõnusaid söögikohti ja ilusad väikesed rannad, vaatamisväärsusi on ka. Mulle Cascais isiklikult väga meeldib.Sintra on ka ilus, aga seal on kole palju turiste kogu aeg, Cascais on vaiksem. Rongijaama on kesklinnast pikem tee kui Cascaisest minu meelest. Aga miks päris Lissaboni ööbimist ei taha? Lissabon ei olegi teab mis suurlinn, pindalalt väiksemgi kui Tallinn. Kesklinnas (Baixa-Chiado, Bairro Alto, Alfama) on muidugi palju turiste, kuid ise Lissabonis elades elasin Santose piirkonnas, mis on kesklinnale ligidal, kuid  täitsa vaikne piirkond, samas ikkagi tüüpiline portugali arhitektuur ja tunne. Santos on lähedal ka Cais do Sodre rongijaamale, kust saab Cascaisse sõita.

Septembri lõpus olime Cacilhas Guest Aparmentsis. Asub Almadas. Sadamasse jalgsi 5 minutit, üle jõe laevaga 10 ja oletegi kesklinnas. Korterid asuvad lühikesel jalakäijate tänaval, kus palju söögikohti. Parkimisvõimalus 5 euri ööpäev. Loe arvustusi booking.comist. Me otsustasime auto kohe lennujaamast võtta,  sest auto täiskindlustust ei kasuta. Seisis seal valvatavas kinnises parklas 3 päeva, kuni Sintra, Fatima jne. ette võtsime. Muidu on odavam metroo ja laevaga tulla ja pärast Lissaboni käike auto võtta. Lennujaamast pääseb metrooga sadamasse. Meie jäime rahule. Retseptsioonist anti lahkudes visiitkaart soovitusega järgmisel korral otse helistada. Lubasid 10 % soodsamalt teha, kui meie booking genius oli. Kui peaks teie soovidega sobima, siis soovitan broneerimisega kiirustada.

Miks ma väitsin, et Sintra on kolme lapsega logistiliselt raske? Kohe ütlen, et mul on kogemused lastega reisimisest, tõsi need jäävad eelmisesse sajandisse, aga lapsed on ikka lapsed. Kui kolmest lapsest üks on 6aastane ja teine 1aastane, siis seda 6aastast tuleb kogu aeg suure sagimise sees silmas pidada, et ta igavusest mõne pilkupüüdva asja juurde ei takerduks ja  teist, 1aastast tuleb kaasas tassida, sest Sintras lapsevankriga  ei sõida. Kuna Sintra on väga künklik, siis raudteejaam on keskusest küllalt kaugel.Ma vähemalt oma naiivsuses arvasin, et lisaks rendiautole te seal lapsevankrit sõiduvahendina kasutada kavatsesite.

LIIAndres - kui sul on kogemus kolme lapsega reisimisest, siis sul on kogemus ka sellest, et lapsed on erinevad ;) Ja tõele au andes, siis tunnistan, et ka mul on olemas juba kogemus oma kolme lapsega reisimisest. Oleme käinud kolme lapsega juba Vilniuses ja Horvaatias, eelnevalt kahe lapsega veel mitmes teises välisriigis. Nii et pole päris nii, et hüppan tundmatus kohas vette :) Pisikese jaoks on plaanis reisile kaasa võtta kõhukott, nii et ükski maastik pole takistuseks :) 

Sintra kesklinnast rongijaama on ju napid 700 meetrit.Ööbimiskohtadena on Sintra ja Cascais päris erinevad. Sintra on õhtul suhteliselt rahulik, sest enamus turiste on päevatripil; linnakeskus on suhteliselt kompaktne. Cascais on õhtul elavam ja avaram, saab näiteks mere ääres käia.

Olen juba vaadanud nii Cascais kui ka Sintra apartmente booking.com vahendusel, aga siiani pole kahjuks midagi sobivat leidnud. Kõik sobivad on siiani olnud nt 2,4 km keskusest eemal (Cascais). Oskab keegi öelda, kas see 2,4 km keskusest eemal tähendab, et õhtul pole kuhugi minna, midagi teha? Vähemalt on mul nüüd mingi siht silme ees nii et aitäh kõigile kaasamõtlejatele! :)

Hetkel maiks otsides valik vist enam väga hea ei ole. See 2,4 km sõltub täiesti asupaigast. Võib olla juba mõne järgmise linna keskuse lähedal või hoopis eeslinna uutes korterelamutes või villades, kust ilma autota pole eriti kuhugi mõistlik jalutada.Vaata ka airbnb-st. Seal on Portugalis samuti päris hea valik ja suur osa kohtadest ei kattu bookinguga.

Aitäh, uurin airbnb-d ka! Pole kunagi selle kaudu majutust broneerinud, siiani vaid bookingu kaudu. 

Kortereid on Airbnb’st tõesti parem vaadata. Eks oleneb muidugi, millal maikuus lähete, sest Lissabonis on ju Eurovisioon ja seetõttu võib palju majutusasutusi olla välja müüdud või kallimad.