Oktoobri alguses Bangkokki

Hei! Kas tasub (ilma poolest) minna oktoobri esimesel nädalal Bangkokki? Väikest vihma ei karda, aga tahaks ikka randa saada. Kas rannad on ikka avatud? Ja kuhukanti seal suunduma peaks, kui tahaks mõnusat rannapuhkust? Oleme lastega pere, lapsed eelkooli- ja kooliealised. Olen tänulik abi eest :)

Seda ma muidugi tean, et seal randu pole, aga Koh Samet jmt saared ei ole sealt ju kaugel, läheks sinna edasi. Mõtlesin Bangkokki pigem piirkonna, kui konkreetse sihtkoha mõttes. Ikkagi, küsimus jääb samaks, kas lähedalasuvad rannad (misiganes need siis ka on), on avatud ja on sealt loota rannapuhkust või ainult vihmavarju all istumist?

Randa saab minna küll ja vesi on soe, aga kas päikest ka on, see on iseküsimus.
Tavaliselt suuremad kallamised on septembris ära, aga ilmataat on ettearvamatu.

Ka Tais ei oska keegi täpselt ilma ennustada, paljud käivad küll ka juulis-augustis seal rannapuhkusel. Vihma tõenäosus on suurem, kõik sõltub sellest, kui väga olete valmis otsima selgemaid hetki. Samuti on võimalik, et üldse ei saja. Iga aasta on erinev ja ükski "mina käisin X aastal ja siis sadas/ei sadanud" võrdlus ei päde. Olen ka detsembris näinud kahte nii pilves nädalat Phuketil, et päikest kordagi ei näinud (aga loomulikult päevitab ka läbi pilvede).

Vältige Koh Samui/Phangan/Tao piirkonda, seal on vihmahooaeg just oktoobris.
Mandriosast teisele poole jäävatel saartel on siis just ametlikult vihmahooaja lõpukuu. Rannad on kõikjal avatud aastaringselt.

Pattaya pole Bangkokist kaugel, uurige seda varianti. Korralik rannakuurort. Oktoobris vôib esineda vihma tavapärasest rohkem, aga soe on sellele vaatamata :)

Minu kogemus on, et pilvealune ilm on meeldivam.

Pattayat küll ei soovita pere puhkuseks.Rannad on räpased .Ilm on kohati vihmane . Tasuks uurida netist kus on parimad kohad perega puhkamiseks. Bangkokist -Pukketi maksab lennu pilet 25 Eur .

Bangkokist on võrdlemisi lihtne sõita mugava liinibussiga Tratti ja sealt praamiga Changile, kus on perepuhkuseks sobivaid kohti küllaga, näiteks Kai Bae beach. Phuketis on vihma tõenäosus statistiliselt sel ajal suurem. Tai vihma ei maksa siiski väga karta, need ei ole mitmepäevased, nagu meil selgi suvel ette tuli, vaid tavaliselt mõnetunnised ja ega see päikesepaiste valgenahalisele nii süütu ei olegi ja pruunuks saab seal ka pilvise taeva all.