Oktoobris Vahemere piirkonnas

Kuhu ilma poolest oleks kõige sobivam alles oktoobris perega sõita? Ei otsi päikesereisi, kaasas ka vanaema kellele kuum kliima just ei sobi. Kujutan ette, et ideaalne oleks mingi väiksem keskus kus oleks ringivaatamist ja käimist ja siis 3-4 päeva sõidaks rendiautoga ringi. Otsiks selliseid maalilisi vaateid... Äkki aitate suuna valikul. Andalusia? Valencia? Provence? Või peaks eelistama mõnda saart?

Kui meri, siis Horvaatia. Kui järved, siis sobib ka Austria

Hola. Võta Facebook-ist Helen Eelrand Andaluusiast ja küsi nõu.

Olen lugenud, et oktoobris pidi olema Sitsiilia suurepärane. Selleks ajaks on läinud kõik päikesereisijad, aga päevased temperatuurid on ikkagi veel mõnusad. Valmivad oliivid ja muud saadused, nii et saab maitsta hooajalisi vilju. Turiste on vähem ja hinnad peaksid kõrghooajast madalamad olema.

Horvaatiasse sel ajal enam Eestist paketireise ei tehta, miks?

Toetan Avieni Sitsiilia ideed. Ise käisin seal just oktoobri lõpus-novembri alguses. Plussid võrreldes kõrghooajaga:

  • Odavam autorent
  • Hotelle ei tule eelnevalt broneerida. Paljudesse hotellidesse saab sisse jalutada ja hinna kõvasti alla kaubelda.
  • Vähem turiste = lühemad järjekorrad = mugavam rendiautoga liigelda ja parkida
  • Etna oli kõrgemal imeliselt kirju - puud olid punakollased. Sellist värvimängu on meie sügisestes metsades harva.
  • Keset päeva oli piisavalt soe, et lühikese varrukaga või kergema kampsuniga käia.

Ning näha on ju Sitsiilias väga palju.

Costa Tropical, Andaluusia (Granada provints). Tunni-või pooleteise autosõidu kaugusel Granada ja Sierra Nevada mäed, lähedal Nerja koopad. Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel väidetavalt üks tervislikumaid kohti maamunal, kus elada. Euroopa ainuke troopilise mikrokliimaga (olenevalt klassifikatsioonist, kuid selle järgi muu Vahemere rannik kuulub subtroopikasse) piirkond, kus kasvatatakse mangosid, avokaadosid, chirimoya'sid, jt. troopilisi puuvilju. http://www.costatropical.net/

Oktoobris pisut üle 20 kraadi õhutemperatuur ja ca 18 kraadi merevesi on nii Sitsiilias, Hispaanias (Costa Tropicalis, aga ega ta väga troopiline ei tundu), Türgis, Tuneesias (ei tea kui turvaline seal praegu just on). Need kõik on ju üsna lähedased sihtpunktid ja väärt vaatamist. Kõige kindlam ja rahulikum oleks siis ehk Hispaanias nn Kuldne kolmnurk: Sevilla, Cordoba ja Granada, viimasest võib põigata mere äärde (nt Almunecar on kena linnake, seal olen maja üürinud ja lihtsalt chillimiseks sobis suurepäraselt).

Tänan abistajaid - tegelen uue infoga edasi. Paketikaid sellisel ajal enam ei tehta aga kuhu otselennuga Tallinnas või Riiast kõige lähemale saaks? Barcelona?

Vahel panevad reisikorraldajad ka lennupileteid müüki. Horizon Travel alustab sept. keskel jälle reise Malagasse. Ehk näkkab Sul ja saad soodsalt lennupiletid osta! Malagast Nerja umbes 60 km, teised kuurordid kiviviske kaugusel. Vesi võib ka keset suve seal olla külm hoovuste tõttu ja ujumine võimatu suurte lainete pärast. Käisin alles juuli keskel sealkandis ja õhk 35-42 ja vesi 16-18.:(. Vastupidiselt Kreeta, Rodose ja Alanya okt. nov.-le, sealkandis vesi siis umbes 25-28 ja päeval samapalju, ainult et ilmad võivad olla heitlikud olenevalt aastast.

Mina pakuks välja Malta, käisin koos sõpradega eelmise aasta oktoobris. Ilm oli igati ok, enamuse ajast käisin lühikeste pükstega, õhtul tuli teksatagi peale panna. Kohale saab lennata Ryanairiga Rootsist Skavsta lennuväljalt. Rootsi omakorda saab jälle lahedalt laevaga. Kohalikud hotellid polnud ka enam kallid (põhihooaeg oli läbi),toit toidupoodides oli talutava hinnaga ja vaadata oli päris palju.

No kui Tallinnast Barcelonasse lennata ja Kataloonias pole enne käinud, siis võib vabalt ka Kataloonias ringi sõita ja imetabast Barcelonat imetleda. Pole siingi oktoobris veel teab mis külm. Väga ilus ja mõnus on. Andaluusia on ikka ca 1000km veel lõuna poole - ehk siis vajalik siselend või kiirrong, kui aega just nii palju käes ei ole et lihtsalt mõnusalt rendiautoga läbi kogu Hispaania sõita.

Kui Barcelonast (Gironast - ka päris kena linn) autoga sõita põhja poole, ehk siis Kataloonia Prantsusmaale kuuluvasse ossa, on ka küllaga vaatamist. Mere ääres Collioure, sisemaal Carcassonne ja selle läheduses hulk katarite kindlusi (pisut autosõitu mägiteedel ja natuke sportlikku ronimist). Küllaga väikesi mõnusaid linnu.