Olukorrast Alanyas

Tere. Palun Alanyas elavate või seal viibivate inimeste arvamust. Kui tõsine hetkel olukord on? Endal plaan minna Oktoobri alguses ja plaanitud kaasa võtta ka laps. Hetkel veel ei paanitseks, aga sooviks siiski adekvaatset infot otse allikast. Tänud

Millisest olukorrast käib jutt? Ma arvan, et VM hoiatab kui olukord peaks turistidele ohtikuks muutuma.

Olles lugenud alanya.ee lehte ei mõista ma meeletut Türgi patriotismi. Olen käinud u 40 riigis ja paljudes neist korduvalt, kuid kahjuks on Türgi ja Alanya just ainuke koht kuhu ma kindlasti tagasi minna ei taha. Selle põhjuseks just inimesed... Inimesed on meeletult pealtükkivad, ülbed ja ennasttäis. Mul oli kaasa 2006.a blond ja mehed käisid tänaval konkreetselt ta juukseid katsumas jne. Ei olnud just meeldiv kogemus. Põhimõtteliselt veetsime enamus aega just inimeste pärast hotelli territooriumil ja ka seal saime pidevalt mõnituste ja pettuste osaliseks just kohalike meesterahvaste poolt. Niiet on ka teistsuguseid arvamusi sellest nn tõotatud maast...

Tulime täna Alanyast, 1 baar oli jah kesklinnas maha põlenud 2 korrusel kus poolik auto oli . pildistasin 10 sept hommikul, arvasime et elektrilühis vms. Alanaya bussijaamas sõime veel 11.sept. öösel siis tuli 4 politseid ka sööma aga polnud automaate ega miskit erilist varustust. Lennujaamas ka oli kontroll rahulik. Tallinnast minnes oli kontroll hullem isegi.

Üritades takisada väärarusaamade levimist, siis pean vajalikuks mainida poliitiliselt korrektses sõnastuses "roqks"-i kommentaari kohta järgmist:

Türgi on kõige vähem pealetükkivate kaupmeestega moslemimaa. Viisakus ja lugupidamine saab siin osaks absoluutselt kõigile kes ise ülbe ja/või agressiivne pole. Nii turismikuurortites kui väljaspool. Kusjuures viltu ei vaadata isegi vaimsete puuetega tegelastele kuni need jällegi just ise ülbeks / agressiivseks ei muutu - Türgis (nagu Eestiski) on pooled hullud nö. vabapidamisel.

Eriliselt hoitakse ja nunnutatakse lapsi, ka võõraid.

Eelnevalt minu poolt öeldud väited põhinevad minu kogemustel. Olen Türgis käinud erinevates piirkondades turismireisidel 5-6x, nüüdseks elan paar aastakest paikselt kohapeal. Moslemimaadest olen külastanud peale Türgi ka korduvalt teisi levinumaid reisisihtkohti kus see religioon on valdav.

Miks "roqks"-i puhul oli (kui oli) nii nagu ta kirjeldas ja kas saab tõsiselt võetavaks pidadada ka ühte numbrit tema postituses, see jääb igaühel omal välja mõelda. Mul on oma arvamus, aga las ta olla.

PS. Alanyas on olukord tõepoolest rahulik ja turvaline. Teisipäeva õhtune/öine kohati läbuks läinud ja mõningaid turiste ehmatanud protestimarss ehmatas kohalikud endidki kuuldavasti ära, eriti kui nad järgmine päev nägid selle läbu tagajärgi. Ma pole küll selgeltnägija, aga olen üsna veendunud et vähemalt nii suurt ja nii väheturvatud rongkäiku siin enam ei tule.

rogks: Moslemite värk, ei imesta üldse. Indoneesias tulid ka mehed korduvalt mu tollal teismelise õe blonde juukseid katsuma.

Millele tugineb väide, et "Türgi on kõige vähem pealetükkivate kaupmeestega moslemimaa"? Et siis näiteks Malaisias on kaupmehed tõesti pealetükkivamad, sest neil on sinust isegi turismipiirkondades suht ükskõik? Või Somaalimaal, kus pealetükkiv kaupmees on tundmatu mõiste? Või Süürias, kus sinuga pigem suheldakse, kui midagi pähe määritakse (ok, see oli enne sõda)? Või...

Ma ei taha väita, et Türgis on kauplejad eriliselt agressiivsed, aga palun paneme oma resoluutsed väiteid vähe suuremasse konteksti. N korda Türgis käia või seal elada ei tähenda automaatselt, et kogu moslemimaailm ongi samasugune.

Võibolla on siin võrreldud ainult eestlaste enamlevinud sihtkohti, Egiptuse ja Maroko turismipiirkondadega võrreldes on pealetükkivust ikka oluliselt vähem. Ja minnes uutesse klassikalises mõistes kaubanduskeskusesse Terra City, Depoo, kus esindatud erinevad kaubamärgid oma poodidega,on pealetükkivus nullilähedane. Mingit juustekatsumist tänapäeval Türgis turismipiirkondades küll enam pole, no võibolla, kui mõne perverdi otsa sattud.

Pidasin selle väitega tõesti silmas eestlaste seas kõige levinumaid moslemimaadest reisisihtkohti.

Egiptuse, Tuneesia ja Marokoga võrreldes on Türgi kaupmeeste pealetükkivus tagasihoidlik.

cragum: kauplejate agressiivsuse osas pean nõustuma:

Tuneesia > Maroko > Türgi

(Egiptuses pole käinud)

Aga eks see oleneb ka, kuhu linna ja mis turule mis ajal sattuda.