Omaani viisa

Kas kellelgi viimasel ajal kogemust viisaga,. tean, et lennujaamas saab teha. Kas kaib samamoodi lihtsalt nagu Egiptuses, et ostad viisa ja kysid passikontrollis templi peale? Kuidas saab tasuda? Riaale ei saa mujalt osta, alles kohapeal saab vahetada, kas saab maksta ka kaardiga? Voi kohapeal eurod riaalideks vahetada? Kas 2 tunniga saab viisa korda? Olen Muscatis vaid paar tundi ja siis laheb lend edasi Salalah'sse, seeparast uurin teadjamatelt ette.

1
2

Enne passikontrolli on eraldi koht viisa ostmiseks. Viisa on templina (Egiptuses vist sama?) ja siis passikontrollist pannakse sisenemise tempel juurde. Aastaid tagasi oli viisa müük seotud valuutavahetusega. Nii et samas said kohe valuutat ka vahetada ja riaalides maksta. Ülejääk jäi endale. Kõrval oli paar rahaautomaati ka. Aeg sõltub saabuvate lendude arvust. Ma jõudsin öösel ja aega kulus u 10 min koos järjekorraga.

0
0

Aitah vastamast!

0
0

.. jah olin seal 2010 ja sama teema. Lisan veel niipalju, et igasugu islami vaenuliku träniga tasub olla ettevaatlik (nagu ikka seal kandis) aga mind üllatas tõsiasi, et nad võivad su arvuti ranitsast välja võtta ja sinna kaabli taha panna, et näha ntx kas sul pornot seal on vms . See on nagu kontrollitud fakt, et sellist asja on tehtud. Samuti ei töödanud seal ntx Skype. Kui taksojuhid peaks hakkama mingeid ulme summasid küsima sõidu eest, siis ähvarda politsei kutsuda .. meil toimis igatahes.

0
0

Jah, sealkandis skype ei tööta telefonis või siis sim kaardiga, ainult kaabli kaudu arvutis töötab, selle eest on seal tango, mis on sama, kuid mulle piisab ka viberist ja FBst suhtluseks.

0
0

Dubaist autoga üle piiri minnes seda tasuta viisat ei saanud, viitasin küll, et kui oled just Dubaisse tulnud, et siis on viisa tasuta, aga vastus oli, et on küll, aga siis peab passis, mingi eriline Dubai tempel olema:D Seega tuli rahakotti 5 riaali vörra kergendada, Emiraatidest lahkumise maks on piiril 35 dirhamit, maksta saab ainult sulas ja dirhamis, aga kuna muud ei olnud, siis ametnik vöttis eurod ja andis isegi dirhamites tagasi.

0
0

Kas sa sisenesid Emiraatidesse Dubai lennujaama kaudu? Ja mis piiripunkti kaudu sa Omaani sõitsid? See süsteem kehtib vist ainult Hatta / Wajajah piiripunktide kaudu.

Ja lisaks on vist selline reegel ka, et Dubai viisa peab Omaani sisenedes kehtima veel vähemalt 3 nädalat.

0
0

jah, Hattast läksingi. Lisks siis neile, kes öösel söidavad, siis otsetee Hattasse läbib mingit Omaani enklaavi ja teatati, et road closed ja söida Fuijeira po0lt ringi 100km. PS tundub, et mingi kala seal on, enne reisi ei näinudki seda artiklit :http://www.khaleejtimes.com/nation/transport/confusion-as-checkpoint-of-hatta-oman-closed ongi suletud turistidele ja expattidele. http://gulfnews.com/guides/tourists/al-madam-hatta-diversion-expats-not-allowed-on-oman-e44-1.1648517 copin siis juhendi ka teistele: Expat Route to Hatta Turn left at the Al Madam roundabout and get onto the E55 heading to Al Malaiha. Turn into the Sharjah/Kalba road (signpost – Shawka). Turn right towards Hatta onto the E44 after around 25-30 kilometres, thereby avoiding Omani territory and moving on to the Al Wajajah border post. Aeti mullikesi mingist spetsiaalsest templist, mis peab Dubai lennujaamast olema, et see, mis meil ei toida, irw. Kes autoga tahab Omaani minna, siis Omaani liikluskindlustus on 250 dirhami ja lisaks siis lisatasu 20% päevarendi hinnast, mille arvutasid muidugi oma letihinnast, mitte sellest, millega ma Billigerist/autoeuropast ostsin.

1
0

Vaatasin, et üks võimalus on Sri Lankale lennata Oman Airiga läbi Muscati. Seal oleks ootaega 13 tundi. Oleks soov ka linna külastada.

Kas ma saan õigesti aru, et EU kodanikele kehtib Omaanis visa-on-arrival ja midagi ette registreerida pole vaja? Saan aru, et viisa hind on 5 riaali (ca 11 EUR).

0
0

Viibisin Omaanis aasta tagasi, viisa sai piirilt ostetud (VOA, ilma, et oleks eelnevalt registreerunud) ja kogu asjaajamine võttis aega u. 10 minutit. Täpset hinda ei mäleta, äkki oli u.20€ kanti.

0
0

Viisa on jätkuvalt 5 riaali. Kunagi aastaid tagasi sai maksta ainult riaalides ja selleks oli kõrval valuutavahetus, kus vajalik summa vahetati.

0
0

Omaani viisa hind on tõusnud. Viisa maksab nüüd 20 riaali.

1
0

Tere! Mõte on minna aasta teises pooles turistina Austraaliasse ja lendamine oleks vahemaandumisega Dohas. Kahe lennu vahe on kaks tundi ja ilmselt pole aega lennujaamast kuskile minna. Kuidas sel juhul viisaga on?

0
1

Doha oli hiljuti veel Kataris, nii et Omaani viisat pole kindlasti vaja.

3
0

Täitsa minu oma viga. Veel eile uurisin Katari kohta ja vaatasin, et liin on Quatar airlines ja täna küsin Omaani viisa kohta. Endal ka piinlik . Aga selguse sain, et katar on 90 päeva viisavaba. Suurim tänu tähelepanu juhtimast.

0
0

Pole hullu, ikka juhtub :)

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased