Otselend või ümberistumine? Millist eelistada?

Ees on pikem reis Tallinnast Colombosse, vahepeatusega Frankfurdis. Mida sealt edasi eelistada, kas otselendu Sri Lankan'iga Colombosse, mis kestab umbes 10 tundi? Või Qatar Airways või Emirates'iga, mis peale 6 tunnist sõitu teevad siis Dohas või Dubais vahemaandumise ning peale seda sõidavad veel 4 tundi, et Colombosse saada. Milline valik oleks mõistlikum ja mugavam? Mida eelistada?

Vaatasin järgi ja Qatar Airwaysiga on ümberistumine, mitte vahemaandumine. Eelistan otselendu. Kuid minu valiku määrab ära siiski eelkõige odavam hind.

Eks sa ise löppude löpuks teed otsuse. Tyypilise eestlase puhul loeb vist hind rohkem kui mugavus. Aga antud variantidest valiksin ise Emiratesi - head, turvalised ja mugavad lennukid, usutavam kui nt Sri Lankan Airlines. Ymberistumine on piece of cake. Samas, kui nii pikk söit on jupikaupa, see ei tundu nii löputuna.

Otselend on muidugi mugavam ja turvalisem (v.a see, et reis on mega pikk), aga kui on hea seltskond ja ise naudid reisi ja meeldib riskida siis on ümberistumised lahedad. Saab jalgu sirutada ka :).

Olen Qatar Airwaysiga lenanud ja soovitan soojalt. Uued ülimugavad lennukid, kui satud A330 peale on igas seljatoes ekraan koos suure hulga fimide, mussi ja mängudega (A340 on kah ekraanid, aga filmid on kõigil ühised). Samuti antakse süüa kaunis hästi. Doha lennujaam on päris pisike aga see-eest väga puhas ning korralikult konditsioneeritud. Kui mul on valida kas 10h lennukis või 6+4 siis eelistaksin pigem viimast, kui kahe lennu vahel väga kaua ootama ei peaks. See jalgade sirutamise paus kulub tegelikult marjaks ära.

Mina eelistaksin iga kell otselendu, see on võimalik lihtsalt maha magada.

Ei ole veel otsustanud. Hinnale ma ei mõtle hetkel, tahan lihtsalt et oleks mugav ja turvaline. Kui viimati Helsinkist Finnair'iga Mumbais käisin, siis juba see lend tundus ülipikk, nii et ma ei tea kuidas need 10 tundi üksi vastu pidada :) Jah, nende teiste lennufirmadega on ümberistumised ja paar või rohkem tundi peab järgmist lendu ootama ka.

Sri Lanka Airlinesil: "Enjoy a choice of 16* video and 22* audio channels on your personal seatback TV, including special programming for children, and the air show - splendid views of take-off and landing and snapshots in between, from the aircraft's external view cameras." http://www.srilankan.lk/onboard/economyclass.shtml

Ise valiks ka otselennu. Sellepärast,et jõuad siis kiiremini (ei pea vahepeal järgmist lendu ootama)ja minu jaoks on rohkem stressi tekitavamad need lisa õhkutõusud ja maandumised kui see 10 h lennukis passida...eks see muidugi individuaalne..

Olen seda otsa Qatariga lennanud. Samas kui pakutakse otselendu Sri Lankan Airwaysiga, siis valiksin iga kell selle. Alates Tallinnast kuni Colomboni kestis lend (koos ümberistumistega) 24 h ja oli ikka väga väsitav. Lennukid on qatarikatel muidugi super.

Otse muidugi. Ja mis siin karta? Lähed lennukisse, loed veidi, sööd, jääd magama. Ärkad üles, loed veidi, sööd, oled kohal.

Jupitamine tähendab, et pead (tõenäoliselt unisena) end kokku pakkima ja välja kolistama, ootad, uuesti boardingule... Jama ju. Jalgu sirutada saad ka vahekäigus või lennuki sabas seistes. Ekraani- ja filmivärk on igal juhul nõme ja pole vahet, kas seal on 1, 16 või 160 filmi - kõik on miskid romantilised komöödiad või pere-märulid, vaadata pole midagi. Hea raamat, paar ajakirja ja läpakas kaasa ja 10 tundi möödub nagu niuhti.

Ja nagu ma eile juba kirjutasin, on kõige parem ajaviit naabriga lobisemine. Pikal reisil lendajad on enamasti huvitav rahvas.

Kui pilti teed ja kui läpaka kaasa võtad, siis: Võta läpakale kaasa nii suur aku kui saab, veel parem kui mitu; ja kuluta tagasilend sellele, et reisipildid ära sortida ja sodi välja visata.