Ovda lennujaamast Eilatisse

Tere, oleme lendamas Riiast Eilatisse 26.12. Saabume kell 22:50 Ovda lennujaama. Kas keegi oskab nõu anda, kuidas sealt Eilatisse saab, kas peale takso ka nii hilja veel variante on?

Eilat Airport Shuttle ( lennujaam asub Eilatist ca 70 km ) teisi variante ei täheldanud .

Kõige mõstlikum variant on tõesti bussiga (ootavad kohe peale lennuki maandumist lennujaama ukse kõrval). Pilet on ~5€, eelnevalt broneerima ei pea. Soovitan Eestis sularaha ümber vahetada, lennujaama valuutaputkas võttis murjam 50 euro pealt 5 euri rohkem vahelt kui sildid putka akna peal näitasid ja vaieldes selgus, et need on vanad ning rebis need maha ja kuna buss meid igavesti ei oodanud, siis jäigi see asi sinnapaika.

Kas keegi on Eilatshuttle busse kasutanud, kas kõik toimib? Nad küsivad ettemaksu etteregistreerimisel. Veel küsiksin, et kohapeal vist eurodega hakkama ei saa, peab olema kohalik valuuta, kas Eilatis raha lihtne vahetada, kus soodsam? Kas Palestiina aladele minekul probleeme ei teki, passist piisab ja muud vaja ei ole?

Eilatshuttliga kõik toimib. Raha saab vahetada ka Eestis. Väga ei mäleta, et Palestiina aladele minekul isegi passi oleks küsitud.

Küsimus alkoholi kaasaostmiseks Eilati. Lubatud norm kohvris juba olemas, kas siis Riiast käsipagasisse veel juurde osta saab? Või on maha tulles ka veel toll kus kõik ülearune ära võetakse?

Alkoholi sissevedu on sihtkoha riigi tollireeglite järgi. Näiteks, kui on lubatud 1 liiter kanget alkoholi, siis võib riiki tuua ühe liitri kanget alkoholi. Vahet pole, kust ja kuna see on ostetud. Toll on ikka alles riiki sisenedes. Ja seal ei pruugi piisata liigse alkoholi loovutamisest. Lisanduda võivad ka tolli ja/või trahvi summad.

Ei kontrolli keegi su käsipagasit Eilatis. Aga ole valmis, et niisama küsimustega pinnima hakatakse. Kus töötad, palju palka saad, kus reisinud oled, kus ööbid, kes su kaaslane on, palju krediitkaartide limiidid on jne.

Ma ei ole väljaspool euroopat kunagi iseseisvalt reisinud, alati turismifirmadega. Seega ma ei saa aru, kas maandumisel on siis uuesti tollikontroll, ma pole seda enne täheldanud aga kuna see riik tundub väga turvatud olema siis neil äkki on. Või teab keegi täpsemalt rääkida kes käinud seal.

tollikontroll on alati 2x: kui maalt välja lähed (riik tahab teada, ega sul midagi keelatut lennukisse viia ole) ja kui maale sisened (see riik tahab aga teada, ega sa midagi keelatut sisse ei too). EU siseselt on selle elanikel vaba liikumine, see aga ei tähenda, et toll selle peegelseina taga riiki sisenejaid ei jälgi ja vajadusel kedagi ei kontrolliks.

Ma olen praegu siin ja ma räägin, et polnud mingit pagasikontrolli. Ja mis sa sest alkoholist ikka siia vead. Näiteks 0.7l Absolut 10€ või 0.7l JW Black Label 20€ siin poes.

Maale sisenemisel võidakse kontrollida, aga tavaliselt seda ei tehta. Ja alko seal norm hinnaga, pole vaja kõll kaasa krabada. Ilusat reisi.

Maalt lahkudes enamasti ikka tollikontrolli ei ole (on erandeid). On turvakontroll, mille funktsioon on hoopis teine. Nemad vastutavad nagu nimigi ütleb lennujaama ja lennuki turvalisuse eest. Toll on see organisatsioon, mis tegeleb riigile tollimaksu kogumisega ja kontrollib, et sa nendest maksudest kõrvale ei hiiliks. Tallinna lennujaamas on tollikontroll kohe peale pagasi kätte saamist. Enamik rahvast väidab, et neil midagi tollida ei ole ja jalutab avanevast uksest kohe välja. Osad neist kutsutakse kõrvale ja nad peavad siis oma pagasit näidates tõestama, et neil tõesti midagi tollitavat kaasas ei ole. Tõenäoliselt on sama süsteem ka Ovda lennujaamas.

Lisaks on lennujaamas veel passikontroll, aga nemad alluvad hoopis teisele organisatsioonile :) Meil näiteks Politsei- ja Piirivalveametile. Ja vot need on nüüd need mehed-naised, kes tahavad Ovdas teada, miks sa sinna üldse tulid, kas sul ikka raha on ja ega sa terrorist ei ole. Samas neid sinu alkohol üldse ei huvita. Sellega tegeleb vajadusel ikkagi teisele organisatsioonile alluv toll. Keeruline värk.

Samuti plaanime aastavahetusreisi alguspunktiga Riiast Ovda lennujaama. Plaan minna Eilatist Egiptusesse ( Sharmi). Kas kellegil on kogemusi? Soovitusi? Tänud!

küsimus nendertaalile Kuidas ilm seal praegu ja kas vesi soe? Loodan, et toidu hinnad ka mõistlikud? Ei muretseks nõnda palju aga kaasas alla aasta imik ja selle vajadused suuremad, igasugust pudi-padi vaja juurde osta.

@jv Ilm on umbestäpselt selline https://www.wunderground.com/forecast/il/eilat/29.559%2C34.944?cm_ven=localwx_10day Nädala jooksul pole ilmateade alt vedanud, pigem on ilm paremgi. Õhtuti tuleks midagi pikemat selga visata, siis on nii 15+ kraadi, aga päeval lühkarite ja päevitamise ilm. Vesi on 23 kraadi, ujumiseks päris mõnus. Toidukraam Eestiga võrreldes vähemalt 1,5x kallim, väljas söömine rohkemgi. Lihtsalt hinnavõrdluseks, et BigMac eine maksab 11€. Ahjaa, poes makstes jälgi hindu, riiulis ja kassas on need tihti erinevad. Aga piisab kui õiendama hakata, siis ruttu uuritakse asja ja müüakse väljas olnud hinnaga.

Teema maas, transport olemas, vaatasin valesti :)Tere! Sooviks uurida värsket infot Eilatisse saamiseks Odva lennujaamast. Shuttle viimane reis läheb 19.40, lend jõuab aga 23 paiku. Mis oleks alternatiivid sealt Eilati saamiseks?

unusta see shuttle ära, tripadvisoris on selle kohta soigumist lehekülgede viisi. Kasuta tavalist liinibussi, siit peaksid vastuse saama:http://www.egged.co.il/Article-4917-Transportation-from-Ovda-Airport-to-Eilat-and-back.aspxJärgmine variant on takso. Mis firmaga ja kust lendad. Sai ise ka just detsembriks wizziga Riiast 59 euriga piletid ostetud sinna ja tagasi, seepärast uurisin seda transpordi probleemi.

Sõidan ka wizziga, 30nov-3dets.Norsu, mida plaanid kohapeal teha, kus ööbida ja mida ringi vaadata? Ma tahaks Jordaaniasse ka jõuda. Samuti Jeruusalemma :)