Pakettreis Balile?

Hei. On sel mõtet? 2 täisk ja 1 laps 7a. Kas on mõtet osta pakett ja kas seda üldse tänapäeval veel pakutakse? Mõttekuse all pean silmas, kas rahaliselt tuleb soodsam ja mugavam ehk ka, kui ikkagi esimest korda minna?

Ei ole mõtet. Türkish Air pakub päris tihti soodsaid lende Singapuri ja sealt lendab Balile väga palju kohalikke lende.  Käisime märtsis Indoneesias ja olime ka nädala Balil. Hotelli broneerisime läbi booking.comi. Kohapeal liikumiseks kasutasime autot koos juhiga.

Soovitan Sanuri randa, näiteks ise olin selles hotellis:


Aga neid hotelle on seal palju teisigi.

Täiesti nõus Reaperiga. Meie ööbisime Tamukami hotellis  https://www.booking.com/hotel/id/tamukami.et.htm  ja valisime bungalo. Jäime väga rahule.  Nad pakkusid ka lennujaama transfeeri, Kohalike vaatamisväärsuste  külastamiseks kasutasime  autot koos autojuhiga ja selle tellisime  www,madedodi,com.  Auto  autojuhiga kuni 7 inimesele maksis alla 40 euro/ päev. Sellel leheküljel on palju huvitavat informatsiooni.

Ka airbnb on populaarne Balil, paljud austraallased ja teised välismaalased üürivad välja mingit osa oma villadest. Mõned ajavadki majutusäri mitme majaga. Võib otsida positiivsete arvustustega majutajaid, kes on teiste sõnul abivalmid ja tutvustavad kohalikke olusid heameelega.

Lisan omalt poolt auto ja giidi soovituse siia. Terve päeva tuur oli vist 550k IDR. Väga vastutulelikud, abivalmid ja asjalikud inimesed.

Võite öelda, et Mr Chicken soovitas, teenin oma järgmiseks reisiks plusspunkte ;)

Pakettreise Balile leiad  www.skyekspert.ee Vaata kas tuleb odavam, kui omal käel kombineerida.

Ma olen pigem pakettreiside pooldaja. Jah, sa saad võibolla 100 eurot säästa, aga enda aeg ka maksab, kui pead seda reisi planeerima hakkama. Teine asi on ebakindlus. Reisibürood pakuvad ikkagi teatava kindlustunde. Kui on vaja abi reisiga, siis aitab https://www.novatours.ee/reisiburood otse kohale minek. Foorumite peale ei saa lõpmatuseni kindlaks jääda minu arvates...

Alustamiseks on pakettreis pigem õige mõte. Hiljem, kui kogemusi juba on, hakkab natuke määrama ka see, mida sina tahad ja mida tegelikult see paketikas pakub. Mina sain juba elu esimesel pakettreisil aru, mida tahan. Samas ma ei välista seda varianti ka täna raudpoltkindlalt. Sõltub asjaoludest.


 Samuti ei saa kõike rahasse arvutada. Ise planeerides tuleb tõesti kodutööd teha ja aega kulutada. Paljudele pakub see just rahuldust, kui saad protsessi käigus teadmisi ja häid ideid. Samuti ei arvesta me ümber külas veedetud aega. Miks peaks siis planeerimisele kulunud aja oma töötasuga seonduvalt rahaks arvutama? Kes läheb külla jutuga, et kuule sõber, sinu pool vedetud aeg teeb kokku xxx Eurot? Kui selline kodutöö ei meeldi, siis loomulikult lõõd raha letti ja ostad, mida tahad.