Palju küsimusi, vähe vastuseid (ehk minek Taisse)

Tere.

Endast niipalju, et pole kunagi Eestis välja saanud ja nüüd tekkis mõtte minna maailma avastama. Loodan, et koos kogenud matkasellidega leiame vastused tekkinud küsimustele.

Plaan minna Tallinn-Helsinki-Bangkok-Phuket

  1. Kust kaudu osta piletid ja broneerida hotell? Järgnevatelt saitidelt leidsin sobivad lennupiletid ja hotelli, aga ei tea, kas need saidid on usaldusväärsed ja ütleme, et ka soodsamad? http://www.genesiz.com/ http://www.agoda.com/
  2. Igatahes, kui eelnevad saidi on hea valik, siis kas maksmiseks saab kasutada ka SEB VIRTUAALKAARTI?
  3. Kuidas ma lennupiletid kätte saan (kas lennupiletiks on siis kinnitatud makse väljaprintimine)ja hotelli broneerides, saan hotellitoa lihtsalt registratsioonilauas isikut tõendava dokumeni ettenäitamisel?

Suur Tänu.

Võta hotellid kohapealt! Lisa juurde leitud hind ja reisiaeg.

Noh mõneks päevaks võib ju hotelli kinni panna küll, arvestades, et tegemist "algajaga" - muretsemist vähem.

Reeglina saadetakse lennupiletid ja hotellivoucherid e-mailile, kust saad need siis välja printida. Mõnede puhul on ka nii (nt booking.com), et kohe raha maha ei lähegi, vaid kohapeal maksad.

Oleks soovitus võimalusel kasutada siiski paketireisi või alustada kusagilt lähemalt . Kõik sõltub muidugi enda riskivalmidusest, aga ka keeleoskusest, üldisest elukogemusest jms ning kas tegemist on ringireisimisega või lähed lihtsalt puhkama (näiteks 2 nädalaks). Eriti juhul, kui soovid puhata, siis pakireis sulle selle ka garanteerib, kuid omal käel reisimisel võib närvikulu siiski üsna suur olla.

Usun, et näiteks algaval turismimessil pakub Finnair Bangkokki häid hindu, Läti turismimessil jäi Riia-Helsinki-Bangkok pileti hind alla 10 000 krooni.

Agodat võib uskuda küll. Soodustusi teevad, kuid see ei tähenda, et mujalt veel soodsamalt ei saaks. SEBi virtuaalkaardiga olem isegi maksnud, usun, et saab ka agodas. Broneeringu kinnitamise (st maksmise) järel saadetakse tavaliselt e-pilet, millega lennujaamas lennule regisrtreerida saab ja hotelli broneering, millega hotellis registraator broneeringu kiiresti üles leiab. Kui mingil põhjusel mõlemad kaotsis on, ei juhtu ka midagi hullu. Passiga saab ka tavaliselt mõlemad asjad aetud, vahel läheb lihtsalt natuke rohkem aega. Mina soovitaks broneerida hotell ainult paariks päevaks ja siis vaadata, mis edasi teha. Phuketis terveks puhkuseks tegevust/vaatamist ei jätku. Pisike saareke. Mandrile võiks ka sõita. Bangokis peaks ka ringi vaatama minu meelest.

Kui "kindlast kohast" lennupilet osta, nt soovitatud Finnair, mitte hakata AirAsia või sarnaste variantidega seiklema ning teatav keeleoskus ka on (tundub olevat, otsingulehed on ise üles leidnud, mida enamus "algajaid" ei suuda), siis mis hullu saab Tais ikka juhtuda.

Lennupiletitest: Oleneb Sinu reisitalvusest(eesti keeles on ka kindlasti parem sõna-aga ei tule mitte pähe) Praegu läbi Soome siiski lühim aeg kohale saamiseks-orienteeruvalt 13 h ja oled kohal. Plussiks veel: Tallinnast minnes kaob vajadus talveriiete kaasavedamiseks. Läbi Londonite, Berliinide, Amsterdamide jne. saad ka kohale, aga lennukestus üldiselt vähemalt 5-6tundi kokku pikem(kui ühtepidi nagu lennukite sõidugraafik klapib, siis tagasilend ikka ei klapi). Või siis pileti või vahepeatuse hind tuleb kokku tunduvalt kallim ja lennukilt- lennukile jooksmine, ning sellega kaasnev risk kusagile hilineda(maha jääda) sedajagu suur, et loobusin neid ise vaatamast(minemas sellel nädalal Finnairiga Taisse). Samas väldin ka igasugu chartereid-odavlennu ärisid, kes kohale lubavad viia oma silgutünnidega(üldjuhul seda tüüpi lennukid istmeid masimumilähedaselt täis topitud). Kuna olen suuremat kasvu, kui oletatav keskmine maailmakodanik, siis iga lisasentimeeter istme laiust ja jalavahe pikkust on ainult plussiks. Lisaks igalt võimalikult asjalt(veepudel, toit jne.) sulle hinda juurde keevitavad, lõppkokkuvõttes ei teagi, kas tuli lennureis odavam või mitte, ebamugavam kindlasti. Normaalsed lennufirmad kasutavad pikamaa lendudeks ka selleks ettenähtud lennukeid ja loomulikult kuuluvad lennupileti hinna sisse söök ja jook. Üs. mina olen pigem nõus maksma natukene rohkem, mugavuse eest saada kiirelt ja ilma vatijopedeta kohale. Ahjaa teemasse ka: pileteid peaks saama soodsalt Finnairi kodulehelt-kui natukene otsida ja klapitada aegu.

Hotellidest: Ise mõned korrad Tais käinuna ei bronni ma üldiselt hotelle-lähen kohaleja vaatan, mida oma vajadustele vastavat leian - ilma peavarjuta pole siiani veel jäänud. Paraku pole kõik Taimaa majutusasutused ühinenud otsingumootorite alla, mõned ka lausa pidavat neid vältima, seega... Otsingumootoreid on mitmeid, näpu alla jäi selline link: www.travbuddy.com see kasutab korraga mitmeid broneerimissüsteeme ja annab sulle sealt oma valiku odaivamatest pakkumistest. Edu reisimisel, Tai on väga lihtne koht omalkäel hakkama saamiseks.

Räägiks siis plaanist natuke lähemalt.

Plaanis minna umbes 40-ks päevaks. Üldine lennuplaan on selline http://www.genesiz.com/Default.aspx?tabid=1843&sid=2 Tallinn-Helsinki-Bangkok-Phuket - 1150$

Mõtlesin ka variandile, et säästa 150$ lennupilet Phuketile ja minna rongiga (http://www.railway.co.th)külast-külasse lõpppunktina Phuket, aga vististi tahaks rahulikult esimesed reisipäevad (10päeva) Phuketi rannas enne puhata, kui seiklema minna. Tallinn-Helsinki-Bangkok - 1000$

Hotelli broneeringi esimeseks nädalaks ja eks siis vaatab, kuhu kui kauaks jääda sõites külast-külasse ja vaadates ka päris kohalikku elu.

Nagu aru saan, siis Genezis on usaldusväärne koht ja võinu juba lennu broneerida aprilli lõpust - kuni juuni alguseni, ses korra läksin juba alt, sest oli plaanis broneerida märtsiks lend, mis nüüd u 1400+$. Kas broneerides saan valida istekoha + söögivõimaluse lennuajal vms?

Reisiaeg jääks siis low-seasoniks ehk vihmaperioodiks, mis kuuldavalt ei pidanud muud olema, kui kuus sajab 2x 2h vihma ja seegi mõnusalt soe, kas on nii? Hinnad on ka soodsamad ja vast ei ole ka niipalju turiste.

Ei näe, mis firma sind sinna viib ja toob. Finnairi lehelt leiad ju praegu ka märtsi lõppu lennupileteid TLL-HEL-BKK ja tagasi 11768 EEK eest. Istmekoha bronn on mingi väikese tasu eest+söökide kohta pead teavitama, kui tahad vegetarian menüüd- süüa pakuvad nad sulle niikuinii 2x. Äkki põhjendad valikut alguses 10 päeva just Phuketist alustada.

Ohoo ei teadnudki, et on võimalik otse lennata Tallinn-Bangkonk-Tallinn Finnairiga. Hind tuli u 12k EEK.

Nüüd tundub, et läheb see võimalus käiku. Ega keegi oska vastata, ega piletit võimalik veel soodsamalt saada ei ole (tuleval turismimessil) või pakutakse seal neid 14max päeva reise?

Ega see Phuketist alustamine polegi niivõrd oluline, lihtsalt oli välja valitud sealne soodne hotell ja kuuldavasti puhtad rannad võrreldes Bangkokiga. Lihtsalt peale reisi hea lebotada ja patareid laadida mõtlemata kohe edasi startida. Ega see polegi nii oluline.

Millega soovitate reisida? Bussiga, rongiga? . . . Koha- ja firmanimed kirjutakse suurte algustähtedega! Trip.ee

Aga kas deebet kaartiga (NPNK ilma krediitkaartifunktsioonita) saab ATM-ist raha välja võtta?

Ära nüüd valesti aru saa, lend ikka läbi Helsingi. Õnneks lennujaamas toimimine väga lihtne, pole kuulnud, et keegi oskamatuse tõttu oleks maha jäänud. Messile võid igal juhul minna, äkki on seal mingeid eripakkumisi, mis sulle sobiks. 14 päevareise pakuvad ikka turismifirmad, lennufirmadel üldjuhul suht savi, kui kaua tahad kohapeal olla. No kindlasti on Tais veel soodsamaid hotelli hindu (phuket ju suht kallis koht, osalt tänu idanaabrite suurtele rahakottidele). Piltide ja hindade järgi pole mõtet küll bronnima hakata ja kindlasti leidub tais ka veel puhtamaid randu, kui Phuketi omad. Minu soovitus oleks paar päeva alustuseks Bangkokis veeta-vaadata kohalikku elu-olu, aklimatiseeruda, õppida kohalikudega kauplemist(esimesel päeval mitte midagi peale söögi - joogi ja öömaja eest raha väja käia). Reisida võib kõigi asjadega-siselennud pole eriti kallid, riigibussi-rongipiletid ka meie mõistes imeodavad. ...ja loe siinseid eelnevaid Tai teemalisi postitusi.

Tänud pv, hiljem märkasin, et TLL-HEL-BKK. Ettevaatuse mõttes broneerin pikema ümberistumisega reisi, 50 min lendude vahe tundub liiga hirmuäratav esialgu.

Mul veel paar küsimust, millele soovin vastuse saada ja siis vast esmatähtsad probleemid lahendatud.

  1. Kas deebetkaartiga (NPNK)saab raha ATM-is välja võtta?

  2. Ma ei tea, kuidas on olukord Taimaal internetiga. Tööga seoses oleks vaja ligipääsu internetiga. Kiidusõnu olen kuulnud CAT CDMA (http://www.catcdma.com/download/driver_manual.htm) kohta, et pidavat levima väga hästi isegi x külades.

Mul igatahes see CAT CDMA leht tai keeles? ja loodan, et keegi tenegi kokku puutunud selle teenusega.

Kus Bangkokis on teenusepakkuja kontor (http://www.catcdma.com/contact_as/index.htm)? EI tea, kas see ainuke kontor ja aadressi sealt ka ei leia. Seade maksis vist u3000EEK (pole kindel) ja kas interneti teenust on võimalik ainult 2 kuuks osta?

Karta pole seal midagi, lihtsalt kauem saad aknast lennukeid ootesaalis vaadata. Vastuseid sulle kindlaid praegu anda ei oskagi, lähen vaatan ja annan teada. 2005 aastal sülitas üks automaat mu maestro deebetkaardi igatahes niisama välja, 2007 aastal VISA kirjaga kaart aga toimis hästi. Mälu järgi on ka NPNK - visa kiri. Interneti kohta ei oska tänast seisu öelda - asjad muutuvad selles vallas seal ka suht kiiresti. Ühenduse kiirused internetipunktides on küll pidevalt kasvanud. Just kohal käinud ehk suudavad midagi targemat öelda.

Phuketi kohta vaata infot siit: www.phukest.com

Internetiga Phuketil probleeme pole, seal iga nurga peal võimalus arvuti ligi pääseda. 1min surfamist maksab 1 baht.

Nii, kohal. Deebetkaart taitsa toimib. Vaatama pead ainult, et kasti kuljes oleks siis VISA kiri kui VISA kaardiga tegu. Interneti uhenduse kiirus on veidi kasvanud ja toesti on kohalikes netistationites voimalus istuda 1 min. 1baht(ise istun tasuta praegu, mingi baari promo ilmselt Krabis) . Too tegemiseks ilmselt pead siiski muid voimalusi kasutama, (kui mingeid andmeid toodelda) jne.

Ei sobi kahjuks avalikud internetipunktid. Vaja oleks stabiilset, enam-vähem kiiret interneti töö jaoks. Hüppaks hea meelega CAT CDMA keskusest läbi, kui keegi mulle aadressi muretseks. Ise ei ole kahjuks siiamaani leidnud.