Palun abi - esimest korda perega Itaaliasse Sardiiniasse

Ostsin lennupiletid Cagliarisse sügiseseks koolivaheajaks 18-25.okt (1 nädal). Reisiseltskond: ema-isa-laps 12-a. Konkreetset plaani pole, aga ilmselt tahaks saarel ringi sõita ja näha ära peamised vaatamisväärsused, kaunid rannad jms, autoga käia ära ka saarel Isola della Maddalena. Luksust taga ei aja – ei tea kas 500€ per nägu saab hakkama? Siia sisse ei lähe lennupiletid Sardiiniale, need juba olemas. Seega 500€ autorent, kütus, majutus, söök, sissepääsupiletid jne, kokku perele peale max 1500€, kas on ok?

Väga oleks abiks selline „ellujäämisõpetus“ - soodsad ööbimis- ja söögikohad, soodne autorent. Autorendiga kerkib kohe küsimus 0-omavastutusest, kas selle peaks võtma? Olen kunagi viibinud Amalfi rannikul, no seal olid küll pooled autod mõlkidega, peegid küljest ära, autot raske parkida – autorendi firma arvatavasti kasseerib kõik need vead sisse? Kas Sardiinias on oktoobri lõpus sama probleem et pole kuhugi parkida ja autosi mõlgitakse, sõidetakse peegleid küljest? Wizz lehe kaudu leidsin Fiat Panda18€/päev, aga sellel omavastutus 1500€. 0-omavastutusega lisandub 20€ päevas, seega kokku 38€/päev, nädal kokku 266€. Kas see on hea hind??? Eelarve kitsas, ei tahaks üle maksta ... ja kui rendin auto, kas siis linnades on tasuline parkimine (näiteks kui hotell / B&B asub kesklinnas). Tegin natuke eeltööd ja leidisn mingid kohad, kust võiks läbi sõita, kuid kuna kogemus puudub, siis ei tea kaua mingis kohas peatuda või mida eelistada. Olbia, Cannegione, Isola della Maddalena, Isola Carpera, Santa Terasa di Ballura, Castelsando, Alhegro, Laconi, Orgosolo, Nuoro, Orosei. Ja muidugi Cagliari, kust lennuk stardib hommikul kell 7.00.

Kokku tuli pikk jutt ja palju spetsiifilisi küsimusi . Tänud ette kõigile kes oskavad vastata! :):):)

Sardiinias käinud ei ole kuid paar üldist soovitust julgen anda küll. Majutus -- kui sul lennupiletid olemas ja esialgne soovitud kohtade nimistu ka välja mõeldud, siis võta oma arvutis lahti ühes aknas Google map kaart ja teises näiteks booking.com majutuse otsimiseks. Ja siis hakka kombineerima -- kus tahad olla, kuhu tahad sõita, kus leidub piisavalt atraktiivne ja sobiliku hinnaga majutus jne. jne. jne. Hotelli hindu näed bookingus siis kui sisestad kuupäevad. Kui valid ja broneerid, siis hotellide puhul vaata, et saaksid 12 aastase lapse lisavoodiga samasse tuppa ikka majutada. Samas majutusega ära ennast üle organiseeri. Puhkus muutub vähemalt minu jaoks väga kurnavaks kui pidev tamp on kukil a la siin võime peatuda 30 min muidu ei jõua järgmisesse kohta jne. Vali pigem paar peatuspaika ja jäta ruumi kohapealsele improviseerimisele.

Autorendist -- 0 omavastutuse võtmine on maitse asi. Õigemini siiski rahakoti asi. Juhul kui oled halvimal juhul võimeline probleemideta selle 1500€ omavastutuse ära maksma siis ära võta. Juhul kui pigem ei ole, siis mina soovitaksin maksta rendi eest väheke rohkem ja samas hiljem end muretult tunda. Puhkus võib väga närvesöövaks muutuda kui igal hetkel pead mõtlema sellele, et äkki keegi kraabib parklas su auto ära vms.

See, kas parkimine on kuskil tasuline või tasuta, ei sõltu sellest, kas sõidad isikliku või rendiautoga. Kui on tasuline, siis lihtsalt maksad nagu teisedki. Rendiautoga pole ka suurt lootust maksmisest kõrvale hiilida -- enamus rentijaid nõuab rentimiseks krediitkaarti ning rendilepingus annad rentijale tavaliselt ka õiguse tagantjärgi kõik liiklus- ja parkimistrahvid kaardilt maha võtta. Pigem vaata kohe majutust broneerides, kas hotell pakub ka parkimist ning kas see on tasuline või mitte. Ja ära unusta reisikuludesse siis ka kütusekulu arvestamast.

Söögist -- seda kulu on tavaliselt väga raske täpselt ette arvestada. Ja teisalt -- kui lähed Itaaliasse, siis vaevalt vaid hiinakates või McDonaldsis kiirtoidu mugimisega piirdud. Itaalia -- see on hea toit ja hea vein ning see on kindlasti puhkuse üks osa. Aga ma usun, et selle planeeritud 1500€ eelarvega tuled välja küll -- broneeri majutus ära, siis näed täpsemalt, palju raha muuks üle jääb :-))

0
0

Tänud, Alar! Loomulikult, parkimistasu maksavad nii rendiauto ja kui ka kohalikud autod. Vabandust, ilmselt mu sõnastus polnud kõige parem. Lihtsalt muretsesin kulude pärast, et kas sellisel kõrvalisel saarel nagu Sardiinia on parkimine (linnades/erilistes randades) tasuline.

Majutusest. Reisiseltskond 3 inimest (2 adults+child 12y). Aegajalt piltide/ruutmeetrite järgi on hotellitoad on üsna suured, kuid samas on kirjas, et sellele toale lapsevoodit ei pakuta, st. nad sunnivad sind võtma mitte 2-st, vaid 3-st tuba. Lisaks, paljudes kohtades see vanus klassifitseerub täiskasvanuks. Mõtlesin, et võtaks lapsele kaasa täispuhutava madratsi ja paneks selle 2-sse tuppa. Kas keegi on sellist lähenemist proovinud ja kuidas hotellis sellesse suhtutakse??? Võin ka oma lina ja padjapüüri võtta. Kõik see kokku ei võta üldse palju kohvriruumi, kohapeal liigun nagunii autoga ja Ryaniga lausa 2 kotti lubatud.

0
0

Soovitan kasutada majutuse otsimiseks www.hotelscombined.com, seal on erinevate pakkujate, ka booking.com, pakkumised, hinnad võivad väga erineda.

1
0

Ma arvan, et ei tasu muretseda. Oktoobri teine pool on turiste vähem ja elu lihtsam seal igal juhul :) Väiksemad linnad on seal lahedad, ei tohiks parkimisega probleeme olla ja peeglid jäävad alles.

Vaata veel ka www.airbnb.com ja ehk leiad soodsama kodumajutuse kui hotell. Ehk isegi villa ranna lähedal. Pole midagi paremat kui oma terrassil soojal maal hommikust süüa :)

0
0

Kahjuks ei saa airbnb-d kasutada, kuna viibin ühes kohas 1-2 ööd, seejärel sõidan edasi järgmisesse kohta (linnakesse).

0
0

Mille pärast ei saa airbnb-d kasutada, proovisin Cagliarit 1 öö ja laskis vabalt, ma ei läinud küll maksmiseni?

1
0

Jah, parkimine on Cagliari kesklinnas tasuline. Huvitavamate randade ümbruses on samuti parkimine tasuline. Ka Algheros on prkimine tasuline (seda ka talvel). Eelarve on suhteline - endal õnnestus koos lennupiletitega (40 euri edasi tagasi) paarisaja euroga ära käia. Suvel, tipphooajal on see kindlasti keeruline. Et odavamalt hakkama saada, on vast mõistlik valida hotelli asemel korter - saate ise süüa teha, mis on oluline kokkuhoid. Kuigi, kui vähe kõrvale astuda peatänavatelt, saab söönuks ca 7-8 euroga (pasta, pizza). Big Mac eine on samas klassis, mis meil. Toidupoes hinnad ka pea samad.

0
0

Meil ka minek 18-26 okt, aga kaks last pisut nooremad ja saabume-lahkume läbi Alghero. Praegu koostan kaarti vaatamisväärsustest-ööbimiskohtadest ja odavamatest söögikohtadest ja ikka üritame tiiru peale teha saarele, ei raatsi ühes kohas olla. Autorent jah 0-omavastutusega on 200-300 eurot, alla kahesaja ei saa. Ja see 0 omavastutust - kui see käiku peaks minema, siis tuleb ikka võitluseks valmis olla :) Hotellide hinnad on väga normaalsed ja valik on suur. Mul tuli esimene versioon kaheksa ööd 310 eurot kokku - kolmandik neist hommikusöökidega ja linnade südames, ülejäänud apartemendid ja natuke eemal. Parkimine on enamus suurematest linnadest vist tasuline jah (ja pisikestes on tihtipeale vanalinnas nii kitsad tänavad, et auto ei mahugi parkima) aga kui eeltööd teha, siis pole hull - cagliaris on parklad 5 euri ööpäev ja näiteks Algheros on täitsa linnas väidetavalt tasuta suur parkla. oktoobris peaks rahulikum ka olema ... kõige rohkem aega võtab enda marsruudi jaoks vaatamisväärsuste läbiuurimine, edasi asun söögikohtade kallale. aega on vähe kohapeal niisama juhuse peale ekslemiseks ja eeltöö peab hea olema. võid mulle kirjutada kui soovid infot jagada.

0
0

Nodzule1234: KUidas Ryanairiga liigud? kust ja kuhu ja palju maksid? Otselendu Tallinn-Cagliari Ryanair nagu ei paku:) Endal ka sama suund plaanis, aga mitte see aasta:) Tänud vastamas

0
0

Ostsin mõned nädalad tagasi Ryanairi piletid Kaunas-Cagliari-Kaunas just kooolivaheajaks hinnaga 90€ inimese kohta. Käisime paar aastat tagasi samal ajal seal ja oli igati ok. Siis sai lennatud ka Ryanairiga, minnes üle Skavsta, tulles üle Rygge. Siis maksid piletid inimese kohta ca. 120€. Hetkel ei õnnestunud Tallinnast alates midagi mõistlikku klapitada, seetõttu valisime seekord otselennu Kaunasest.

0
0

af: kuidas teil eelmine aasta lennuajad klapisid minnes ja tulles? Kaua pidite ootama lennute ´vahel?

0
0

Sardiinias käisime eelmine kord kaks aastat tagasi, mitte eelmisel aastal. Mäletan, et lennuajad õnnestus klapitada päris heaks. Lendude vahe ei olnud üle kahe tunni. Ryanairiga on tore ja soodne lennata küll, aga minevikku ei tasu kunagi arvestada. Kõik muutub pidevalt. Hinnatasemed, lennuajad, sagedused ja sihtkohad ei ole täna need, mis nad olid eile. Kunagi ei tea, mis saab järgmisel aastal. Ryanairiga ei tasu midagi pikalt ette plaanida. Ma ostangi Ryanairi piletid tavaliselt 2-4 nädalat enne lendu, siis on tihti kõige soodsamad hinnad.

Tundub, et Tallinn-Bergamo liin on siiski stabiilselt toiminud ja Sardiiniasse võib reisi sealtkaudu planeerida ka. Ma sellelgi aastal vaatasin, aga küll ei klappinud kuidagi lennuajad või siis olid piletid mõttetult kallid.

0
0

Sry, pole tükk aega siin foorumis käinud... Ryaniga siis otselend Kaunas-Cagliari-Kaunas. Ja väljumised on laupäeval, seega saab laps reedel ilusti koolis olla ja siis millalgi öösel hakkame autoga leedu poole sõitma. Auto rentisin Hertzist 1 nädalaks 106€ - ülikõva pakkumine Ryanairi leheküljelt. Kes tahab autot bronnida, siis sellega on kiire – Hertz Global Sale lõpeb 26.09. Autoks Fiat Panda. Pole sellist autot ise katsunud, loodan väga, et 3 lennukohvrit sinna pagasnikusse ikka ära mahuvad. Fiat 500-sse ei mahu - proovisin autoesinduses.

0
0

Sry, pole tükk aega siin foorumis käinud... Ryaniga siis otselend Kaunas-Cagliari-Kaunas. Ja väljumised on laupäeval, seega saab laps reedel ilusti koolis olla ja siis millalgi öösel hakkame autoga leedu poole sõitma. Auto rentisin Hertzist 1 nädalaks 106€ - ülikõva pakkumine Ryanairi leheküljelt. Kes tahab autot bronnida, siis sellega on kiire – Hertz Global Sale lõpeb 26.09. Autoks Fiat Panda. Pole sellist autot ise katsunud, loodan väga, et 3 lennukohvrit sinna pagasnikusse ikka ära mahuvad. Fiat 500-sse ei mahu - proovisin autoesinduses.

0
0

Af, tänud vastamas:) Ma ka olen teist aastat kasutanud Ryanairi, eelmine aasta minnes-tulles Tallinn-London-Malaga, minnes oli 2tundi vaheaega, tulles pidime ööbimaläheduses ja see asta minnes Tallinn-Manshester-Faro ka ooteaega oli mingi 4tundi agaseda sai mõnusalt veeta mingisairporti pubis;) Hind paneb asjad paika!:) Piletid olid ostetud kus juures rohkem kui 6 kuud enne., mingi 39,99€ üks vahe, korruta 2-ga, tuleb mingi 80 näkku:)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased