Palun abi Tai-Kambodža reisi planeerimisel

Tervitus. Kas keegi teist on ehk sellise reisi ette võtnud - nädal Tais, nädal Kambodžas? Tais sooviks 1-2 päeva Bangkokis veeta ning siis lõunasse põrutada. Kambodža osas aga plaani pole. Oskate ehk mõnda sihtkohta soovitada? Kas on ajaliselt mõttekas plaan? Minek on 22.aprillil, kuidas sel ajal temperatuuriga lood on, kas on vihmane periood?

meil minek ka samasse kanti 04. aprill, kuid kõigepealt läbi Bangkoki Phnom Penhi ja sealt edasi Sihanoukville. Sellega arvatavasti meie Kambodźa külastus piirdubki (ajaliselt ei mängi rohkem välja ja pole mõtet ja rapsida). Edasi lendame Phuketisse, kus kavatseme avastada Tai lõunapoolt. 2 päeva jätame ka Bangkoki jaoks tuuri lõpuks. Kõik kokku ajaliselt 16 päeva. Tai lõunapiirkonnas on avastamist küllaga niiet nädalast jääb kindlasti väheks :) Me tuleme tagasi 20-s aprill, niiet üritan infi jagada enne su minekut.

Kindlasti soovitaks käia Angkor Watis, see on võimas. Olen palju käinud ja näinud, kuid Ankori templeid pole minu jaoks siiani ükski inimeste ehitatud asi ületada suutnud. http://wikimapia.org/2845/et/ Olin 2 a tagasi aprillis seal, Tais tuli paar piiska vihma, Kambodžas oli nii palav ja kuiv nagu praepannil. Kuid aastad on erinevad, vaata http://www.wunderground.com/ ja trip planner on abiks.

Kambodzas on "must" vaatamisväärsus Angkor Wat, ilma seda nägemata pole riigist läbi tormata mõtet. Sihanoukville rannad on ka mõnusad ja põhjas mägihõimude elu. Kui aega 1 nädal, siis Siem Riep, kus Angkor Wat-i templid (aega kulub 1-3 päeva) ja Tonle Sapi järv koos oma ujuvküladega. Ja ehk ka päev pealinnas Phnom Penhis, mis iseenesest ei ole küll midagi erilist. Kui reisida bussidega, siis teekonnale Bangkokist Siem Riepi kulub terve päev ja sealt edasi Phnom Penhi samuti. Lennukiga saab muidugi aega kokku hoida aga pole nii huvitav. Kui aega vaid 2 nädalat, siis soovitaksin valida, kas Lõuna-Tai rannad või Sihanoukville, mõlemad tunduvad natuke liiga tormamisena. Mina eelistaksin Sihanoukvillet, hinnad odavamad, randu erinevaid, inimesed vahetud ja sõbralikud.

kui aega ainult kaks nädalat, siis arvan samuti, et kui plaanis külastada ka Kambodzat, siis võiks Lõuna-Tai jätta järgmiseks korraks. Kui tahtmine siiski Tais ka nädalake veeta, siis soovitaks hoopiski Koh Changi, mis ilusti tee peale ette jääb. Juhul muidugi, kui maad mõõda liigud. Ise tegin nii: Bangkok- Siam Riep- Pnomh Penh- Sihanoukville- Koh Chang- Pattaya. Aga võib ka vastupidi kui tahtmine ennem Tais olla ja pärast Kambodzas. Pattaya võib ka täitsa vabalt üldse ära jätta. Aga Kambodzas..jah, Angkori templid loomulikult Siam Riepi külje all. Samuti Floating Village. Pnomh Penhis astu läbi Tuol Slengi muuseumist ja pärast seda mine Killing Fieldsile. Ja jääbki ilusti mõni päev Sihanoukvilles rannapuhkuseks ka.

tänan teid asjalike kommentaaride eest! sain palju häid mõtteid :)

Soovitaks ka soojalt Sihanoukvillest lahkuda mööda maad Koh Changi..see trip võtab muidugi aega a see on seda ka väärt..vähemalt oli paar aastat tagasi..Koh Chang võib muidugi muutunud olla ajast mils ise sai käidud..esimest korda käies oli väga mõnus elamus,järgmisel aastal oli juba päris palju ehitatud ja metsi maha võetud:( ja see oli 2 aastat tagasi..a ikkagi jääb Koh Chang üheks lemmikuks:) Sihanoukville on ka mõnus niisama vedeleda..rattaga ringi sõita jne..hea puhkuse saab kindlasti ja elamus..soovitus kamboodzas kui juhtute e-maile kirjutama..pikki kirju pole mõtet kirjutada..kunagi ei või teada mil elekter ära läheb:) omad kogemused

Kui aega leiad, siis viska pilk peale meie KMB blogile. Läksime ka BKK-st ja tagasi Sihanukist Koh Changile. http://valdek3.travellerspoint.com/

Kes te Taist Kambodžasse reisisite, mis olid teie kulud viisadele jms? Kuuldavasti pidi Kambodžast ärasõit maksustatud olema. Kas Taisse naastes pidite uue viisa tegema? Et siis kohe tasuks 2entry viisa teha? Mis transporti olete eelistanud?

Tegime Kambodza E-viisad. Lihtne ja kiire. Õhtul täitsin ankeedi, tegin ülekande ja hommikul oli viisa inboxis. Trükid välja ja sõidad. Taisse 2 entry. Alati kasutanud seda transat, mis vajalikus suunas veereb, eelistused vaid põnev-igav, hinna ja väljumisaja baasil.

Kambodza viisa maksis Poipeti piiripunktis 20 usd-i või 1000 thb või nii kuidas kokkuleppele saad. Kambodzast ärasõit on vist maksustatud lennujaamades, maad mööda bussiga lahkudes küll mingit maksu ei küsitud. Meie tegime teistkordse Tai viisa Phnom Penhi Tai saatkonnas sest oli info, et Hat Leki piiripunktis "visa on arrival" ei pakuta. Kõige lihtsam ja kindlam Soomest 2 entriga viisa teha. Transpordist kasutasime busse, taksosid, tuktukke, mootorrattaid, jalgrattaid, laevu.

Kus seda e-viisat teha saab? Plaan minna 14.06 3 nädalaks Taisse ja ka Kambodžas ära käia, viisa oligi nagu üks mõtlemiskoht :)

Googlest ja miks mitte ka Trip.ee otsingust oled kuulnud?

Tegime Kambodza E-viisad. Lihtne ja kiire. Õhtul täitsin ankeedi, tegin ülekande ja hommikul oli viisa inboxis. Trükid välja ja sõidad. Taisse 2 entry. Alati kasutanud seda transat, mis vajalikus suunas veereb, eelistused vaid põnev-igav, hinna ja väljumisaja baasil.


Leidsin selle Kambodža e-viisa lehe üles, kuid seal ei ole mitte midagi kirjas Tai kohta. Mis see Tai 2 entry tähendab? Selle sama viisaga saab ka Taisse 2x siseneda? Vabandan ette juba oma lolluse pärast, olen suht võhik veel sellel reisimise alal.

Uhh... Otsingusse Tai viisa.

No küsimus oli esitaud siiski Valdekule, tema jutu põhjal. Ma ei ole eriline searchvend ja miks pean ma sobrama asjades, mis on väga segased. Küsingi temalt, et kas selle viisaga saab 2x Taisse siseneda ja korra ka Kambodžasse? E-viisat mõtlen. Pole ju raske vastata, kui ise asjaga kursis oled.

Arusaadav. Tavaliselt inimesed teavad, et pole olemas ühtset Tai-Kambodža viisat, vaid Tai viisad ja Kambodža viisad eraldi. Pole ju raske otsida, kui huvi on.

Tänan väga :) Ehk siis pean tegema eraldi Taisse 2 entry viisa näiteks Helsingist ja Kambodža viisa netist? Huvi on küll jah, aga mul läheb nende otsimistega asi alati nii segaseks ja keeruliseks, et lõpuks ei saagi aru mis toimub :)

Olen lugenud, et tranpordiviisidest on võimalik kasutada Kambodzas busse, taksosid, tuktukke, mootorrattaid. Aga kas Kambodzas on ka võimalik autot rentida ja ise erinevate linnade vahel liigelda? Kas keegi on seal auto rentinud? Kuivõrd on seal ise liigelda võimalik üldse (teede olukord, teeviidad jne)?

Autorendist ei tea, kuid OTSINGUD kindlasti teavad. Võrride ja mootorratastega see lugu, et kui ei oma kohalikku juhiluba, siis liigelda nendega ei tohi. Sõltub see aga poltseinike usinusest, tahtest, sinu läbirääkimisoskustest. Sihanukvilles täiesti aktuaalne, kuid kirdeosas ei näinud politseid, küll aga kümneid valgeid renditsiklitel. Teede olukord põhimaanteedel 2007 täiesti OK, va Tai piirilt Siem Reapi ja kõik kõrvalteed, neid peab iseloomustama sõnadega, mis ei kannata mingitki trükimusta. Tõlgitavad viidad vaid põhimaanteedel. Rongi saab ka kasutada, kui aega laialt käes, nende keskmine liikumiskiirus pidavat tulema 20 km/h. Tglt isegi põnev ju sel juhul. Võid ka mu kambodia reisiblogi tsekata, äkki on kasu.

Äkki isegi on mõni rendifirma, aga minu arvates, ei ole see eriti hea mõte sul.

Sealne liiklus on ikka....oi, oi, oi.

Mustmiljoni rolleri vahel, kus reeglina peal minimaalselt 3 inimest, on ikka tõeline väljakutse rendiautoga seiklema hakata. Phnom Penhis on hästi läinud, kui sa üldse eluga üle tänava saad mindud (võtab lihtsalt natuke aega, enne kui õige nipi kätte saad).

Lisaks veel muud mured, nagu näiteks teeviidad, teede olukorrad väljaspool põhimaanteid, kaardid jne.

Soovitan sul soojalt see plaan parem maha matta ja liigelda parem kohaliku transpordiga. Linnadevahelised bussiliinid on täitsa talutavad ja taskukohased. 6-7 USD eest konditsioneeritud bussis Siam Riepist Phnom Penhi sõita ei ole just teab mis kallis. Ja linnades ei ole sul autoga küll midagi peale hakata.

Edu!