Palun nõuandeid reisiks Hollandisse.

Tere! Plaan on juulis tüdruksõbraga nädalaks Amsterdami sõita. Ootan igasugu näpunäiteid ja vihjeid reisiks kuna korraldame sellist reisi esimest korda. Soovime läbi saada võimalikult odavalt, samas mugavalt. Millised lennufirmad pakuvad soodsamaid reise? Kus oleks kõige parem ööbida? jne.

Palun soovitage vähemalt kolm kohta/paika/elamust Amsterdamis mida peab nägema? Võib lisada ka info transpordi kohta lennujaam -kesklinn (kui kaugel, mis nr buss jne.). Peatänava/te nimed. Soovituslik hea asukoht hotellil? Ettetänades.

Lennujaamast kesklinna läheb rong, mis maksab umbes vist 4 EURi, sõit kestab ca 5 min. Linnasüda on nii väike, et saad igale poole jalutada ja peatänavad algavadki pmst raudteejaama juurest. Võta kaart korraks ette ja ei ole enam nii imelikke küsimusi :) http://www.ski-epic.com/london_amsterdam_2005/amsterdam_map_big.jpg

1.punaste laternate rajoon 2.Rijksmuseum 3.laevatuur kanalitel

Täpsustades Lacplesis'e soovitusi.

  1. punaste laternate rajooni tasub minna õhtul peale kella 20-t. Päeval on see rajoon mitte midagi ütlev tavaline vanalinna kvartal. "Töö" algab seal alles õhtuhämaruses. On mida (keda) vaadata! Pildistamine on seal keelatud (inimesed on ju tööl ja kellelegi ei meeldi, kui neid töö juures pildistatakse)! Vastavad märgid on väljas ja seda kontrollib ka Politsei.
  2. Laevatuuriks kanalitel soovitaksin ühte varianti, mida ka ise proovisin. Nimelt on Riksmuseum'i lähedal selline koht nagu Leidseplein (tänava ristidel on linnaplaanid ja sealt leiad koha kergesti üles). Leidseplein on baar, mille nimi on "Chicago Boom". Lähed sinna baari ja ütled, et tahad minna paaditripile. Sinu nimi pannakse kirja ja öeldakse, millal saab minna (tavaliselt mitte samal, vaid alles järgmisel või ülejärgmisel päeval). Siis tuleb ca 15 minutit enne õiget aega samasse kohta tagasi tulla ja tripile minna. See trip toimub väikese paadiga, kuhu mahub max. 10 inimest. See seltskond, kes seda korraldab on meie mõistes MTÜ ja nad teevad seda omast vabast ajast ja hobi korras ning lihtsalt "kogu südamest". Maksab see 10 EUR-i inimene + jootraha kaptenile (suurte laevade tripp maksab olenevalt firmast alates 12.- EUR-ist). Elamust on "täie raha eest", sest väike paat mahub ka nendesse kanalitesse, kuhu suur laev lihtsalt sisse ei mahu! Kindlat marsruuti neil pole ja sõit kestab ca 1-1,5 tundi. Kui on mõni koht, mida sa kindlasti ise näha tahad, siis tuleb lihtsalt öelda, et sõitke sinna ja nad sõidavad. Paadis on lubatud ka omad söögid-joogid (neid saab ka "Chicago Boom'ist" kaasa võtta). Selle seltskonna kodukas on www.amsterdamboatclub.com

Viimati käisin ise Amsterdami Dungeonis, mis oli päris vahva, kuigi veidi turistimaiguline õudustemaja. Kasutati nii hollandi kui inglise keelt vaheldumisi, aga kupongiga oli hind talutav. Sama firma pakub ka Madame Tussauds muuseumi, mida absoluutselt ei soovitaks Amsterdamis vaatamas käia (väga igav, kallis ja Londonis/Pariisis on tunduvalt võimsam). Ostutänavad on ka Amsteramis lahedad. Need on nii pikad et keegi ei suuda kõiki läbi käia (ja need ainult jalakäijate ostutänavad läbivad linna peaväljaku kus ka kuninganna palee on kui huvi on neid leida ja muidu ei näe kuhu kõik turistid jooksevad; raudteejaamast jala 10min). Proovida tasub seksi ja narko muuseume (ise pole kahjuks käinud). Need on samuti kohe raudteejaama läheduses jala. Muuseas coffeshoppids S spacecake ei soovitaks tühja kõhu peale ja suurtes kogustes (üle 1-2 tüki) algajatele. Muuseumitest olen käinud Van Goghi ja Rijks muuseumites (mõlemad kunstimuuseumid). Muuseumid on enamuses kõrvuti Museumplein (Muuseumite väljak 10min umbes jalutada linna keskelt) väljaku ümber. Nad on turistide seas väga popid ja seega on järjekorrad pikad, aga näiteks Van Gogh muuseumi pileti saab osta Museumpleinil asuvast Albert Heijni supermarketist (seal ei ole järjekorda) ja siis 100m tagasi muuseumi juurde kõndides saab VIP sissekäigust järjekorrata sisse (sest sul on pilet juba olemas). Sama nipp kehtib üle Hollandi paljudesse loomaaedasse, muuseumitesse ja lõbustusparkidesse, sest paljusid pileteid myyakse AH supermaketite kassade kõrval samamoodi nagu Eestis nätsu.

Lastega Hollandisse

Plaanis minna juulis perega Hollandisse- ehk oskate soovitada häid kohti, kus ööbida (võik olla ka kööginurk). Paar ööd võiks olla Amsterdamis. Mõned ööd kuskil rannapiirkonnas. Milliseid kohti tasub lastega külastada? Tänan, kes viitsivad vastata!

Maduordam - mini Holland Den Haagi lähedal sobiks lastele.

Ahaa taoline teaduskeskus NEMO Amsterdamis http://www.e-nemo.nl/ delfinaarium Harderwijkis http://www.dolfinarium.nl/en

Amsterdamis ööbimise asemel soovitaksin öömaja mõnes satelliitlinnas. Seal on eelduste kohaselt hotelli juures parkimine tasuta (näiteks http://www.booking.com/hotel/nl/gtpurmerend.et.html?sid=77a4d1ebeba5dc4558673f9c1c400742;dcid=1) ning hinnad soodsamad. Hommikul saab jätta auto P+R parklasse ja sõita ühistranspordiga kesklinna http://www.amsterdam.info/parking/park-ride/

Üks koht kus lastel võiks veel põnev olla on vabaõhumuuseum Zaanse Schans Amsterdami lähedal http://www.zaanseschans.nl/

Sissepääs vabaõhumuuseumisse on tasuta kuid parkimine maksab 7.5 eurot. Osade hoonete külastamine on tasuta osade pilet maksab 2 euro ringis.