trip-krainetrip-ukraine-dark
Palun reisi ideid

Tere!

Kirjutan seoses sellega, et mõistus lõppes otsa :D

Kuna eelarve piirdu +/- 10-15 000 siis on väga raske leida meelepräast reisi.

Soov oleks nii kultuuri, arhitektuuri,toidu kui seikluse järgi.

Välistatud on kõik võiamlikud kõrbenud stamp sihtkohad nagu Kreeka, Egiptus, Türgi...

Ja Aasia on küll variant kuid lennupiletid neelavad juba eelarve.

Kas oskate soovitusi, nõuandeid pakkuda?

Reisi aegadeks alates 12.06 ja u 7-10päeva

Päikest!

Itaalia, Rumeenia ja Balkani riigid

Soovitaks Küprost, aga see on ka juunikuus kõrbenud paik. Loodusgeograafiliselt paikneb Aasias, samas on kultuuri ja arhitektuuri nii et tapab ja söögid imehead. Seikluste leidmine sõltub juba inimesest endast;)

Itaalias on käidud ja Balkani piirkond on oma seltskonna tõttu kahjuks välistatud

Lisaks oleme siis väga valivad ka :(

Täpsusta oma valiku kriteeriumeid! Miks Balkani piirkond on välistatud?

Aga minge Soome! Viisat pole vaja ja kaua pole vaja ette planeerida. Laevad käivad üsna tihti. Head reisi!

See väga hea soovitus. Minge Põhja-Soome polaarpäeva kogema.

Palveränd, Santiago de Compostela. Siin tripis on palju sellest kirjutatud. Läheks ise hea meelega, aga pole võimalust, sest reisikaaslaseks oleks 10a tüdruk, kes pole selleks füüsiliselt valmis, aga hing igatseb- jalad ka. Aga ma plaanin sinnakanti teha ehk mõne vähesema käimisega tripi sel suvel. Loodan ka samadesse rahalistesse piiridesse jääda. Ise tean ühte asjalikku meest hispaaniast, kes kord aastas end oma tööst täielikult eemaldab ja kõnnib jälle nädala või siis natuke rohkem sihtkohale lähemale.

Just Kreekas oleks see summa paras. Ja Kreekas on vaadata palju, kui viitsimist kuurordist kaugemale sõita. Aga juunis on juba kuum. Ma pakuks Islandit või Norrat, kuigi Norras on vist selle summaga raske toime tulla. Kui oma autoga minna, siis ehk veab välja. Aga osa aega kulub kohalesaamiseks. Seega 7-10 päeva jääb väheseks. Kui nüüd väga valiv olla, siis suvel sobiks hästi Lõuna-Aafrika. Aga 10-15 tuhandega seda vist valida ei saa.

Moskva. Mahub eelarvesse ja katab kõik algse postituse soovid: "... kultuuri, arhitektuuri, toidu kui seikluse ..."

Moskva ei meeldi? Kiiev. Kõik Kaukaasia riigid. Kesk-Aasia. Kultuur on seal vana ja põnev, arhitektuur - samuti, toit - samuti, seiklus - garanteeritud. Ma pole veel kohanud tuttavat, kes pärast Armeenias / Usbekis / Kasahhis... veedetud puhkust poleks rahul olnud.

Türgi on ka tore koht. Kui on tõsiselt kultuurihuviline seltskond, siis nädal Istanbulis & selle lähedal läheb nagu kerisele. Arhitektuur-kultuur-köök väga lahedad, rahvas sõbralik, seiklusi leiab. Topkapi, Hagia Sofia, Suur Turg, meeletu miljonilinn.

Euroopas on teadupärast üle 30 riigi, nii et riburida neid soovitada pole mõtet. Teised maailmajaod jäävad ära finantside tõttu.Pakuksin siiski välja kaks vastaspoolset varianti:

  • Madeira, jõukate brittide üks meeelispaik puhkamiseks, kuna tipphooaeg algab peale jaanipäeva, saab enne seda hotelle veidi mõistlikuma hinnaga. Kena omapärane loodus, matkamiseks levadarajad, on tipptasemel botaanikaaed ja Monte troopikaaed,leidub gurmaanidele eksootilisi puuvilju ja süvaookeani kalaroogi, alati õitsev saar. -Albaania, paar aastat tagasi veidi šokiturismi valdkonda kuuluv.Näiteks hotelli saabudes ulatatakse vasuvõtus lisaks võtmetele küünal ja tikud, sest massilise elektrivõlgnevuse tõttu elektrijaam kuulutas omapoolse streigi.Jõukam seltskond kimab ringi romude Mertzedestega, sest see olevat siiski ainus masin , mis sealsetel teedel vastu peab jne,jne.Siiski netikommentaaride põhjal pole eriti kriminaalne.

16000ga saaks nt soomlastega Pekingisse nädalaks, kuid Helsingi otsad lisaks pluss muud kulud kisub vist ikka nii 20 000 kanti.

Tegelikult, kui nii kaua on veel reisini aega, siis tuleks otsustada peamiselt lennupiletite järgi. Peeaegu kogu aeg on u 7000 krooniseid pileteid kuhu tahes poole maakera kaugusele, just oli Hawaii Londonist 8888 kr... nii "lihtsas" kohas nagu Estravelis. Kas USA on nüüd ju eestlastele viisavaba või mis. New York juunikuus võiks tore koht olla, ameerika majandus on maas ja hinnad soodsad, ehk suveks dollar odavneb veelgi.. :P ei pea ju alati rannapuhkus olema, või mis? eriti suvel. Kui nädalaks ei vea, minge 4 päevaks. Valivale inimesele - kvaliteet enne kvantiteeti! Tai, India, Singapur... kõik selle eelarvega võimalikud, ainult "õngitse" pakkumisi. Lähemalt minu meelest Süüria nt võrratu sihtkoht - Damaskus, Aleppo - vapustava arhitektuuri ja käsitööga, võib vaadata nt pakkumisi Türgi või Kairo kaudu sinna. Kui seltskond suurem oleks, 4-6 inimest, siis võiks vaadata puhtalt Tallinnast algavaid soodsaid lennu-sihtkohti Lõuna-Euroopasse - Itaalia, Hispaania, Prantsusmaa, ja kamba peale organiseerida miski suurema apartemendi või isegi tagasihoidlikuma villa või talumajakese. Rendiautoke kah ja väike eelarve kohalikule veinile ja turul käimiseks eraldada ning ongi igati mõnus nädalake garanteeritud. Kamba peale peaks jätkuma. 2kesi minnes võib sama üritada, üürides mõne väiksema apartemendi eraisikult, neid saite on veebis tuhandeid ja hindu on äärest ääreni. Ja asukohad on sageli mingid mõnusad väikelinnad, sellised, et neid ise küsida ei taipakski.

Kui eelarve on kuni 15k, siis ei saa endale lubada et lennupiletid maksaksid sellest 10. Lisaks peaks sihtkohas eluolu olema suhteliselt odav. Ise vaagin hetkel sellist varianti.

  1. Riiast ~1000 EEK Ryanairiga Saksamaale Frankfurt-Hahni. Seal võiks paar päeva kohalikes külades ja Moseli veinipiirkonnas ringi vaadata.
  2. Frankfurt-Hahnist on Ryanair nõus edasi viima ~2000 EEK eest Portugali Farosse, kust rendiauto või muu transpordiga võimalik ise juba rannikut pidi ühele või teisele poole kulgeda.. s.h ka Hispaania poolele (Sevilla näiteks).

Sellised lennuhinnad saab juulis-augustis kätte kui päevi hoolsalt klapitada. Koos Riiga sõiduga kokku vast 4000 EEK edasi-tagasi. Kuna Portugalis pole elu teab mis kallis, siis max 15k eest saab endale veel kultuuri ja meelelahutust lubada küll.

..lihtsalt üks idee.

Kuna lgp. sparky ei ole siiamaani pakutud kohtade peale kuidagi reageerinud ega juhendeid andnud,siis peaks aga edasi pakkuma. Loodan Tripi eelarvamustevabale suhtumisele -tegemist ei ole makstud reklaamiga!

Tegemist siis rannapuhkusega. Samas võimalik käia lähedastes linnades shoppamas jne. 60 km raadiusesse jäävad 2 riigi keskmise suurusega linnad mis just sellisel ajal on orienteeritud puhkajatele. http://www.lepanina.ee/

Kusjuures ma ei pea seda naljaks..ei pea ju teenindav personal just väljamaa keeli rääkima?

Plusspunktid laanekale, Lõuna-Liivimaal leidub väga ilusaid kohti, mida avastada.

Praha linn on ju suurepârane. Soovitan soojalt. Horvaatia on ka hea koht.

to Kaidur: Ryanairi arvestades on kuidagi väga kallilt klapitatud hinnad, kui pole ka kindlat sihtkohta. 4000ga juulis-augustis saaks kaks inimest selle eest käidud, kui otsida

10000-15000 on ühe Euroopa reisi jaoks ilmselt väga mõnus summa, kaugemad kohad ehk kahtlasemad. Isiklikult sõidaksin kuskile võimalikult pisikesele vähe asustatud saarekesele, aga ega seal vast mingit suurt arhitektuuri ei näe.. :) Või teine variant Venemaal ringi seigelda.

Ise olin/olen muidu Baskimaast väga lummatud, müstiline kant..

Ise mõtisklen Maroko teemade üle, Marrakesch, Atlase mäed jms. Kui minna 7 päevaks , siis leiab isegi mõistliku hinnaga lennupileteid läbi Hispaania kokku 5000-5500.Kui aga pikemaks, siis Hispaania lennud juba problemaatilised. Viisavaba ja kuigi pole odavate killast, siis 7-10 päeva 15000 eest peaks välja tulema küll. Ajaliselt ilmselt sobiks aprilli lõpp või oktoobri algus, muul ajal kisub liiga palavaks.