Pangakaart

Tere. Ees reis autoga läbi Läti, Leedu ja Poola Saksamaale. Oskab keegi öelda kui hästi saab hakkama seal tavalise VISA pangakaardiga(bensiini ostmine hotell jne.)?

Visa kaardiga ei peaks küll probleeme tekkima nendes riikides.
Ainuke on Saksamaal, osades säästupoodides ei ole Visaga midagi peale hakata. Kehtib mingi kohalik kaart.
Aga maanteede äärde jäävates tanklates ja hotellides peaks küll kaardimakse toimima.

Ilmselt mõeldakse tavalise all Visa Electroni, mis on deebetkaart. See kaart töötab vaid siis kui saab tehingu hetkel otseühenduse pangaga, et kontrollida kontojääki. On kontol piisavalt vahendeid - läheb tehing läbi, ei ole - jääb äri katki. Samuti jääb ost sooritamata kui mistahes põhjusel (nett maas , netti polegi, pole vastavat terminali vms) ei saada ühendust pangaga. Kui meil siin on enamvähem igas külapoes terminal olemas, siis mujal maailmas see nii laialt levinud ei ole ja ega sest eriti hoolitagi.
On ju palju lihtsam viis krediitkaardi näol, mida aktsepteeritakse igalpool. Sel juhul ei nõuta mingit terminali ega netti, piisab kaardist endast, isikutunnistusest ja allkirjast kviitungil. Vahe on selles, et pank garanteerib krediitkaaardi omaniku arvete tasumise igaljuhul, sõltumata hetke kontojäägist. Seega ei vajatagi mingit hookuspookust üle interneti. Selline kaart sisendab kaupmehesse kindlust ja kuidas pank kasvõi miinusesse läinud konto kulutajalt pärast tagasi kasseerib, on juba panga enda mure. Ja küll ta võlad tagasi nõutab, ei maksa üldse mureseda:)
Mida kaugemale Eestist, seda kahtlasemaks deebetkaardi kasutatavus muutub, aga on ka näiteid siitsamast külje alt paarist Riia hotellist, kus mängukaart pikalt saadeti ja isegi Tallinna-Helsinki liinil kurseerivalt laevalt mõne aasta eest. Sel juhul hea kui teisest taskust krediitkaart (või sularaha) võtta on, muidu jääb alternatiiviks puu all magamine. Hiljem saab kulutatud osa kasvõi netipanga vahendusel krediidikontole tagasi kanda ja asi vask. Võib ka enne reisi juba midagi seemneks ette krediidikontole kanda, sedasi saab krediidilimiiti suurendada. Võibolla ma eksin, aga minu meelest ei maksnud krediitkaardi taotlemine midagi, aga pangal peab loomulikult mingi usaldus kliendi vastu olema igakuiselt kontole laekuva palga näol vms.
Aga otsene vastus küsijale: paljudes kohtades saab deebetkaardiga hakkama ja paljudes ei saa.

Olen oma kogemustest Poolast läbi sõites rääkinud siin http://www.trip.ee/node/53116. Kokkuvõtvalt - väiksemates teeäärsetes söögi- ega ööbimiskohtades Poolas ei tahetud näha ei deebet- ega krediitkaarte ega ka muud valuutat peale zlotte. Minu kogemus aastast 2007, kuid viidatud teemast selgus, et olukord pole praegusekski muutunud.

Kena reisi!

Mina olen alati kasutanud Visa Electroni ja ENAMASTI see töötab, aga jah - vb ette tulla, et sellega ei saa maksta. Krediit kindlasti kindlam või siis väike varu sula.

Ettikari kommentaari lisaks - Osades Saksa säästukates soositakse Maestrot Visa asemel.

Olen kordi väga palju seda marsruuti kasutanud, ja on olnud juhuseid et kaardid ei toimi mingil põhjusel. Enne teenuse ostmist küsi julgelt üle kas saab. Aga alati võiks natuke kohalikku sularaha kaasas olla, siis asi kindlam. Ja kindlasti läheb sularaha vaja Leedu ja Poola teedel kui kogematta möödasõidul mõnest rekkast ületad pisut kiirust. Siis pole kindlasti mittemingisuguse kaardiga mitte kui midagi teha. Ainult sularaha aitab ;)

Äitäh vastuste eest! Ettikar sa oled seda trassi tihti kasutanud ,siit siis küsimus kust kõige parem minna on? Eesmärk on ilma eriliste peatusteta Saksamaale jõuda välja arvatud siis puhkepausid.

See oleneb kuhu kanti Saksamaale tee viib. Ja neis kolmes riigis hoia 20eurot valmis, siis saad oma eksimistest kiiresti lahti.

Sest kui tee viib põhja Saksasse siis Varssavist paremale, kui lõuna poole siis Varsssavist lõunasse.
Üldiselt GPS näitab Poolas päris hästi trassi. Enne Varssavit on alles avatud uus kiirtee mida ei pruugi GPSis olla, sõida julgelt edasi.
Täpsusta siis võin teha oma teepakkumise (tegelikult on varjante palju ja maitsed erinevad).
Panen oma teekonna siia kirja.
Algusesga Riiast sest vahet pole kust Eestist tuled pead igaljuhul Riiast mööda sõitma. Ära läbi linna sõida vaid kasuta ümbersõitu. Riia lähedalt näitabki juba silt KAUNA(Kaunas), hoia seda kurssi, Kaunaseni. Enne Kaunasesse jõudmist paremale Marjampole peale (tegelikult näitab sel ka silt juba Warssavu). Kui jõuad Poola siis esimene suurem asula on Suwatki ja siis Augustow. Augustowast läbi saades tuleb rist kust sõida otse mööda 61 teed. See tee rahulikum ja rekkaid vähem. Kuni Lomzani. Sealt keera teele 63, Zambrow peale. Ja Zambrowst juba näitab jälle Varssavit paremale. Varssavisse ära sisse sõida vaid enne linna äärest läheb väga hea ümbersõit, kust hargnevad kõik võimalikud teed Saksamaa poole.
Sealt siis sõltub kuhu sul vaja jõuda.
Ütlen veelkord et see minu trass, mis ei pruugi olla kõiksee õigem, aga olen seda palju kordi kasutanud ja mulle meeldib(kui palju see Poolast läbisõit üldse meeldida saab).
Mis sõiduaega puutub siis hommikul 8 Eestist startides olen 11 - 12 õhtul olnud Tsehhi piiril (sõiduautoga).

Kindlasti keera peale Augustow'at vasakule, otse teel võib venimisest otsad anda. Teemast niipalju, et sularaha oli alati kaasas mingi väike kogus, aga esimese maksevahendina kasutasin pangakaarti. Kui harva sellest kasu polnud, sai vähemalt makstud. Sellepärast eelistasin alati automaattanklat. Aga Lidli kaardimakse võimalus erines riigiti, mis tekitas tihti hämmingut. Ei mäletanud, kas eelmine pood, kus sai kaardiga maksta, oli samas riigis või mitte.

Saksamaa on mulle vägagi tuttav teema ja üldiselt suuremates kohtades saab VISAga hakkama küll, pole vahet, kas deebetkaart või krediitkaart. Mis aga sakste puhul veidi hämmastab, on see, kuidas toidupoodides, piletimüügipunktides ja paljudes teistes kohtades tunnistatakse AINULT EC-d ehk Eurocardi. Üldiselt on kleebised ukse- või aknaklaasi peal, nagu meilgi, selle järgi saad enne sisenemist teada, mis nad vastu võtavad. Kui on muude kleepsude seas ka Visa, pole probleemi. Kuid kui on ainult EC kleeps, siis täpselt nii ongi - ainult EC käibib ja VISAga maksta ei saa. Näit. mitte üheski minu kodulähedastest toidupoodidest ei saa maksta muu kaardiga peale EC :) Ja pühapäeviti kaubandus kinni.
Mulle tundub, et Poola on kaardinduse vallas isegi rohkem arenenud, seal ei ole sellist ühe-kaardi-kummardamist, pigem on just Visa kõige levinum. Samas väikesed hotellid-motellid ei pruugi kaardimakseid vastu võtta (suuremate trasside ääres ikka võtavad, kuid kui suurtelt maanteedelt kaugemale sõidad, siis peaks sularahatagavara ikka käepärast olema).

Saksamaa on mulle tuttav , seal päris palju viibinud , aga olen käinud seal põhiliselt lennukiga ja paar korda autoga läbi Taani-Rootsi. Saksamaale on plaanis siseneda Frankfurt-Oder-i kaudu ja sihtkoht on Lübeck-i kant. Kuidas on seal tasuliste teedega(Poolas) ja kus saab seda tasu maksta? Ette tänades.

On muidugi Warrssav-Poznan. Kui tahad kiirteel kimada, siis peale Warssavit Lowicz ist keerab Lodz- Poznani kiirtee peale. Kiirtee märgid näitavad, et oled kiirteel ja ka seda, et on maksuline. Maksab 11.50pln, ning maksad siis, kui sõidad kiirteelt maha. Saksas bahnil sõit tasuta. F-Oderilt Berliini ringteele ja sealt Hamburgi peale. Võid ka üle Schwerini minna. Oleneb palju on aega ja kui ei soovi bahnipeal sõita.