Pankrotis Eesti reisifirmad

Pole ju midagi kokku koguda.. Reisifirmad tekivad ja kaovad, nagu iga teinegi ettevõte. Eriti keeruline ongi praegune aeg turismisektoril.

Kui inimene ostab tuhandeeurose reisi, kuid 50 eurost reisi(tõrke)kindlustust enam osta ei raatsi, siis on see tegelikult saanud juba tema enda probleemiks.

VäikeLotti -- minuarust su märkus on veidi ebakohane. Reisikindlustuse ostmine on alati mõistlik ja vajalik aga reisikorraldaja maksejõuetuse või pankroti puhul pole reisitõrke kindlustusest tihti abi kuna tegemist ei ole enamasti kindlustusjuhtumiga.

@alar

Sinu teadmised kindlustusvaldkonnast piirduvad vist teoreetiliste kogemustega? Või siis mõne väga odava kindlustuspakkumisega, mille tingimusi sa pole läbigi lugenud?

Reisitõrge korvab ka reisibüroo pankrotti, kui sa oskad valida vähegi mõistlikku (loe: mitte kõige odavamat) kindlustusfirmat.

Ma olen reisinud aktiivselt 15 aastat ja alati, absoluutselt alati, teinud ka enne reisi- ja tervisekindlustuse. Ja ma ei ole 15 aasta jooksul kogenud mitte ühtegi kahju. Mitte ühtegi. Kuigi kahjusid on olnud, nii tervise, kui ka reisi katkemise seisukohalt. Kindlustus on kõik hüvitanud.

Esimene kahju, mida vist nüüd tõesti kogen, on 11 eurone Bookingu majutus Poolas, mai lõpus. Aga ma ei ole veel kindlustust teinud. See majutus ei olnud kindlustust väärt.

VaikeLotti 

Lugedes sinu postitusi jääb mul alati imelim tunne "kas ma olen loll?" Ja ei suuda eesti keeles aru saada. 

Sinu postitustes sa tood alati mingi abstraktsioobi ja endaga seotud asjad , väga tore . Aga sa vaatad teistele küsimustele mis on kaudselt teemaga seotud . 

Palun nimeta lihtsalt mõni hea reisikindlustus kus kus tõrge alla loetakse reisikorraldaja pankrott, või vähemalt maini konkreetsemalt.

Viskasin huvi pärast ifi ja gjensidige reisikindlustuse tingimustele pilgu peale ja reisikorraldaja pankroti puhul ei saa neilt midagi. Äkki Lotti oma suurte teadmistega valgustab meid, mis kindlustused hüvitavad reisikorraldaja pankroti.

VäikeLotti -- jah tõesti, mu kindlustuskogemused on seni vaid enamasti teoreetilised. Olen õnneks  kindlustusele maksnud kindlasti oluliselt rohkem raha kui sealt hüvitistena tagasi saanud. Aga see teeb mulle vaid head meelt ja ma sülitan nüüd kolm korda üle vasaku õla, et see nii jääkski.

Rääkides reisitõrkekindlustusest siis ma vaatasin enne oma arvamuse kirjutamist üle üsna mitme Eesti kindlustusseltsi tingimused millega mul kokkupuudet varasemalt on olnud -- ei Swedil ega Ifil ei kuulu reisiga seotud teenuse osutaja maksejõuetuse tõttu reisi ärajäämine kindlustuskaitse alla. Salva ja Seesam lubavad osta juurde laiendatud kindlustuskaitse, mis katab reisiteenuse osutaja streigi ja maksejõuetuse kuid mõlemad välistavad samas kindlustuskaitse reisikorraldaja (Salva ka reisibüroo) pankroti korral. Samas kuna ma ise enamasti reisikorraldaja teenuseid ei kasuta, siis see punkt pole mulle huvi pakkunud.

Nii mina kui mõned teisedki trip.ee lugejad on Sulle tänulikud kui viitad mõnele konkreetsele "vähegi mõistlikule kindlustusfirmale", kelle kindlustuspoliis katab ka reisikorraldaja pankroti..

Maksejõuetus sellisel kujul, ei pruugi veel tähendada pankrotti, selle juriidilises mõttes. Reisiettevõtetel, kus raskused ilmnevad võiks aga selles lõimes tõesti silma peal hoida.

@dim123, neandertaal, alar

Palun, mina olen kasutanud seda,

https://www.insuremytrip.com/

Nagu ka kõrgmägede kindlustuseks (üle 5000m ) ei leia sa ühtegi kindlustusfirmat Eestist, tuleb need leida mujalt, näiteks Austriast. 

Seoses COVID19 tulekuga muidugi võeti kolmanda osapoole kindlustus maha, sest pankrotilaine on liigagi eeldatatav. Aga eelmisel aastal täiesti toimiv asi.

Insuremytrip on sama palju kindlustusfirma nagu iizi. Ütle milline IMT vahendatavatest tegelikest kindlustajatest korvab eesti reisikorraldaja pankroti? Seda taheti teada.

Lotti ära ärritu :) 

Kuid antud link on täpselt IIZI taoline kuigi veel kordades segasem kuna on põhiliselt suunatud USakatele . 

Huvi pärast proovisin otsida (Tai , Egypt ) , nuh ei leia ühtegi pakkujad kes midagigi pakkuks septembriks . 

Sinu järjekordne näide mägede 5000 m oleks kohane kui sa nimetaksid kes sind kindlustas Austria ei anna meile mingit infot. Kui tahad seda jagada siis kirjuta kus sa tegid selle kindlustuse ehk kellegil on sellest abi . 

entud teema juurde - resikorraldaja pankrotti puhul naljalt keegi ei kindlusta , veel vähem väikse raha eest . 

Kõik eriliiki kindlustajaid oleks küll tore teada saada paljudel . 

Kõikidel kindlustusseltsidel on päris mahukad tingimused . Kus tegelik sisu peitub detailides.

dim123, ära nüüd ärritu, et see USakatele on suunatud.

Ja sa ju ei käi mägedes, milleks sulle see kindlustusfirma info?

Ma ei saa aru milles on raskus nimetada konkreetne kindlustusfirms kes kindlustab (Eesti) reisikorraldajate pankroti või/ja kõrgmägedes käimist. Tripi kasutajate seas on kindlasi inimesei kes mõlemaid teenuseid vajavad ja ei pruugi tahte neid firmasid maakleri kaudu otsida.

Lotti ma ei ärritu , sina olid see kes ütles, et teie võttate odavad kindlustused mis ei katta pankrotti . 

Sina olid see kes ütles et Austrias saab kindlustust mägede jaoks. 

Mind ja teisi huvitab millised need KINDLUSTUSED on , sina aga ei suuda neid nimetada , selle pärast ma veel kord küsin nimeta palun neid mulle /teistele oleks v.b abiks . 

Või see on mingi saladus ? 4-5 inimest paluvad sul neid nimetada ja tulemus ümmargune 0 ?

Need kindlustusfirmad on täiesti leitavad Trip.ee otsinguga, on ju varasemalt teemasid nende kohta. Näiteks: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kindlustus-maegironimiseks

Asi on põhimõttes - kui inimene sisuliselt ütleb, et ma tean küll sobivat kindlustust (nii Eesti reisikorraladajate pankroti kui mägedes olemiseks) aga ei ütle, mis see on siis pole erilist tahet otsida. Tahe oleks lihtsalt vastus teada saada!

Teiseks ei saa ma aru kuidas foorumis otsing toimib - võibolla olen pime aga sellist üldotsingu kohta mina ei näe. Teisi sõnu mina igal juhul kiiresti teekonda saadetud lingini ei leidnud.

Ma loen siin Lotti postitusi ja... no see on ikka trollimise meistriklass.

Kas Tripi foorumis on võimalik kasutajate postitusi ignoreerida?

(Foorumi tegijatele mõte: X kogus negatiivseid laike mingi parameetri alusel silmapaistvatelt/aktiivsetelt kasutajatelt kustutab selle kommentaari automaatselt. Muidugi kui te tahate head foorumit teha, mitte Delfit)

@ kkkaur

Räägi mulle trollimisest. Kõigepealt kirjutad mingi teksti teise konto alt, siis lisad enda kommentaarile kohe plussi (pluss ilmus su teksti taha 15 sekundit peale postitust), paned minu kommentaaridele valimatult miinused ja ütled, et mina trollin?

Pole vaja väga pikalt mõelda, mis su teine konto siin on. Astusin varba peale?

Minu ja sinu vahe on selles, et ma ei lisa endale kommentaaridele plusse ja ei jaga valimatult miinuseid. Mingi väärikus peaks ikka inimesel olema.

Tripi otsing on avalehel, otsingusõna tuleb kirjutada kasti milles on luup. Kaitse pankroti vastu saab tehes maksed kretiitkaardiga.

Kumari Reisid lisandus nimekirja.