Pariisis reisimine

Olen lugenud läbi vist enamus postitusi Pariisi teema all, aga on ikka veel natuke selgusetu orangei kaart. Nimelt, kui mul on Pariisi minek reedel ja tagasitulek teisipäeval, kas siis mul pole võimalik ja ka pole mõtet osta orange kaarti? Kas ma olen õigesti aru saanud, et neid müüakse esmaspäevast kolmapäevani ja nad kehtivad nädal aega esmaspäevast pühapäevani? Oskab keegi nõu anda, mis oleks kõige soodsam viis Pariisis liiklemiseks? Kesklinna vaatamisväärsused käiksin jala läbi, küsimus just lennujaamast linna ja tagasi, Versaillessse ja Disneyland`i liiklemise kohta.

Said õieti aru, orange kaarti reedel enam ei saa. Lennujaamast linna saab kas RER-iga või Roissybussiga, mõlemaga 1 ots veidi üle 8 euro. Versaillesi saab samuti RER-ga, hind sarnane. Disneylandi käib ka RER, hind peaks olema pisut odavam, sest see on 1 tsooni võrra kesklinnale lähemal. Just saabusin Pariisist ja ei kujuta ette, kuidas suudaksid 4-5 päevaga käia läbi kesklinna vaatamisväärsused, Versailles ja ka Disneylandi, mingi täpsem valik tuleks teha kohtadest kuhu minna tahad. Disneylandi käib ka mingi eribuss, selle hinda ei oska öelda. Metroopileteid läheb kindlasti vaja, sest kesklinn ise on juba suur, tavaline vaatamisväärsuste omavaheline distants 2-3km. Metroopileteid saab osta 10-kaupa, siis saab 7 pileti hinnaga (11.10 eur). Nii meie saabumise kui lahkumise päeval oli streik ja rongijaamas töötas vaid 1 piletiautomaat, sabasseismine võttis üle poole tunni. Seega soovitan vajaminevad RER-i piletid korraga ära osta kui minek kindel. Streigi ajal oli ka osa ronge käigust ära, meie kesklinna korterist lennujaama minek võttis üle 2 tunni, kui kõik läheb väga ladusalt ja piletid on olemas siis pääseb isegi 1,5 tunniga. Kui aega on nii vähe tuleks oma käigud täpsemalt planeerida, nii Versailles kui Louvre võtavad terve päeva, osad soovitavad Disneylandis 2 päeva käia. Kui tahad muuseumidesse minna ja passi ei osta siis arvesta enamikus vähemalt pooletunnise järjekorraga, populaarsemates kauem. Kui soovid minna Notre-Dame torni siis soovitan minna laupäeval või pühapäeval, siis pääsevad viimased üles 22.15. Kaheksast õhtul enam järjekorda ei olnud, muidu oli päevläbi umbes tunniajane järjekord, sest üles pääseb korraga vaid paarkümmend ja meil läks seal rohkem kui pool tundi.

0
0

Kui lähed Pariisi 5 päevaks, osta kohe lennujaamast Paris visite carte, 47 EUR, kui tahad tsoone 1-6, see katab ka Disneylandi ja Versailles'i. Kaart on nimeline ja lubab sul sõita absoluutselt igasuguse ühistranspordiga 5 päeva vältel, muuhulgas saada ka lennujaamast RER-iga Pariisi.(muidu on pilet natsa üle 8 EUR). Säästad nii aega kui raha. veel üks soovitus: kui see on sul 1.kord Pariisi minna, siis esimesel päeval osta hop-on-hop-off päevapilet(29 EUR), kui ostad kasvõi 5 min pärast 17.00, siis kehtib pilet ka kogu järgmise päeva. Nii saad 3-4 tunniga linnast üldise ülevaate, pärast tead juba ise, kuhu tahad pikemalt minna.

0
0

Osta hop-hop päevapilet batolaevale, maksis 12 euri,näed põhilise alguseks ära. Kahe päeva pilet 18 euri. Meil oli navigo kaart, saime sellega veel soodustust.

0
0

Kas keegi oskab soovitusi jaga millisesse piirkonda on müistlik Pariisis hotell/hostel võtta? Tahaks ikka kesklinna, aga isegi kesklinn on nii suur et ei oska otsustada. Sooviks külastada armsaid Pariisi tänavakohvikuid ja põhilisi vaatamisväärsusi. Kummal pool jõge näiteks? Või millist piirkonda peaks kindlasti külastama, et kogeda Pariisi melu. Aega 4-5 päeva

0
0

Suurimad vaatamisväärsused jäävad ja jagunevad kõik umbes 8 km raadiusesse, mõtteliselt näiteks Montmantrist Montparnasseni, jämedalt võiks keskpunkt olla Louvrei juures. Kõige vähem jääb vaatamisväärsusi Eiffeli tornist allapoole (Louvreist edelas), kui kaarti vaadata. Kui jagada Louvreist lähtuvalt tinglikult neljaks, siis rohkem on vaadata Louvreist loodes (jõest Montmantreini) ja kagus (üle jõe Ladina kvartal Montparnasse`ini jne.)

1
0

Olen võtnud hotelli igal korral erinevas linnaosas, kõige rohkem on meeldinud Marais ja Opera kant, aga ka Montmartrel oli lahe. Hea, kui meroopeatus oleks lähedal, sest kõndimist on niikuinii palju. Metrood on kasutada lihtne ja kui ostad Visite Paris transpordikaardi või kümnese paki pileteid, saad linnale tiiru peale teha :).

0
0

Uuriksin ka teadjamatelt natuke Pariisis hotelli asukoha valiku kohta. Lähen kevadel Pariisi ja reisikaaslaseks on mul 70a ema. Sellest lähtuvalt tahaks sellist asukohta, et vahepeal oleks kerge pääseda hotelli veidi puhkama ja et ka ka hotelli vahetus läheduses oleks tore näiteks õhtul vaadata-jalutada, ilma, et kuskile ekstra sõitma peaks. Olen ise ka vaadanud-uurinud ja leidsin ühe hinnatasemelt sobiva hotelli (3 ööd/300EUR) Eiffeli torni vahetus läheduses. Ei tea kas see oleks hea kant? Kõigi heade nõuannete eest tänulik.

0
0

Kant on hea. Samas minu meelest veelgi parem oleks Ladina kvartalis või Marais' linnaosas, et jääks Notre-Dame'i lähedale, kus on õhtul hea jalutada. Nt Hôtel De Nice on super asukohaga, vahel õnnestub sinna ka 100€/öö saada.

0
0

Mina olin selle hotellis, soovitan väga. Lisaks heale asukohale Rue Cambonil ka metroo kohe kõrval.

http://www.melia.com/hotels/france/paris/melia-vendome-boutique-hotel/index.html

0
0

Ühinen Barkarole´ga piirkonnasoovituse osas. Parim variant oleks ladina kvartal.

Eiffel asub tsipa eemal peamistest jalutuskäigukohtadest ja pigem tasub Eiffeli juurde ühel päeval eraldi minna. Ladina kvartalis saab mõnusalt igal õhtul jalutada, restoranid on samas lähedal, sama ka Notre-Dame.

Ladina kvartal on iseenesest juba selline mõnus ja tore. Minu kindel valik igal juhul kui soov kesklinnas peatuda.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased