Parkimine Peterburis.

On plaan minna E-viisavabadust ära kasutades autoga Peterburi. kuidas on seal lood parkimisega? Enamus majutusasutusi pakub parkimist tänaval. Kui turvaline see on? Hind pole isegi oluline. Kui keegi teab soovitada mõnd valvega parklat või parkimismaja metroojaama läheduses, siis oleks igasugune info teretulnud.

Turistide autodel on alati suurem oht sattuda varguse ohvriks. Soovitan autosse mitte midagi jätta, kindlasti ära jäta midagi nähtavale, et ei tekiks isegi ahvatlust autosse sisse murda.

Ehk leiad hotelli/korteri, kus on oma parkla.

0
0

Parklaid näeb yandex.ru kaardirakenduses, valides ülalt paremalt andmekihiks 'parkovki'. Selle peale ilmuvad välja sinisega parkimisalad. Eraldi tasulisi valvetega parklaid seal välja filtreerida ei saa, aga tänavavaadetest on näha, et Eesti poolt tulles võiksid sobida nt Avtovo jaama kõrval Avtovskaja 3 asuv parkla (pildilt näha et aed ümber ja putka püsti) või siis Moskovskije Vorota juures Zastavskaya 33B asuv parkla (samuti tänavavaatest näha et tasulise parkimise silt ja tõkkepuu). Alternatiiv on küsida majutusasutuselt, et kus neil lähim valvega parkla on. Tavaline taks tundub Piiteri parklates olevat ca 200 RUB/ööpäev.

0
0

Tänaval parkimisega, eriti kesklinna kandis, võib olla pigem see probleem, et hilja peale jäädes pole enam kohta. Paljudel hotellidel on parkimiskohad siseõues. Ma olin viimati Onyx nime kandvas hotellis, enamvähem Nevski uulitsa alguses ja Moskva vaksali kõrval. Kuigi hotell lubas lahkelt ka tänaval parkida siis kus sa seal pargid. Nii kaugele kui silm ulatab on kõik kohad kinni või keelumärgid üleval. Kui varem on autoga tulekust teatatud teeb kojamees  kangi  alt värava lahti ja laseb siseõuele. Iseenesest muidugi võib ka Iisaku katedraali ette  parkida kui vaba koht on. See on tasuta. 

Mul on see auto vahel öösiti  ka täiesti valgustamata tänavatel ja kuskil eeslinnades seisnud ja siiamaani pole keegi torkinud. Välismaiseid autosid on palju ja tänapäeval ei pane see enam kedagi silmi pööritama, Soome omi ja mõned venelased sõidavad ise samuti eesti numbritega. Nii saab aasta aega ilma tollimaksuta hakkama. 

Mõned korüfeed on küll soovitanud vene kombe kohaselt georgi lint sisepeegli külge siduda- see pidavat muutma kuulikindlaks :) Ma pole kunagi  nii teinud ja mumeelest küll mingit vahet pole.

1
0

Viimat, kui paar kuud tagasi Peterburis sai käidud, siis ma jätsin ka auto kesklinnas tänavale ja üritasin leida võimalust parkimise eest tasuda. Ei õnnestunud, kuna kõik lähemal ja kaugemal asuvad parkimisautomaadid olid rivist väljas. Kohalikud kinnitasid samuti, et kesklinnas on küll parkimine tasuline, aga kuna automaadid juba paar viimast aastat ei tööta, siis maksmata jätmise eest trahvi ei tehta. 

Teadjamad võiks kinnitada, kas se seal päriselt ka nii on.

0
0

Mina soovitan ka Moskovskye Vorota metroo lähedal (100 m)  asuvat maa-alust parklat. Ise oleme seda kasutanud, sest aastaid peatunud parkla peal olevas Holiday Inn hotellis

Ööpäeva tasu ca 7-8 euri

2
0

Lihtsaim viis on liinibuss, ei pea piiril sinna ja tagasi tulles tühja ootama. Ecolines peatus on metroojaama kõrval. Auto pärast pole ka vaja muretseda.

2
0

Mina arvan ka, et liinibuss on mõistlikum, kui pole otsest vajadust autoga minna. Luxekspress sõitis vist ka Peterburi.

1
0

Piiteris parkides võid ühel hetkel avastada, et registreerimisnumbrid on autolt puudu. Rahustuseks, et neid pakutakse sulle tagasi ostmiseks, hinnakirja kahjuks ei tea.

0
0

Kui registreerimisnumbri üle kauplemiseks läheb, siis võib öelda et duplikaat maksab Eestis 10€, see peaks hinda kõvasti allapoole tooma :-) üldiselt aga on Piiteris võimalik Eesti numbrimärkide duplikaate teha, vastavad standarditele, hind ühele 1500 RUB ja kahele 2500 RUB (35€), töökoda on lahti 24h ning kätte saab 10 minutiga: https://dublikat-gos-nomera-spb.ru/gos-nomera-jestonii/

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased