Passi kehtivusaeg

Tere, kas keegi oskab nõu anda kui kaua peab Taani reisides pass kehtima. Reis 30.04-4.05 bussi ja laevaga ja pass kehtib 4.09.2008?

1
2

Tõenäoliselt ei küsi Sinult passi keegi. Piisab ID kaardist, või ehk ka muust dokumendist mis isikut tõendab. Ma usun et isegi kehtivuse kaotanud pass aitab välja, muidugi kui üldse küsitakse.

0
0

Euroopa Liidu piirides kehtib pass selle kehtivusaja lõpuni. Seega võid oma passiga reisida kuni 04.09.

0
0

Tänud. Hea, et asi nii lihtsaks on tehtud.

0
0

Olge oma dokumentidega ettevaatlikum. Reeglina saab inimene nii passi kui ID kaardi koos. Seega võib oletada, et mõlembi dokustaadi kehtivus lõppeb 04.09.2008.

Tahaksin Läti näite varal kommneteerida lauset

Ma usun et isegi kehtivuse kaotanud pass aitab välja, muidugi kui üldse küsitakse

Seaduse järgi võrdustatakse kehtivuse kautanud dokumenti dokumendi puudusega. Seega ei ole kehtivuse kaotanud dokument piiriületuse dokument ehk dokument, mis lubaks liikuda riigist riiki. Seda ka siis kui piiri peal ei ole kontrolli. Samuti ei pääse te kehtetu dokumendiga lennukile kui kontrollija seda märkab. Eriti liinil kodunt võõrsile. Ma ei tea kuidas mujal Euroopas, kuid Lätis võite saada sadadesse lattidesse ulatuva trahvi omanikuks. Ainuke eelis on see, et pole vaja istuda kartsas kuni Eestist saadetakse vastus ehk väljavõte registrist. Kontrollige oma dokustaadid üle ka siis kui te ei hakka kuhugi sõitma ja tehke varakult uued dokumendid. Venemaalt ei saa te minema ka siis kui oleksite istunud aasta haiglas või üksikul saarel. Maksate trahvi, teete saatkonnas dokumendid korda või lähete istuma. Kui keegi teab kuidas suhtutakse mujal euroopas või maailmas dokumentideta väljamaalastesse, võiksite teada anda.

0
0

Copy-paste VM kodulehelt: .

Üks Schengeni põhimõtteid on isikute vaba liikumine. Schengeni sisepiiridel dokumente ei kontrollita. Piirikontroll toimub vaid Schengeni ruumi välispiiridel.

Oluline teada!

* Kuigi Schengeni ruumi sisepiiride ületamisel isikute kontrolli ei toimu, tuleb ka ELi liikmesriikide (sh Eesti) kodanikel passi või isikutunnistust (ID kaarti) kaasas kanda, kuna Schengeni liikmesriigi ametivõimudel (politsei, immigratsioon) on õigus vajadusel isikut tõendavaid dokumente kontrollida.

Minu kommentaar osalise vastuväitena Toivole

Kuna oleme Schengeni viisa ruumis, siis on meil täielik õigus viibida kõikide selle lepinguga ühinenud riikide territooriumil. Ka Eestis ei kanna me oma passi või muid isikutunnistusi pidevalt kaasas. Lihtsalt kui küsitakse dokumenti ja meil see puudub, võib isiku tuvastamine rohkem aega võtta. Aga tagasi, välja jne saata, kui me ei ole kuritegusid seal riigis sooritanud vmt meid ei saa. Sellepärast on isiku tuvastamise abiks ka kehtivuse kaotanud isikutunnistus. Väide et see teeb asja halvemaks, on vale. Selle väite kohaselt peaks EV mind kogu aeg ahistama, kuna mul on alles vanad kehtivuse kaotanud passid, isegi NSVL poolt väljaantud pass ja sõjaväe tunnistus. Isegi kaasas on need kehtivuse kaotanud dokumendid olnud, näiteks auto kindalaekas.

0
0

Riigist välja saatmisest pole ma maininud. Jutt oli ebaseaduslikust riigis viibimisest ja isiku tuvastamisest.

minu lause "Ainuke eelis on see, et pole vaja istuda kartsas kuni Eestist saadetakse vastus ehk väljavõte registrist."

see tähendabki, et ka kehtetu dokument on ka isikut tõendav, kuid ei kõlba ametlikeks asjaajamisteks.

väljavõte Piirivalve pressiteatest
http://www.pv.ee/muraste/index.php?page=173&action=article&article_id=1299

Eesti piirivalve kutsub kodanikke üles käituma õigusekuulekalt. Lätti minekul peab kaasas olema pass või ID kaart.

Läti piirivalve on perioodil 1. jaanuarist 20. jaanuarini 2008 tuvastanud 26 Eesti kodanikku, kes ei omanud reisidokumenti (passi) või ID kaarti Läti Vabariigis viibides. Kokku tuvastas Läti piirivalve sel perioodil 83 seaduserikkujat, kellest 26 olid Eesti kodanikud. Kui Schengeni õigustiku jõustumise alguspäevil piirdus Läti piirivalve vaid suulise hoiatusega, siis viimastel päevadel on algatatud väärteomenetlusi. Maksimumkaristus näeb ette 150 lati (3361 EEK) suurust rahatrahvi või 15 ööpäeva aresti, viimaseid meetmeid pole seni veel rakendatud. Vastavalt riigipiiri seaduse §111 lõigule 11 on Eesti kodanikud kohustatud sisepiiride ületamisel endaga kaasas kandma Eesti Vabariigi poolt välja antud kehtivat isikutunnistust (ID kaarti või passi

0
0

Selle seaduse lõigu alusel jah. Igatahes on mõtekas kehtivat isikutunnistust või reisidokumenti kaasas kanda.

0
0

Ütleme hästi lihtsalt. Lähed väljamaale. Pass on kehtetu. Isikut pole vaja tuvastada juhul kui see oli kodaniku pass. Pass on kehtetu = puudub piiriületuseks nõutav dokument. Vaata seadusesätet eelmisest postitusest. Kodanik eksis seaduse vastu. See on väärtegu. Selle eest võib isikut karistada. Võib, mitte ei pea. Kui sa oled dokumentideta Lissaboni lennujaamas. Võivad kohalikud võimud panna su samale lennule ja saata tagasi kust tulid. Lennu, laeva, bussi ja rongifirmad on kohustatud isiku lähtekohta tagasi viima.

Jah, meil on täielik õigus viibida kõikide selle lepinguga ühinenud riikide territooriumil. Kuid seda juhul kui me saabume sinna seaduslikult. meite puhul võib öelda, et vastavalt riigipiiri seaduse §111 lõigule 11 on Eesti kodanikud kohustatud sisepiiride ületamisel endaga kaasas kandma Eesti Vabariigi poolt välja antud kehtivat isikutunnistust (ID kaarti või passi). Kuigi me oleme ühises viisaruumis, kehtivad igas riigis omad seadused. Ma ei ta kuidas on Saksamaal, kuid lätlased ei taha omas riigis näha dokumnetideta välismaalasi. Sellele järgneb karistus ja väljasaatmine. Kuna peamine probleemi allikas on kaksislinn Valga-Valka, ei ole väljasaatmine probleem. Võimalik, et itaallastega käitutakse teisiti. Võimalik, et Soomes pole dokumentideta ringi silkamine ja piiri ületamine probleem, kuid Eestis ja Lätis kehtib endiselt piiriületamisel dokumendi olemasolu kohustus.

0
0

Kas on kellegil olnud probleeme Euroopa Liidus reisides, kui passil on kehtivuse lõpuni jäänud vähem kui 6-kuud? Tean, et peab saama reisida kehtivusaja lõpuni, aga kas nad ei või hakata lennujaamas selle üle norima hakata?

0
0

@ trika

Pole küll otseselt vastus Su küsimusele, aga tegelikult ELis saab ka ID-aardiga reisida - ehk kui kahtled (ja ei saa Trip.ee-st abistavaid vastuseid), siis saad passi asemele kaasa võtta ID-kaart.

Aga see jutt siis lihtsalt kõrvalepõige.

0
0

Tegu minu 7-aastase lapsega ja kahjuks ei ole tal id-kaarti tehtud.

0
0

EL-i piires reisides peab dokument kehtima terve reisi kestel ehk siis pass peab kehtima kuni päevani, mil oma kodumaale naasete.

1
0

Küsimus. Kui lähen üheotsa piletiga mõneks ajaks Euroopast ära ja tagasi plaanin tulla siis, kui pass kehtib alla 6 kuu (aga ikkagi kehtib), siis millised on tingimused näiteks lendamisel läbi teiste riikide. Enamikes, kui mitte kõikides, riikides kehtib viisa saamiseks tingimus 6 kuu passi kehtivusaja suhtes, kui aga tulen näiteks Austraaliast läbi Aasia, või Lõuna-Ameerikast läbi Aafrika Euroopasse, kas ka siis nõutakse seda 6 kuu tingimust? Siis ilmselt küll, kui plaanin seal riigis pikemalt peatuda, aga kui lendan nö transiittsoonis, kas ka siis nõutakse seda? Ehk kui ostan lennupiletid Austraalia-Bangkok-EUROOPA, mis on nö ühel piletil, kas siis on OK kui pass kehtib alla 6 kuu? Ehk teisisõnu, 1 hetk enam pole passis aega, et saad järjekordset viisat 6 kuu tingimusega, siis kas otse Euroopasse ostes saab pileti?

0
0

Ma ise lendasin Hispaaniast Eestisse passi vahetama olukorras, kus passi ei kehtinud enam 4 kuud. Et lennukile minekus olla kindel hankisin Barcelonas resideeruvalt aukonsulilt Eestisse tagasipöördumise dokumendi. Sain selle tasuta ja eelnevalt kokkuleppides sain vajaliku dokumendi 10 minutiga.

0
0

Küsit siit teemast kiirelt, et kas keegi on käinud Läti-Leedu tripil kehtetu dokumendiga? Mul on id-kaart ja pass mõlemad nüüd juuli algul aegunud, juhiluba kehtib. Uus id-kaart tellitud, kuid kuna juba homseks plaanitud minek, siis pole seda ikka veel kätte saanud. Kui suur on täenäosus, et keegi kontrollib dokumente? Kehtetu id-kaart on kaasas, kas sellest võib mingi jama tulla? Juhiluba küll ei reisidokument, aga see vähemalt kehtib.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased