Passi koopia - millised on variandid?

Tere!


Kuna ei ole varem passi koopia tegemisega kokku puutunud, siis on mõningad küsimused.

Minek on pikemale reisile ning tahaks teha endale kaasa passi koopia, ning selle ka lamineerida. On selleks mõni hea koht kus kõik ära tehakse? CopyPro? Photopoint?

Lisaks kas keegi on ka kasutanud mõnda appi, millega passi andmed sinna laadida? Tundub natukene kahtlane turvalisuse mõttes, aga oleks väga mugav lisavariant. 
Samas oleks ka ilmselt OK teha pildid iCloudi vms?

Milliseid variante olete kasutanud?

Tuhat tänu!

Võib ka kullatud raami panna, aga see on sama hea, kui lihtne paberil väljatrükk. Kuskil võrgus võiks foto muidugi igaks juhuks olemas olla. Milleks liigselt pead vaevata? Pigem mõtleks sellele, kuidas pass turvalises kohas oleks ja teeks selgeks, kas sihtkohas peab dokument kogu aeg kaasas olema või ei.

Passikoopia kaasas kandmist olen ka mõnes riigis harrastanud, küll lamineerimata kujul. Äppi ei laeks, photo vast okei. Photopoint prindib ja lamineerib asju, proovitud.

Ma olen neid passikoopiaid teinud tavalise paljundusmasinaga. Arvu valin sõltuvalt sihtkohast ja ajast. Enamasti on kaks piisav ja vajadusel saab neid kohal pidevalt juurde teha. Kui sihtkohas on komme politsei või kontrollpunktide poolt passikoopiaid koguda (kunagine Jeemen, Eritrea vms), siis võtaks kohe mingi 20 tükki kaasa.

Lamineeritud passikoopiat ei saa normaalselt kokku murda ja särgi või püksi taskusse pista. Seega selle praktiline väärtus on minu jaoks olematu. Tavaline A5 suuruses paberitükk ei ärata taskus liigset tähelepanu ja kui see liiga räbalaks läheb, siis saab kotist uue koopia otsida.

Ei tea, kuhu ja kui pikaks ajaks oled minemas, aga enda kogemusest elades mõningat aega Aafrika mandril, soovitan, et pole mõtet liigselt pead vaevata passi lamineerimisega. Piisab, kui teed mõned täiesti tavalised paberkoopiad passist kaasa ja sihtkohas hoiad passi turvalises kohas (konsulaadis, kuskilt šeifis). Üldjuhul piisab, kui sul lihtne paberkoopia passist igaks juhuks kuskil rahakoti vahel ja päris pass kindlas kohas. Passiandmeid kuskile appi üles laadida küll ei soovita, milleks seda vaja. 

Tee tavalise koopiamasinaga mõned koopiad kaasa, lamineerima ei pea (aga võid).

Nagu eelpool mainitud, on lamineerimata koopiat palju lihtsam voltida ja mahub lihtsamini väiksematesse taskutesse. 
Mul on igaks juhuks endale veel e-maili peale pildid koopiatest saadetud (samamoodi ka juhilubade oma). 

Mis riiki minek?

Endal on küll Tais taskus, rolluload, kopi passist, bahtid ja vahest ka eur. lisaks.
Tais mõned rahavahetuse putkad, tahavad passikoopiat. Ka pangas piisab koopiast. Viimane kord Chiang-Mais pangas oli kopi juba nii räbal,et vahetasin raha ja vahetati vana koopiast/kopi uue vastu
Lamineerida võid kõiki dokumente, kui pead seda vajalikuks.
Ka telefon võib "kaduda" ja kasu ei midagi.

Eesti kodanikul on õigus hankida ka lisapass kui lähed riiki kus puudub Eesti saatkond.

Isikut tõendavate dokumentide seadus

§ 21.  Eesti kodaniku pass

(3) Eesti kodanikule, kes tõendab põhjendatud isikliku või teenistusliku vajaduse olemasolu, võidakse lisaks varem väljaantud kehtivale Eesti kodaniku passile anda teine Eesti kodaniku pass (lisapass).

See, et riigis puudub Eesti saatkond, ei ole küll põhjendatud vajadus lisapassi taotlemiseks.


Lisapass antakse näiteks siis, kui passis on viisa ja uue viisa taotlemine võtab aega ja on tarvis kehtiva viisaga käia kasvõi Venemaal

Tavalise koopiamasinaga tehtud passikoopiast ei pruugi alati abi olla: kogemus Dubai lennujaamast: hilinenud pagasi kättesaamine sellega ei õnnestunud!

Ei oleks uskunud, et NII PALJU on lennujaamades kaotatud-hilinenud-eksinud kohvreid. Nt. Dubai lennujaamas väga suur ruum, täis riiuleid enamasti musti kohvreid.  Alati markeerige mingil moel oma kohver, et see ära tunda. Nt. minul oli punane rihm kohvri ümber. Ei või iial teada, millal sellest kasu on.