Pattaya: mida sealkandis näha ja teha?

Tere, reisime väikese seltskonnaga esimest korda Taisse ja peatume Pattayas. Kas kellelgi on soovitusi mida seal ette võtta või kuhu teha lühemaid trippe. Oleksime igasuguste nõuannete eest väga tänulikud :)

Pattaya iseenesest täiesti möllulinn.Samas minu esimene Taimaa kogemus oligi just Pattaya :) Soovitan võtta erinevaid ekskursioone.Ise käisime Kwai jõe ekskursioonil,mis oli väga pikk sõit ja oli ühe ööbimisega.See kõik oli seda väärt ja soovitaks kindlasti ette võtta.Pattayas on iga nurga peal erinevaid putkasid ,kus ekskursioone müüakse.Pattayast saab ka erinevatele väikesaartele sõita ja sinna soovitan omal käel minna.Lähed sadamasse ja maksad väga vähe kui liinireisiga lähed.

0
0

Pattaya ise on meeletu ööeluga linn kus mõned päevad on päris tore esimest korda näha mis toimub. Kui soovite rannapuhkust, siis sealt seda ei leia kuna meri suhteliselt räpane isegi edasi Jomtien beachis.Aga Pattaya vastas on üks tore saar Koh Larn, kus ilus vesi ja liiv ja sinna sõit odav ning lühikene. Soovitan veel lõuna poole sõita KOh Changi saarele- tõsine troopiline dzunglisaar kus rolleriga mägede vahel ringi sõita. Muidugi massaaz on väga soodne mida igal nurgal pakutakse. Pattaya ligidal veel Nong Nooch Tropical garden -väga ilus aed ja niisama tore seal jalutada.

0
0

Pattaya on Tais üks ja ainuke koht kuhu ma kindlasti tagasi ei lähe...tagasihoidlik soovitus oleks siis kaarega sealt mööda minna, Tais on kordi mõnusamaid kohti...nagu tõesti pakutud Koh Chang

7
4

Jah, üks kord võib ära käia seal, aga ise ka tagasi enam sinna kanti ei läheks.

4
2

Aitähh neile kes küsimusele vastasid .Aga ehk oskate öelda ka palju need reisid maksta võivad,et siis teaks palju kauplema peab.

0
0

Tere,me reisime ka 5.03 Pattayale,oleks tore kohtuda

0
0

Tex-le, oleks tore kohtuda küll. Me reisime Taisse esimest korda.

0
0

...aga meie reis algab 03.04 :)

0
0

Käisime Tais eelmise aasta kevadel ja meil läks õnneks hästi. Viibisime enamus ajast Pattayas. Meilt ei varastatud midagi ja samuti ei saanud petta. Muidugi tuleb endal olla tähelepanelik aga me ei kohanud ka kaasmaalasi keda oleks petetud. Hindades kauplemine on ikka nagu mujalgi turismipiirkondades, et kuidas kaubale saad. Öeldakse ju, et ükskõik mis hinnaga ostad või midagi tarbid oled mingil määral petta saanud. Kõik oleneb ilmselt ka hotellist, meil olid raha ja passid hotellitoa šeifis ja kõik oli ok.

0
0

Reiside ostmine Tais - konkurents on meeletu. Lette, kus turismipiirkonnas osta, on sadu. Müüvad nad kõik põhimõtteliselt samade firmade samu reise - on üksikud firmad, mis reaalselt korraldavad reise, ja kõik need sajad letid on lihtsalt nende üksikute firmade edasimüüjad.

Kõigil reisidel on täpselt sama omahind, millega korraldavad firmad pakuvad teenust. Ostke taksot, transfeeri, paadisõitu , kabareeshowd, taipoksi, etendust või mingit ringreisi - kõigel on oma konkreetne fikshind, mida letiteenindaja teab (aga teie mitte).

Reeglina kujuneb hind nii - kui see fikshind on näiteks 1500 baati, siis on trükitud brošüürid, kus hinnaks on ca 3000 baati. Niipea, kui turist leti juurde astub ja selle kohta küsib, pakutakse talle "special price". See sõltub juba letimüüja stiilist ja asukohast (viietärnihotellis on hind kõrgem, hostelis odavam), kas ca 2000 või kuskil 1800-1900. Konkurents lettide vahel on kõva ja keegi ei ürita müüa ulmehinnaga. Lihtsalt mõni jätab endale rohkem kauplemisruumi, teine üritab kohe pakkuda hinda, mis tunduks odavam kui mõnes teises letis küsides.

Reeglina on letiteenindajad rahul ca 200 baadise (umbes 5 eurot) kasumiga reisi kohta. Seega kui küsivad 1500-se reisi eest esimese raksuga 1800, siis võivad müüa ka 1700-ga. Kui on väga häda käes ja toiduraha vaja, siis võid veel 50-100 baati alla kaubelda, aga arvestada tasub sellega, et Tais on 400-500 baati normaalne lihtsa töö päevapalk (8-12 tundi tööd). Seega kui suudad hinna veel 100 baadi võrra alla kaubelda, on see sinu jaoks 2 eurot ehk suht olematu raha, aga Tai teenindaja jaoks 2-3 töötunni palk.

Seega letis ostes - hind, mida esimese hooga küsitakse, ei ole mitmekordselt ülepakutud "kirves kuubis", vaid suhteliselt lähedane reaalsele. Liigselt kaubelda ei ole mõtet, sest kasutate ära inimeste madalat elatustaset ja mingi 50-100 baadine võit ei ole reaalselt võit teie joaks, kuid on ca 25% päevapalga kaotus müüjale. Võimalusel ostke mõnest kõrvalisemast letist, mitte peatänavalt ja valige lett müüja sümpaatsuse järgi. Kõrvalisemate lettide päevakäive on reaalselt 1-2-3 müüki päevas, mõnikord isegi 0 müüki päevas, seega teie ost võib olla müüja ainus teenistus sel päeval.

4
1

Sanctuary of Truth oleks ka selline koht, mida Pattayas olles võiks vaadata. Nong Nooch´is käisin tuuriga aga tegelikult seda kahetsen. Oleks võinud parem omal käel minna näiteks rolleriga. Asub Pattayale väga lähedal ning omal käel liikudes on ikka tunduvalt rohkem aega seal ringi vaatamiseks. Territoorium on suur ja grupiga liikudes aega vähe, et kõike jõuaks vaadata ja end rahulikult tunda. Omal käel sõitsin vaatama Pattaya lähedal asuvat kaluriküla BangSaray. Ka omapärane kogemus. Sain ka kalalaevaga paar tundi merel tiirutada, eelneval kokkuleppel kapteniga. Nägin ära reaalselt, kuidas see kalapüük sealmaal siis käib. Lahe oli. Ja noh, saared ka jah. Ega seal rohkem vist midagi eriti teha polegi. Kui lastega minek, siis vast veel Cartoon Network´i veepark peaks neile küll meeldima. Samuti kiviviske kaugusel Pattaya kesklinnast.

0
0

Olin perega eelmine nädal Pattayas paaripäevasel peatusel. Rannas ei olnud küll tuhkagi teha. Merevesi jätab räpase mulje. Rannatoolid on asetatud teatristiilis, külg-külje kõrval jne. Ühe päeva veetsime nn. veepargis "Pattaya Park Beach Resort", Jomtien rannas. Seal oli nagu inimlikum tunne päevitada :) Lapsed said ujuda basseinides ja lasta liumägesi mööda. Sissepääs 100bahti.

Veel jättis suht hea mulje Underwater World (pilet 500bahti) ja Floating Market (sissepääs 200bahti).

Käisime ka Colosseum Show'd vaatamas. Hind vist oli 700bahti. Kirev tantsu- ja kostüümishow, kus kõik esinejad on kohalikud härrasmehed;)

Korra käisime läbi ka Walking Streeti (möllutänav).

Järgmine kord püüan Pattayat vältida, ühest korrast elus piisab :)

1
1

Kas keegi minemas 29,12 Riiast Pattayale ( Jomtenile ) aastavahetueks . Mul hotell Eurostar.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased