Peegelkaamera Kolumbiasse/ Venezuelasse kaasa või siis mitte?!

Lähenemas reis Lõuna-Ameerikassse, täpsemalt siis plaan Kolumbias veidi ringi kolada. Ma ei suuda mitte otsustada, kas jätta oma peegelkaamera koju või mitte? Minu jaoks pole probleem selle kaasatassimine, pigem oht, et see ära varastatakse. Kuulen igalt-poolt aina hirmujutte. Samas jääks aga süda verd tilkuma, kui ilusad vaated jäävad jäädvustamata. Jagage oma kogemusi Lõuna-Ameerika ohtudest!

1
2

Mina ei võtaks. Aga sõltub ju, mida pildistad ja mismoodi.

Millised on need kaadrid, mida peegliga saab ja mida tavalise kompaktiga ei saa?

0
0

Käisin hiljuti Kolumbias, Peruus ja Ecuadoris. Kaasa võib võtta, aga hoolega peab jälgima, kus ja millal seda kasutad. Kindlasti ei tasu seda kaasa võtta suurte vaatamisväärsuste pildistamiseks, kus on palju turiste ja seega ka igasugu pahalasi; turud, bussijaamad, pimedad kohad ja õhtune aeg ei ole ka kõige mõistlikum kaameraga ringi käia. Kui sõidad misiganes transpordivahendiga, siis kaamera peab kindlalt olema enda juures väikeses seljakotis, mille võtad endaga bussi. Kui terve mõistus olemas ja mingi varasem reisikogemus ka, siis ei tohiks väga probleeme tekkida...aga võib ka olla, et mul lihtsalt vedas :)

0
0

Võta kaasa ikka. Aga lisaks võta kaasa ka väike, märkamatu digikas, millest kahju pole. Ja peegel kanna kaasas mingi mõttetu vana ning koleda koti sees. Igasugused spetsiaalsed fotokotid, mis eemalt on näha, et sisaldavad fotokat, peaks ära unustama. On palju kohti, kus saab peegelkaameraga võrratuid pilte. Zona Cafeterias või suurte linnade keskustes päevavalguses. Pimedas ja kõrvaltänvatel ära välja võta. Ja kogu aeg peaks silmad lahti hoidma, et kes ja mis ümbruses. Colombias on väga sõbralikud kohalikud elanikud, eriti väikestes kohtades ja see maa on väga ilus oma mägede ja ookeanidega. Aga seal on kohti, kuhu ei tasu minna.

0
0

Minagi rändan jaanuaris-veebruaris Kolumbias,Eucadoris,Peruus. Ehk on käinutel koguni reisiblogi kuskil üleval?

0
0

Minu tagasihoidlik blogi http://triibulineloom.blogspot.com

0
0

Käisin ka Kolumbias selle aasta kevadel ja kaamera oli kaasas. Oli seljakotis ja pilte tegime palju. Ei osanud miskit koledat küll karta (igal pool võib ju kaamerast ilma jääda), pigem oli veidi tüütu suurt ja õrna asja kaasas tassida. Aga eelarvamused Kolumbia suhtes purunesid täielikult - väga rahulik ja sõbralik rahvas. Mitte ühtegi negatiivset kogemust meil 2 nädala jooksul.

0
0

Mina olen varasemalt korduvalt oma suure peegli asemel väikse digi kaasa võtnud ja kahetsenud seda kibedalt. Seega võtsin vastu otsuse, et edaspidi riskin ja võtan alati korraliku kaamera kaasa.

0
0

Alates 1. september 2011 - 30 juuni 2012 viibin Kolumbias Barranquilla nimelises linnas. Kui leidub Eestlasi kes sinna poole teel on andke endast märku kui muu töö ja tegemiste kõrvalt aega jääb siis hea meelega meenutaks Eesti keelt ja jagaks kogemusi. Kirjutage alo.peets [ät] gmail.com ja andke teada millal kuhu liigute ja kes on ise hetkel Kolumbias ees ootamas andke ka märku. Eestlasi on maailmas 1 miljon ja vaadates trip.ee foorumit siis mõned neist viibivad vahelduva eduga Kolumbias. Hea meelega otsiks teid ülesse ja teeks tutvust ja jagaks kogemusi.

Alo Peets alo.peets [ät] gmail.com

0
0

Veidi teemast mööda - aga samas ka teemasse:)

Sama küsimus teemaalgatajaga - aga Venetsueelaga seoses. Ehk siis kas väike digikas või korralik peegel kaasa? Plaanis kasutada ööbusse jm kohalikku transporti, külastada Angel Falls´e ja ilmselt Henri Pittier´i rahvusparki, Caracases viibime minimaalselt.

Tänud:)

0
0

Tip,

seljakottisin eelmisel aastal 2 nädalat Venetsueelas peegliga. Ei mingeid ektsesse. Sõitsime nii öö- kui päevabussidega, metrooga (Caracas, Ciudad Bolivar, Merida, Los Llanose ja Orinoco piirkond, Choroni. Puhkeasendis oli kaamera päevinäinud väikses seljakotis või mõnes posadas lukutaga. Soovitan kaasa võtta.

1
0

Tänud, Thekla. Mõtlesin isegi, et võtan kaasa. Ilma eraldi kaamerakotita.

Angeli joal Sa vist ei käinud? Mind huvitaks, kuidas kaamera sealse paadisõidu ajaks pakkida - ilmselt pilte sel ajal teha ei saa ja pakin kenasti veekindlasse kotti ja seljakotti (paadisõidul pidavat hirmsasti pritsima). Igal juhul on plaanis kaasa võtta ka väike digikas.

0
0

Ma ikkagi küsiks, millised on teie reisipildid, mis nõuavad peegelkaamerat?

Kompakti on kergem kanda, kergem kaitsta nii varguse kui vihma kui füüsiliste obaduste eest. Tema kadumisel ostad lihtsalt uue. Temaga pildistada on mitmeti lihtsam. Ta on peaaegu alati taskus, ka kaljuseinal kõlkudes või suusatades või kontserdil.

Peegli võtaks ma kaasa vaid siis, kui on täiesti "tsiviliseeritud" reis. Kui koti kaal pole probleem, kui vargus pole probleem.

Või ütleme nii: Põhja-Ameerikasse võtaks peegli, Lõuna-Ameerikasse võtaks kompakti.

0
0

Tere

Kuna mulle on reisifotograafia oluline osa reisist, siis ise reisin alati peegliga ja küsimus on milliseid objektiive kaasa vedada (ning kas statiiviga end varustada). Kui ei ole nii emotsionaalset suhet pildistamisega, siis soovitaksin kompakt-kaamera kaasa võtta. Eelistest on siin juba palju juttu olnud. Peegli kaasavedamiseni jõudsin läbi 6 aasta. Alustasin kompaktidega ja kui kaamera hakkas eneseteostust piirama, siis vahetasin parema mudeli vastu. Lõpuks jõudsin peeglini.

Jüri

0
0

Jüri, ma olen su pilte vaadanud. Väga ilusad on.

Nad on ühtlasi ka hea näide sellest, kuidas EI ole vaja peeglit. Sest nad (enamik) on võetud väga hea / rohke valgusega ja kinnise (f8) avaga. Ning veebis eksponeerides (pbases on küljepikkused 1000px ja vähem) ei näita peegli kvaliteet end kuidagi välja.

Ma tean, milline "tunde vahe" on peegli ja pisikaameraga pisikaameraga pildistamisel. Nii et kui on tahtmine suure kaamera järele, siis on vaja see ka kaasa võtta. Aga enamasti on peegel reisil rohkem tülinaks kui tast kasu on.

0
0

Kompaktil ja kompaktil on vahe. Kuigi ise naudin ka väga pildistamise protsessi, olen peale Canon s90 soetamist järjest vähem peeglit kaasas kandnud. S90 -s (uuem s95) on Canoni kompakti lipulaeva G11 sensor ja protsessor, valgusjõuline objektiv max avaga 2 ja looduse jaoks väga vajaliku laiema otsa nurgaga 28mm ning piisavalt käsitsi seatavaid reziime. Väiksema objektiiviga saab ka suuremate avade puhul looduse jaoks vajaliku sügavusteravuse. Kui lühike zoom (3,8x) häirib, siis saab valida G11, G12 või peatselt tuleva G13, milledel 5x zoom. Aga see enam taskusse ei mahu.

Tasub vaadata ka teiste tootjate kaameraid ja leida endale sobivaim.

Ise jätaksin seljakotiga reisimisel peegelkaamera koju.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased