Perega Taisse

Tere! Tahaksin oma ema, isa ja venna viia Taisse. Eelarve (majutus+lennud) võiks mahtuda ca 2000 euro kanti. Andke nõu, kas see summa jääb väikseks? Kuna ei ole ise kunagi seal kandis käinud, aga sooviks ise reisi kokku panna, siis ei ole üldse kursis, kas sellest piisaks.

Sooviks minna dets 2020. Kas selle summa eest saaksime olla nädal või 2? 

Kuna ema ja isa ei ole enam esimeses nooruses, siis majutuse all motlengi, et kas pigem AirBnB võtta või mahub sinna sisse ka mõni hotell hommikusöögiga?

Ja kui keegi viitsib soovitada ka piirkonda, mis odavam tuleks, aga samas on ka ilusa mere ja loodusega, oleksin ka tänulik. (Alles uurin ja loen selle kohta ise ka). 

Kehvad kommentaarid võite kirjutamata jätta :)

Aitäh.

Detsembriks pileteid alla 500€ inimene ei leia. Lisaks on võibolla vaja ka jätkulende (50-100€ in.) Samas, kui saad soodsad otsepiletid Krabile või Phuketile, siis jääb siselennu piletite jagu rohkem raha majutusele. Majutuse võib leida ka 10€ga, aga väga viletsa. Viisakad ööbimised algavad 30 eurost. 

Kui valida reisimiseks mingi muu aeg, mis jääb jõuludest kaugemale, saab sama raha eest  rohkem, sest majutuse, lennupiletite, meelelahutuse jne. hinnad on detsembris ja jaanuaris kõige kõrgemad.

Asukoha mõttes on minu lemmik Koh Kho Khao, aga see ei ole odav sihtkoht. Samas, viimati käisin seal 10 aastat tagasi, võibolla on miskit muutunud ka seal.

Jah, see 2000 läheb neljale inimesele juba lennukipiletite peale ära. Ega ka muul ajal peale detsembri edasi-tagasi pileteid algusega Tallinnast naljalt alla 400 euroga ei saa. Majutuste koha pealt- võib leida ka kallimates piirkondades 20 euroga väga viisaka toa koos hommikusöögiga ( Phuketi saarel näiteks Lucky Patong Inn, olin seal ja kõik oli super), aga need on siis tavaliselt rannast kaugemal või muidu kõrvalises kohas, ning niimoodi majutuselt säästetud raha kipub kuluma transpordile.

Kui oled juba nõus tegema 2000€ kingituse, siis saad ka ilmselt hakkama 3000€ kulutamisega. Ja selle raha eest saad juba korraldada nauditava reisi oma vanematele ja endale. Reisimine peab olema mõnus, mitte sendi närimine.

 Ja kas vanemad tahavad rannapuhkust või kultuurireisi? Vii nad lisaks Tai rannale näiteks ka Siem Reapi Kambodias, saate lisaks mega elamuse.

Alla 500 leiab piletid, aga siis peab soodukatele peale passima, alla 400 Tallinnast ei saa. 

Pigem juba rohkem raha panna ja pikemalt olla, 2 nädalat. 1 nädal jääb Tais väheks. Sõit pikk, lennukipiletid kallid, selle raha eest mõtekam siis juba ALL IN pakettreis kuskile siia lähedusse võtta.

Kui minna Phuket või Krabi (Ao Nang), siis soovitan need ühendada, Krabis pikalt pole midagi väga teha.  Nendest mõlemast saab siis paaditrippe võtta väikesaartele.

Koh Chang on ka variant, rahulikum ja odavam, kui Phuket. See jääb siis Pattayast alla poole  ja peaks sõitma Bangkoki.

1 nädal vanematele mõeldes on vähe. Sul on 7 päeva, neist 2 läheb sisuliselt lendamisele. Siis ajavahe, mis ka harjumatu. Lõpuks jääb ainult paar päeva puhkusele. Piletite maksumus on sama ka kahe nädala puhul. Mina olen enda jaoks nädalase reisi nii kaugele välistanud.

Lend maksab 550-700. Ööbimine 35-40 .Üks söögikord 3-8 euri.Pakun et 4 inimest kokku 5000 euri.

Lend ja hotell hommikusöögiga 2 täiskasvanut ja 1 teismeline kes maksab samapalju kui täisealine pakettreisina 3700.- (Novatours) 

Siia juurde arvestan veel u. 3000.- elamiseks ja olemiseks kohapeal. Odav lõbu pole. Hotellis viibime 14 ööd.

No sööma peab kodus ka, seda vast reisikuludesse arvestama ei pea kuna söök pole seal kallim kui Eestis. Aga alla 3500.- ma sellist paarinädalast  4 inimese reisi ette ei kujuta detsembris.

Aga see on viimase hetke pakkumine ( uudise avaldamise hetkest lennuni vaid viis päeva), paljud pered ei saa seda asja nii hoobilt ette võtta.

Aeroflot oli detsembriks täis alla 500-euroseid pakkumisi eelmisel aastal (2019), võis osta ka samaks päevaks, et ca 450-460ga Taisse saada. Aga aastad pole vennad, võtavad lende vähemaks Bangkoki suunal või saavad venelased rikkamaks - ja mine tea, kuidas 2020 asi on.

Kui on soovi odavamalt saada lennupiletit, siis ma ei näe teist varianti, kui mõne Soome tšarteriga viimase hetke ainult-lend pakkumine. Samas pole see 100% kindel ja ma pole kunagi proovinud ka neljale inimesele korraga sellist piletit saada (ca 200-400 võib soodne hind olla).

Aga ei, 2000-ga lend+majutus+kulutused ei saa ikkagi. Pole ka mõtet nii kaugele lennata, kui kohapeal midagi lubada ei saa. Kui õnnestub 3000-3500 eurot kokku saada, siis pigem võtta airBNB basseiniga majja, süüa saab osta tänavalt suppidest nuudliteni ja süüa korteris (ca 50 bahti ehk 1.5 eurot ühe inimese toit - sama, mis odavrestoranides maksab 70-100 bahti).

Ilmselgelt 2000 st ei piisa reisi jaoks.See läheb juba piletitele,isegi kui soodustega leida.Miks just Tai,võibolla vaadata mõni lähem sihtkoht soojamaa reisiks?Kui ikka Tai,siis kindlasti vaja lisaraha leida.Ajaliselt samuti tuleb arvestada 2nädalaga,alla selle oluliselt pole mõtet!

Tere!

The Marina Phuket Hotel oli väga korralik (hommikusöök oli hinna sees, hommikusöögi kohta lai valik ja maitsev). 9 ööd kolmele ca 350 eur. Arvan, et muidugi sõltub perioodist, kuna minna ja samas kui vaatasin sinna hindu vahetult enne minekut, oleks olnud 600 eur. Mul oli varem broneeritud. Väga korraliku õhtusöögi võib saada ca 3,50 eur eest. Muidugi ranna ääres oluliselt kallim. Aga jah, odavad lennupiletid on vaja leida. Kuni detsembri keskpaigani võib odavaid pileteid leida. Detsembri teises pooles hinnad kallimad, aga mine tea...

Korralik õhtusöök 3.50 eest. Kas mingi nali või ?

3,50 eest (120 bahti) saab Tais tänavalt 1) nuudliroa - 50 bahti 2) nuudlisupi - 50 bahti 3) mõne mahla, kevadrulle, magustoitu või papaiasalatit

10-bahtist vett peab ise kõrvale ostma poest.
Sellist toidukogust annab ära süüa ja loomulikult on võimalik sama asja eest maksta odavrestoranis 200 bahti või tipprestoranis 1500, keegi ei keela, viietärnirestoran 800-bahtise pad thaiga ja seal ees tänaval 50-ga sama rooga müüv lett on sõbralikult kõrvuti ja mõlemale jätkub kliente.

Pakun et võiks 7 elevenist osta nuudleid. Saaks ju veel odavamalt.

Kindlasti, aga kui minul isiklikult on valida, kas võtta supp või nuudlid tänavalt, odavrestoranist või viietärnirestoranist, siis hinnast sõltumata võtan tänavalt, sest need maitsevad kõige rohkem. Ja kahtlemata on toite, mida eelistan süüa restoranis, mitte tänaval.

Naatriumvesinikglutamaat on selle maitse nimi sul. Annab otsida nuudleid ilma selleta.

Jah, olen täiesti teadlik maitsvuse põhjusest. Gurmaanid nimetavad MSG umamiks ja naudivad samamoodi oma viiendat maitset.

Päris elus on ikka nii et tuleks arvestada mingi 25 euri nägu päevas.Pole mõtet seda nuudli jura ajada.Tai pole mingi odav koht.Oli jah kunagi mäletan kurs 1-50.Et  õhtul välja minna läheb ikka mingi 400-600bht