Phu Quoc, Filipiinid või Tai?

Pole Aasias kunagi käinud, tuttavad käisid just Phu Quocil ja Ho Chi Minhis ning esialgu googeldades tundus kõik imeline. Nüüd kui olen veidi foorumeid lugenud, olen natuke kahtlema hakanud. Info enamasti mõned aastad vana, seega alustan uut teemat.
Tahaks mõnusat rannapuhkust helesinise vee ja valge liivaga rannas. Kuid tahaks, et koht ei oleks turistidest umbes, minek on jaanuari keskel ehk kõige popimal ajal arvatavasti. Peale rannas lesimise võiks midagi vaadata ka olla, tahaks kultuuri, loodust ja head sööki. Ootaks ka seda, et tegemist oleks taskukohase reisiga (majutus enamvähem ja söök odavamapoolne). Palun soovitage häid sihtkohti ning jagage oma muljeid.

Olen käinud Phu Quocil ja Tais, kui tahad mõnusat rannapuhkust helesinise vee ja valge liivaga rannas. Kuid tahaks, et koht ei oleks turistidest umbes siis esimesele lausele oleksin vastanud Tai, aga teisele lausele Tiomani saar.
Mõlema kohta siin juttu palju, kasuta vaid ostingut, kui tahad lisainfi
Aga kui kultuuri ka, siis ikkagi Tai

Ja mis tähendab "taskukohane hind"? Mõnele see 500 eur, mõnele 5000.
Söök on Aasias igal pool odav.

Aitäh vastuse eest.
Tahaks, et reis ei läheks näkku väga üle 1000€ maksma, sh piletid, viisa, majutus, söök jms (vähem on muidugi palju parem, aga see oleks ülempiir).

Kui vaid rannapuhkust siis vast ikka Tai. Phuketil ja Krabil leiab ka kohti kus turiste vähem
Enam vähem normaalne ööbimine(konditsioneeriga) läheb ikka 40 eur minimaalselt kahele öö no kui lennupiletid ca 500 eur
siis saab vast tänavatoitu süües ka 1000 näo peale hakkama (2 peale 2500 on selline realistlikum summa)

Käidud kaks korda Tais ja korra Filipiinidel. Mõlemad kohad suurepärased ja läheks veel ning hind jäi sinna 1000 euri kanti inimene kogu pakett kaks nädalat. Filipiinidele on kohalejõudmine nats kallim ja ajakulukam, samas oli elada seal odavam ja osta polnud peale söögi-joogi midagi. Ka oli Filipiinide toit veidi kesisem.
Kaks aastat tagasi oli Tais Koh Lipe saar veel selline, et lebotasime valge liiva ja helesinise veega rannas praktiliselt üksi. See oli üliarmas saareke ja soovitan.

Aitäh, 1966, olen tegelikult juurde lisanud, et lisaks rannapuhkusele tahaks kultuuri ja ilusat loodust ka, kuna kaaslane ei viitsi kindlasti ainult rannas vedeleda. Kui valida Phuketi ja Krabi vahel, siis Krabi peaks olema rahulikum ja mõnusam koht?

Aitäh, anni33. Kus te Filipiinidel olite? Mulle jäi silma Borocay saar, aga see on vist inimesi täis sel ajal.

Krabi (vs Phuket) igal juhul, see jah selline rahulik koht

Boracay on ikka väga rahvast täis ja sobib pigem surfamiseks .Filipiinide l on palju ilusamaid kohti ja saari kus käia (Siquior, Malapascua, Poro Island ,Palawan jne aga jah transport on ikka aega nõudev ja suure seltskonnaga ei tasu seda teha (olen 3 korda käinud aga kahekesti) ja aeg Filipiinide reisil oleks min 3 nädalat. Ise Alustan Jaanuaris Myanmarist(Birma) ja lõpetan Veebruaris Krabil rannapuhkusega enne koju tulekut.
Phu Quoc 4-5 päeva rannapuhkust piisab rohkem ei osanud seal midagi peale hakata ja üldse minu arust Vietnam on pigem seiklemiseks ja ringi rändamiseks nagu Filipiinid

Tais käidud mitu korda ja Krabi on kindlasti hea valik. Kuid endale jätsid ka Filipiinid vägagi hea mälestuse .Käisime 2016 jaanuaris 5 päeva Boracayl, 5 päeva Panglaol ja 4 Boholil. Esimeseks peatuseks oli Boracay saar ja majutusime 3 tsoonis .Rand oli väga ilusa valge liivaga ,vesi helesinine. Rahvast oli ,kuid mitte liiga palju.Söögikohtade valik rikkalik ,ostlemisvõimalused ka kenasti olemas. Toidu valik oli täiesti ok. Jaanuaris tähistasid kohalikud oma mingit püha maskeeritult ja ilma kostüümideta marssides läbi Boracay ranna ja põhitänavate. se tantsisid ja mängisid erinevaid pille.Sellist uhket etendust nägime ka Boholi saarel Andas .Bohol on igati külastamist väärt, turiste vähem ,loodus ilus. Edu valikute tegemisel!

Pigem Tai, käisin selle aasta märtsis Phu Quoqil ja mina sealt imelist helesinise vee ja valge liivaga puhast randa ei leidnud, seevastu Tais, Phuketil ja seal ümbruse saartel oli selliseid randasid päris mitmeid, mis tähendab palju turiste. Samas Phu Quoqil käib meeletu ehitus ja selle ajaga on kindlasti palju hotelle juurde tulnud, kes oma randa hooldavad. Phu Qouqil kindlasti rahulikum kui Phuketil, kuid meil hakkas 5 päevaga seal igav.

Minule isiklikult Tais Phuket üldse ei meeldinud.. turiste paksult täis, hinnad lakke aetud, kohalikud müüjad pealetükkivad- tagasi enam ei läheks..
See eest Phu Qouc meeldis väga.. kohalikud väga toredad, hinnad meeletult soodsalt, toidud suurepärased, vähe turiste, seal pealinnas kus hotellid enamasti on, seal tõesti valget liivaranda sinise veega pole, kuid sellest natuke kaugemal asub Vietnami ilusaimaks rannaks nimetatud Bao Sao rand, mis vastas täpselt sinu nõuetele ja oli imeline!
Filipiinidel pole kahjuks veel käinud, aga neist kahest kus käinud olen, läheksin kahtlemata tahasi Vietnami..

Phuketis on piisavalt kohti, kus pole rannas praktiliselt üldse inimesi. Olen Tais palju reisinud. Poeg on niipalju suur ( 12) , et viimased korrad olen alati võtnud majutuse Patongi. Majutus olenevalt hinnast, kas kolmas v. neljas liin. Kindlasti peab olema bassein. Patongi rand ei huvita, ööelu on ka piisavalt Banglal nähtud, kuigi vahest peale mõningast manustamist on ka järjekordselt sealt läbi kapatud. Meie liigume rolludega. Kui poiss oli väiksem, siis sõitsime nagu kohalikud e. kolmekesi . Nüüd keerab naine ise rutskat, mina poisiga. Phuket on üks äraütlemata huvitav saar. Olles seal 6-7 korda avastan ma alati midagi uut. On see siis uus rand, väikesaar või järjest kallinev Singha. Kaasa ütleb samuti, et Outletid on muutunud rikkalikumaks. Viimastel aastatel olen teinud mõne tripi Jensiga. paradiisisaar.ee. Viimasel dzunglitripil õnnestus pojal märgata mõnusalt tukkuvat rästikut. Jensiga soovitan mis iganes trippi neile, kes esmakordselt või lastega, saate teada elust, olust, kohapealse eestlase käest , kes seal aastaid elanud. See hind on seda väärt .Nüüd võrrelda Phuketi saart Phu Quociga siis: Phuket on 576 km2, 386,605 elanikku. Phu- Quoc 574km2 ja 85 000 elanikku. Saared ühesuured aga rahvaarv... Ometi peale neljandat rollupäeva polnud nagu Phu- Quocil enam kuhugi liikuda. Ilusamaid randu leiab PQ saarel rohkem kui Bai Sao. Kas sama mis milordil BaoSao ? Bai Sao on vaikse ilmaga tõeline paradiis .Lumivalge liiv ja helesinine vesi. Samas pöördub tuul ja suud silmad on seda valget liiva täis. Mõnel päeval oli ka laine väga suur. Tormisel päeval sõita rolluga paar kilomeetrit Bai Saost lõuna poole oli samuti valge liivaga väike rand. Bai Sao on ise väga rahvarohke, turistikas, kuhu viib halb, kitsas, liivatee, rollude jaoks. Ka mina pole Filipiinidel veel käinud, aga läheksin Taisse võimalusel kohe ja Phu-Quocile mõne aasta pärast.

Kellele ema kellele tütar. Niipalju kui inimesi niipalju ka arvamusi. Olles ise kõik aasia maad praktiliselt läbi käinud siis esimese paigana aasias soovitaksin Krabit.
Mida tuleb aga silmas pidada
Ei saa olla nii.et on vaatamisväärsus ja pole inimesi kes seda külastavad.
Kus ilusad sinised veed on on ka inimesed ja kui on veel olemas paigad kus inimes pole siis pole seal mingeid teenuseid ehk tühjad rannnad. Paljud arvavad, et sinna ma tahaks aga kui kohale jõuavad sìis selgub,et tahaks süûa ja juua ja vb veel midagi....
Seetõttu on kõik ylalloetletud kohad ok aga aja ja kvaliteedi ning hinna suhtes esimesena aasias Krabi kui pole enne käinud.
PS! Nimekirjast on puudu ka Indoneesia mis onikka väga suur ja lai oma erinevates valikutes.

Olen käinud kõigis eelmainitud kohtades ja igaühes on midagi omanäolist ning kordumatut. Maitseelamusi Filipiinide köögist ma väga ei otsiks, küll aga on loodus seal väga kena ja eelmainitud kohtadest valiksin looduse nautimiseks Filipiinid. Soovitan kindlasti kaaluda El Nidot ja hea, kui saad palgata oma seltskonnale eraldi paadi koos kohaliku giidiga. Sealt leiab veel inimtühje randu. Ka Palawan on päris lahe koht.
Vietnam - tasub kindlasti külastamist. HCMC see linn on minu meelest vaatamisväärsus omaette (liiklus, turud, inimesed jne). Mekong, Vietnami sõja aegsed labürindid-jubedused jne. Maitseelamusi jagub küllaga ning minu meelest üks parimaid aasia kööke. Phu Quock, kui võimalus on, tasub külastamist. Seal rolleriga hea ringi tiirutada (erinevalt HCMC) ning saart avastada. Võimalus veel tänapäevalgi leida inimtühje randu.
Eelmistes kommentaarides on mainitud ka Krabit - mulle isiklikult ei pakkunud see koht midagi erilist. Phi Phi saar, iseenesest kena aga ülerahvastatud.
Kultuurihuvilistele Kambodža - Ankor Wat ning kergelt "hipilik" Sihanoukville ning reisi lõppu puhkus Koh Rong Sanloem.
Looduse poolest on veel äärmiselt lahe maa Sri Lanka ja võimalusel kombineerida see reis nt koos Maldivide külastusega, küll aga on see reis teistest tunduvalt suurema eelarvega ettevõtmine.

Soovitan käia Tais. Phuket on läinud praegu kallimaks, soovitan valida saared. Siin on juttu palju olnud nendest. Söök on Tais palju parem, kui Filipiinidel. Filipiinidel kui tahate midagi ilusat näha, siis tuleb sõita kaugemale. El Nido üldse ei soovita, ainult paadiga saaks näha midagi, valge liivaga rand linnas puudub, erilist kultuuri seal pole. Tais saab rahulikult ja odavalt elada rannas. Ja veel märkuseks, et niisuguse eelarvega on Tais (heas mõttes) väga raske ahvatlustele vastu panna :)

Küsimus Tai kohta...kas rannatoolid on siiani keelatud Phuketi ümbruses?

Ma väga vaidlen Orhideele vastu, et El Nido pole külastamsit väärt. Jah selles suhtes on sul õigus, et tarvis on paadiga seigelda aga nagu ma eelnevalt ka kirjutasin, tuleks sebida endale paat koos kohaliku giidiga. Paat sebida pole keeruline, küsi või sellest majutusest, kuhu plaanid öömajale jääda (mõnel majutusasutusel see lausa hinnas). Linn ise selline väike tüüpiline Aasia "küla", kuid loodus on seal äärmiselt ilus. Ma olen läbi seigelnud päris palju erinevaid kohti Aasias ja El Nido loodus on üks kaunemaid. Eks see lõpuks rohkem maitse asi ole, kas Tais rannas rahulikult pikutada või avastada maailma.

poegkaru. Phuketi saare ümbruse kohta ei tea.Phuketil aga Patongi ümbruses tean mõnda. Kamala rannas pole toole, aga antakse madratsid. Nai Harn rannas antakse matid. Kamala rannast lennujaama poole Laem Sing rannas saab kottoole rentida. (kella 14.00 kogunevad sinna moslemid, enamjaolt prantsusmaalt, väga valjude muusikakeskuste ja väljakutsuva käitumisega). Ise rollutan Patongist kui rannaisu peale tuleb Kamalast edasi lennujaama poole Bang Tao randa. Seal on lamamistoolid ja varjud. Aastaid tagasi oli seal Mamma-Mia restoran. Restorani enam pole, aga alles on vaid tualetid, mida vajadusel saab kasutada. Inimesi ehk 100m kohta 20. Käin sealt ka kalal, pikasaba paadimeestega.Viimati trollisin 6 tuulehaugi välja. Õhtul grillisin Patongis Guesthausis ära. Patongi randa näen seal viibides ja möödasõites iga päev, pole kasutanud ega tee ka seda. Rannatoole Patongis enam pole.

Orhidee: Olen Taimaal palju reisinud. Huvitav milliseid saari sa soovitad, millistel ise käinud ?

Aitäh kõigile! Oleme otsustanud Tai kasuks ning plaanime vist minna Tallinnast Phuketile ja tagasilennu teha Krabi-Tallinn. Vahepeale uuriks mingeid saaretuure, nii näeb vast kõige rohkem.

Mina ole käinud koh tao koh samui phi phi..krabi läheduses olevad saared..koh chang....similan