Phu Quoc` i saar

Kas kellelgi on värskemat infot lennupiletite saadavuse kohta Phu Quoc - HCM? Kas on vajalik piletite ette ostmine või saab ka koha pealt. Nimelt on plaan osta ühe otsa piletid sinna ja siis vaadata kuidas ja millal tagasi Saigoni tahaks minna. Kui mitmeks päevaks seal võiks tegevust üldse olla? Ootaks igasugust infot saarel käinutelt.

Värskeim info lennupiletite kohta on tavaliselt saadav lennufirmade kodukatelt. Sama kehtib ka Vietnam Airlinesi kohta (http://www.vietnamairlines.com). Lennuk lendab päevas ca 10x HCMC vahet. Ise olen seal olles ostnud piletid 1 päev ette, erilisi probleeme ei olnud. Kui internetti parasjagu pole (nagu mul juhtus), siis Saigon Phu Quoc Resorti parklas oli Vietnam Airlinesi office ja sealt sai ka pileteid soetada. Tegevust on täpselt nii kauaks, kui ise viitsid midagi sebida. Võta roller ja kima saar risti-põiki läbi - erinevad vaatamisväärsused ja rannad. Mulle isiklikult meeldis seal ka niisama rannas lesida, kuna rahvast oli vähe. Aga pane otsingusse PQ sisse ja leiad algatuseks piisavalt infot.

Käidud veebruaris 2010.a. Piletite saadavusega oli veebruariks päris kehv - käisin saarel täpselt Tet´i ehk aastavahetuse ajal, mistõttu piletite ette ostmine oli igati mõistlik. Lennuk oli puupüsti täis - nii kohalikke kui turiste. Seega vähemalt pidustuste ajal minnes väga lühikest aega ette ei pruugi piletit saada.

Ise olin saarel ca 5 päeva. Oleksin meelsasti isegi kauem olnud - väga meeldis. Nagu eelpool kirjutati - võta roller ja avasta saart. Väga huvitav oli sõita Bai Dai randa ning rand ise oli super. Bai Sao rand oli samuti kaunis, kuid minu jaoks üllatavalt saastatud - rannas oli vist tonnide viisi igasugust prügi.

Ööbisin SeaStar Resorti (http://www.seastarresort.com/seastarresort/eng/) bungalow´s ning jäin kohe väga rahule. Samas, Long Beach´il, kus enamus majutuskohti asub, oli merevesi kuidagi väga kummaline ning pikalt ujuda eriti ei saanud - miski hakkas kohe nagu "torkima", nagu kõrvetaks üle kogu keha miljon nähtamatut meduusi. Nii ei olnud see ainult meiega, vaid ka kõik teised turistid kurtsid sama asja üle. Teistes randades nii ei olnud. Võibolla oli tegemist mingi hooajalise nähtusega.

Kokkuvõttes PQ meeldis ning kunagi võibolla läheks isegi tagasi - mõnusalt rahulik ja tore oli.

Me käisime Phu Quocil 2010.aasta oktoobris ja aktiivset tegevust jaguks seal 4-5 päevaks vähemalt. Lennupilet tasub vist varakult broneerida küll, oleneb muidugi, mis ajal sa sinnad plaanid minna?(Meil endil oli Vietnami jaoks 5 nädalat planeeritud ja läksime Saigonist bussiga Rach Giasse ja sealt kiirkatamaraaniga saarele, tagasi samamoodi), valikut Phu Quocile Saigonist ja saarelt Saigoni lendavate kompaniide seas peaks täitsa olema küll.

2010.sügisel käisid saare põhjaosas aktiivsed tee-ehitused ja paljud teed polnud läbitavad. Või õigemini, läbi võis ikka kuidagi murda, aga äärmiselt stressirohke oli see motorolleriga sõitmine paksus punases libedas mudas, erilist kaifi sellest ei saanud, aga teisele poole läheb üsna korralik asfalttee ja rannad on seal ka kenamad!

Meil on sellest saarest üsna meeldivad mälestused, selline ebavietnamlikult rahulik oli ta 2010.aasta oktoobris ja suutsime ennast seal korralikult välja puhata, et taaskord ülerahvastatud miljonilinnadesse sukelduda.

Ahjaa, meil oli Phu Quoci kaartidega probleeme, LP omadel pole paljusid teid peal, kohalikud kaardid on päris mööda ja orienteeruda tuli päikese ja muude elementide abil! Eredaid mälestusi Phu Quocilt!

Tänud muljete eest. Endal minek veebruari keskel ja on ka mõte minna Phu Quocilt Sihanoukville´sse, kuna Kambodzas käies jäi rannik avastamata. Kas keegi on selliselt käinud? Olen aru saanud, et pidi olema paadiühendus otse saarelt. Sellisel juhul peab vist olema mitmekordse sisenemisega Vietnami viisa?

To xxs: kui minek veebruari keskel, siis see ongi Tet´i aeg ja soovitan lennupiletid kiiresti soetada. PQ-l olles ei ole kuulnud, et oleks olnud paat Sihanoulville´i. Võibolla on see midagi uut - kuigi netist vaadates näib, et see oli "kavandatud paadiühendus", mis aga teoks ei saanud. Oleks väga tore, kui jagaksid selle kohta rohkem infot.

Ilmselgelt peaks olema mitmekordse sisenemisega Vietnami visa. Minu seniste teadmiste kohaselt saatkonnast sellist ei saa - peab kuskil Vietnamis olles taotlema miskit re-entry luba vms.

Ametlikku paadiühinendust PQ ja Kambodža (Kep) vahel hetkeseisuga ei ole ega ka ei tule. Asjale tõmbas kohaliku ajakirjanduse sõnul veel peale nö. Keskkonnaministeerium, kes selleks omapoolset aktsepti ei andnud. Seega võimalus maad mööda liikuda.

Tip, kui ma nüüd meenutan, siis oli tõesti seal vees vahepeal sellist väikest torkimist tunda, aga sellega harjus ära, st. veemõnud nautimata ei jäänud. Ise ööbisin bungalows Thanh Kieu Resortis (http://thanhkieuresort.com) ja jäin sellega ka väga rahule. Seal olid need nö. laulvad liivad - sahistad mööda liiva ja liiv laulab vastu :)

See aasta on TET veebruari alguses :) Minu meelest oli kolmandal.

Meie käisime Bai Sao rannas, siis oli see küll puhas, mingeid prügimägesid silma ei hakanud. Loodetavasti oli prügine rand siiski erand.

Ööbisime Duong Dongis, hästi mugav, turg oma vabaõhusöögikohtadega mõnesaja meetri kaugusel, randadesse läksime motodega. Need, kes rannas bungalotes ööbisid, võtsid õhtuti taksod, et linna sööma tulla ja tagasi minna, sõitsid nagunii tühjematesse randadesse ujuma ja maksid hotelli eest rohkem kui linnas :)

On väike plaan külastada Phu Quoci saart,aga mõtlesin ,et väldiks lennukit.Marsuudiks valisin Saigon - Rach Gia - Phu Quoc ja tagasi sama moodi.Kui keegi on sama marsuuti läbinud,oleks tänulik info eest. Huvi pakub,et kuidas üldiselt trip tundus? Kas tee peal on palju vaatamist või oli igav? Kui tihti bussid väljuvad ja mis pileti hinnad on? Kui kaua buss sadamasse sõidab? Kui kallis on kiirparve pilet jne ? Kas soovitaksid seda tripi või hoopis lennukit?

Juba tänud ette !

Aasta tagasi sõitsin Saigonist lennukiga saarele ja kiirparve, bussidega tagasi. Buss korjas hotellist kaasa kell 07, sadamasse sõita oli ca pool tundi laev väljus kell 8 ja laevasõitu mälu järgi 2,5 tundi(320000D). Rach Gias oli kohe Mailinh firma buss ees(150000D), millega sain sõita Can Tho`sse.Can Thos järgmine hommik ujuv turg ja lõuna paiku bussiga Saigoni(90000D).Hindade kohta võib öelda, et bussidel pileteid ei näe ja kasseeritakse tunde järgi, palju pügada sain, ei tea.Lõuna paiku tundus Can Tho bussijaamas olevat kõva pakkumine Saigoni sõitjatele.Busside väljumine ei ole sõiduplaani järgi, vaid nii kuidas kõrgemad jõud juhatavad.Bussitee kulgeb põhiliselt delta alas, nii et näeb harujõgede ületamist, sildu, kanaleid, riisipölde ja asulaid.Erilisi muljeid ja vaimustust ei olnud. Seda laeva-bussitrippi tasub ette võtta minu arvates koos peatustega Can Thos ja mõnes teises delta linnakeses (Vinh Long,või My Tho), kaks korda seda maad bussiga läbida on minu arvates liiast.

2010 oktoobris tahtsin laevaga minna ja ostsin saarelt pileti (hind oli ka mäletamist mööda ~350000dongi). Hommikul aga tuli hotelli võrriga mees kes maksis raha tagasi ning vabandas, et meri on tormine. Vihmaperioodil pidigi nii olema, et eelmine päeva pole kindel kas homme üldse laev läheb või mitte (pileti müünud naine ütles mulle kohe, et kui homme torm siis maksavad raha tagasi ning paadiga minna ei saa). Õnneks sain lennujaamast kohe esimesele Saigoni lennule Vietnam Airlinesiga umbes 500eek eest.

Olen nõus Teraga, et lihtsalt bussiga Saigonist Rach Giasse sõita pole mõtet. Päev otsa loksumist ca 30-40km tunnikiirusega. Pigem väike vahepeatus Can Thos. Muidugi on tore vahepeal bussist maha hüpata, ringi vaadata, süüa jms, aga kuna seal need bussisõidud enamasti on niivõinaa pikad, siis palju päevi sellele kulutada ei taha. Mul endal oli Phu Quocilt ka buss tagasi bronnitud, aga loobusin sellest ja tegin lühikese sõidu lennukiga e sain ühe lisapäeva juurde.

Tulime nädala alguses Vietnamist ja Phu Quoci saar on parim valik, kui tahad rannapuhkust. Soovitaks hoopis ööbussi, mis hakkab sõitma 11pm Ho Chi Minhist ja 7-8am paiku olime sadamalinnas. Sealt bussijaamast viisid rolleriga(1 dollar) mehed sadamasse. Ho Chi Minhist ostsime bussipileti Rach Giasse, bussipilet sisaldas ka laevapiletit. Üleminek kestis umbes 2 tundi. Maksis umbes 20 dollarit.Saime väga hea öömaja Phuong Binh House (majake - 30 dollarit öö)jäime väga väga rahule.

Väga lahe, tänud info eest. Sellest on palju abi. Kui kellegil veel mõnd head marsuuti pakkuda, siis tänud ette !