Phuket, Bali või Sri Lanka? + aastavahetus

Millist neist sihtkohtadest eelistaksite, kas Phuketit, Balit või Sri Lankat? Olukorra muudab keerulisemaks, et lapse pärast on plaanis aastavahetusereis (=koolivaheaeg). Koht peab olema selline, kus ka sukelduda saab. Muidu võiks olla tore liivarand ja ilus vesi, parajalt kuurordimelu (aastavahetusel on seda vist küll igal pool üleliiagi?) Kultuurilised ja looduslikud vaatamisväärsused oleks ka toredaks boonuseks.
Kaugemalt alustades, siis 15a poeg ja elukaaslane tegid talvel sukeldumislitsentsi ja nüüd on suur kihk seda meres järele proovida. Esialgu oli plaanis suvine Vahemere-reis, kuid plaanid muutusid ja päevakorrale tõusis hoopis talvine eksootilisem reis. Töötajad saavad võtta puhkust, aga õpilase tööaeg on püha, seega ainus variant reisida on koolivaheaeg. Mis teeb lennupiletid kalliks.
Vaatasin täna Skyscanneriga mõningaid sihtkohti ja sõelale jäid eelpool mainitud kolm oma mõistlike lennuaegade poolest (alla 30 tunni, 2 ümberistumist). Hinnad olid enamvähem igale poole samad, 800-900 ringis. Suurlinnadesse, nt Hong Kong ja Singapur, saaks veidi odavamalt, aga sealt peab ju randa veel saama. Vaatasin kuupäevi 27.12-10.01.

Lugesin täna ka Tripist nende kohtade kohta. Phuketi kirjeldus, et räpased rannad, kus kilekotid pudelitega vees ujuvad ... mnjah, ei kõlanud kutsuvalt. Kui sinna minna, siis peaks ilmselt vist kohe Phi Phi-le või mujale rahulikumasse kohta edasi põrutama? Hirmsasti tahaks seda postkaardiranda, kus valge liiv ja türkiissinine läbipaistev meri :) Samas leidsin kriitilisi kirjeldusi ka Sri Lanka kohta. Bali kohta oli keegi öelnud midagi mädanevatest templitest ... (vbl oli täna selline päev, et jäid peamiselt negatiivsed asjad meelde).
Lühida ja konkreetse jutu inimesed soovitage lihtsalt üht või teist. Kes viitsib natuke pikemalt jutustada, siis olen tänulik ka üldisemate soovituste eest. Eesmärk on veeta aastavahetuse kandis kaks nädalat kusagil mõnusas soojas kohas, kus oleks natuke ka midagi teha ja vaadata. NB! sukeldumine kohustuslik! :)

Kahjuks ei ole ise ei Phuketis ega Balil käinud, aga ema käib mul iga aasta Phuketis puhkamas juba 7 a. järjest ja esimest korda sellel aastal käis ära ka palju kiidetud Balil. See pilt mis seal randades avanenes oli väga kole. ( piltidelt nägin ) Samas Phuketi randu ta väga kiidab. Balil on ka teisi tuttavaid käinud ja kommentaarid ikka koledad. Pidi olema väga räpakas ja ei korista keegi neid randu.
Ise olen Sri Lankast huvitatud ja plaanis järgmine aastavahetus sinna reisida. arvan, et ka sukeldumis võimalused on seal olemas :)

Mu hinnangul Puhketi piirkonna rannad on rohkem paradiisirannalikud.

Bali rannad:
http://mylittlenomads.com/best-beaches-in-bali

Aitäh, Naabrimees! See pildilink on väga informatiivne. Oli igasugust. Nusa Duo ja Sanur olid juba peaaegu enamvähem .)

Käisin Sri Lankal, rannad ilusad puhtad, sukeldumisvõimalused olemas, inimesed sõbralikud ja saareke kena, elu suhteliselt odav, ööbimiskohti ette pole vaja broneerida, sest neid leidub igalpool. Järgmine plaan minna Balile sukelduma. Kuna võrrelda ei oska, kuna Balil ja Phketil käinud ei ole, siis soovitan Sri Lankat.

Jutt on kuidagi väga rannakeskseks keeranud :) Igaks juhuks täpsustan, et olen tänulik igasuguste soovituste ja võrdluste eest, mis käivad hindade, liikumisvõimaluste, vaatamisväärsuste, ööbimiskohtade, inimeste suhtumise jms kohta. Mitte ainult randade kohta, kuigi rannad on ka väga olulised.

kulla reisihuviline elox, sellise ümmarguse tahtmise peale ilmselt ei viitsi keegi tripikatest LP ümber jutustama hakata.
Küsi midagi konkreetsemalt ja sa saad hulga asjalike soovitusi.
Muidu tulevadki vastused stiilis ala ma käisin seitse korda phuketis ja oli äge rand ja melu ja õlg-õla tunne ja siis olin balis ja seal oli pahapaha.

Vabandan, üritan siis konkreetsemalt:) Esiteks, jah, kui ma lugesin Tripist nende kohtade kohta, siis ebameeldivalt kohkusin, et paljud kirjeldasid sealseid randu räpastena. Kui pole ise käinud, siis on selline postkaardilik ettekujutus, et on kaldal palm, võib-olla hütikesed taamal, ja valge liiv ning türkiissinine meri. Seega ikkagi palve avaldada arvamust, kui räpased need rannad siiski on ja võimalusel võrrelda eri randada korrasolekut ja looduslikku ilu omavahel?
Teiseks, esimesele punktile vastu rääkides, siis tegelikult meie pere ei ole inimesed, kes kaks nädalat iga päeva enamuse ajast rannas veedaks. Eks oleneb rannast ka muidugi:) Aga ega üle paari tunni vastu ei peaks ja seda ka mitte iga päev. Teine küsimus seega, kus oleks lisaks rannas lebotamisele ja sukeldumisele kõige rohkem ja huvitavamat muud tegevust? Pean selle all silma kultuurilisi ja looduslikke vaatamisväärsusi.
Kolmandaks, kus on soodsaim hinnatase?
Neljandaks olen aru saanud, et liiklus on igal pool Aasias üsna hullumeelne. Kus see kõige vähem hullumeelne on? Või kus on siis parim infrastruktuur, kus pääseb kõige mugavamalt-soodsamalt liikuma?

Kui sukelduda soovite, siis Aasias leidub palju kohti kus sellega tegeleda saab. Tuleb arvestada et vihmahooaeg võib nähtavuse oluliselt alla viia. Tegin jõulude paiku Bali ja Lomboki vahel olevatel Gili saartel oma sukeldumislitsentsi ja kuna oli vihmahooaeg, siis polnud nähtavus just kõige parem. Samas koralli, kalu ning kilpkonni leidus. Balil on vähemalt üks eestlasest sukeldumisinstruktor ning ta peaks asuma Amedis. Balilt ei leia väga sellise türkiissinise ja valge liivaga randu aga Gili saartel on need olemas. Samas Sulawesi saarelt ja lähedusest leiab ka sellised kohad nagu Bira ja Bunaken. Mõlemas kohas sai isegi käidud snorgeldamas ja väikse video Bunakeni kohta leiab <a href="

">siit .
Sri Lankale mõjus aastal 2004 olnud tsunaami üsna laastavalt ning tappis palju koralli (nii ütlesid kohalikud ja ma ise seal sukeldumas pole käinud). Tais on samuti väga palju kohti kus sukelduda. Kuulsaim koht peaks olema Koh Tao ning seal on ka väga ilusad rannad. Phuketisse pole ma jõudnud ( liiga turistikas ) aga sattusin Phi-phi saarele ning seal pole peale pidutsemise väga midagi teha. Phuket on ka kallim kui Koh Tao. Samuti leiab palju ägedaid sukeldumiskohti Malaisias (hinnad üldiselt kallimad kui mujal Aasias) ning Filipiinidel.

Liikluse koha pealt nii, et rolleritega sõitmine on kõige mugavam. Kui aga perega ning sõita väga ei julge, siis on variant kas rendite ise auto või auto koos autojuhiga. Liiklus on nii Indoneesias kui ka Tai saartel väga rollerikeskne aga sellega harjub kiirelt ära.

Kui huvitab kultuur, loodus ning rannad helesinise mere ja valge liivaga, siis miks mitte esialgu Bali ja Gili saared. Gili saartel on sukeldumisi läbi viivaid ettevõtteid üle 50 ja hinnad üsna soodsad.

EloX, üldiselt ei saa ikkagi sinu soovidest täit ettekujutust :P . Käia ja vaadata on nii Balil kui Phuketis, Sri Lankal pole ise käinud aga tuttavate jutu põhjal on ka seal vaatamist. Ehk siis mida te vaadata tahate? Randu leiab igalpool oma maitsele vastavalt, nii et see on pigem otsimise küsimus. sukeldumise kohapealt jään vastuse võlgu kuna ei ole viitsinud endale litsentsi teha(piisas sõjaväes tuukriks olemisest), kuid nii palju kui käinud olen ja sukeldujaid näinud(kuulnud), siis sukeldumise kohtadest puudust ei tule, pigem on küsimus, kas teil on lubatud kuni 20m või 20m+ ning mida te seal leida soovite, mõni tahab kalu, mõni laevavrakke. Kuna see teie puhkuseaeg on rohkem pidu panemise aeg siis vastavalt sellele käib ka ümberingi korralik möll.
Enivei, pane oma prioriteedi kokku ja siis proovi uuesti lühiküsimusteks vormistada.
Täitsa julgelt soovitaks puhkamiseks KohSamuid, korralikud rannad, ümberingi sukeldumise kohad ja ööelu ka olemas, vaadata kahjuks pole suurt midagi. Võite võtta trippe kõrval saartele.
Balil on jah siukest kultuuri väheke rohkem, igasugu templid ja looduslikud kohad, samas kohale saamine on vaevarikkam. Bali kõrval olev Lombok on ka päris hea viibimiseks/käimiseks.
Mina vaataks veel Filipiinide poole, seal on sukeldumist päris palju ja kohale võiks ka päris odavalt saada.
Aga kui aus olla, siis algalajatele sukeldujatele võiks hoopis Punane meri alustuseks olla, nii et Egiptus või Iisrael(Eilat) võiks ka teemaks tulla aga seal ei või iial teada kas aastavahetuse ajal ka sooja saab :)
Avastamiseks on hea ka Borneo. Kohale saab jätkulennuga AirAsiaga.