Põhja-Horvaatia

Augusti teises pooles on plaanis minna ringreisile läbi Ungari ja jõuda Põhja-Horvaatiasse. Milline linn oleks seal peatumiseks parim valik? Kindlasti peaks läheduses olema lapsesõbralik rand. Milliseid kohti peaks külastama, et maksimaalne elamus kätte saada? :) Plitvice rahvuspark on ilmselt plaanis.

Kas plaan minna Istria poolsaarele näiteks? mulle meeldib Rovinj, aga ka kõik teised kohad on seal ok

Kas Rijeka või Opatija oleksid palju kehvemad valikud, kui Istra läänekallas?

Opatija ja Rovinj mõlemad ilusad. Kui väike laps on? Kui kärus siis tasub arvestada, et Plitvice palju palkidest laudteesid. Oma kogemus näitas, et käruga sai hakkama aga üsna väsitav ja tüütu. Meil oli laps 1,5 a. kui käisime.

Soovitaksin kindlasti Rovinjit, parajalt väike ja turvaline. Pula on ka iseenesest tore koht.

Milline on Opatija rand ja milline Rovinji? Betoonilt otse sügavikku? :) Laps on juba 9 a, st Plitvices saab vast hakkama, aga sügavas vees kindlasti mitte.

Oleme kahel korral peatunud Poreci lähedal (6km) Radmani's. Kindlasti soovitan lapsega minna Istralandia veeparki. Poreci rand pole küll suurem asi, kui vanalinn mulle meeldis.

rannad on seal kivised ja tõesti betoonilt otse vette. kallimatel hotellidel on tehtud kivikliburannad, on ka merega ühenduses basseinid.

Minule meeldib väga Opatija, sealt ka lihtsam päevatripp teha kas Plitvicesse, Krki saarele v veel mônele teiselegi saarele. Opatijast lôuna poole, mööda rannaäärset teed/ promenaadi on Ičići külake, sealne rand koos mänguväljakute ja madala vetteminekuga on lastele igati sobilik. Kiviklibune jah, soovituslikult sussid vôi crocsid jalga. Meie omadele on igal aastal sobinud :) Suht sarnana on ka Mošćenička Draga ja ka Opatijas sees olev Ambassadori hotelli lähedal asuv rand. Tegelikult on nii, et 7-8 km pikkusel LUngomarel leiab igaüks endale sobiva koha, ei pea keegi kaljult vette hüppama. Rovinjis on linnarand suhteliselt sarnane, sobib lastega käimiseks küll. Täpselt ei mäleta, aga probleeme polnud.

Tere ! Kui suure eelarvega peaks üldse arvestama ? Trass siis selline ! Läti,Leedu,Poola,Tsehi,Austria,Sloveenia,Horvaatia,BIV,Serbia,Ungari,Slovakia ja sealt siis edasi eesti suunas ? Ajakavaks 2-3 nädalat ?

No mõni teeb selle 1000.- € aga mõnel on ka 5000.- € vähe. Ega siis trassi eskiis ei anna mingit nägemust, et mitmekesi reisid, milliseid majutusi plaanid kasutada ja mida sisse ajad + kõik vabaaja tegevused jne. Praegu võib olemasoleva info põhjal ju km umbes välja-arvestada ja "tambovi koefitsendiga" korrutada. Lisaks on 2-3 nädalat väga suur ajaline vahe: lausa ju 1/3. Ka see on rahas mõõdetav. Täpsusta oma küsimus läbi plaanitavate detailide. Kütusehinnad on netis kõik leitavad, samas kas on mõtet juuksekarva lõhki ajada kui lõpparvestuses võib erinevus tulla sõltuvalt ka sõidustiilist max 100.- €, võrreldes kütusehinnaga Eestis.

Arvesta 1000.- nägu ca 10-12 päeva siis tuleb vabalt välja. Ma olen palju reisinud neist 2xHorvaatiasse ja koos festivali passi ja lennikipiletitega on jäänud see 1200 euro ringi (öömajad, söömised, autorent kõik olid hinnas). Sinul oleks 1000.- piisav. Esimesel aastal lendasime Spliti ja sealt autoga Montenegrosse ja tagasi. Teisel tripil Rijeka, Pula, Plitvice, Split, Paklenica - saime teha kooparonimisi, matkamist Paklenicas. Rovinj veepargis käisime, Pula ligidal tegime kaljuhüppeid jne. Pula ise on ilus oma amfiteatri, kindluste ja maaaluste käikudega. Ära liiga palju planeeri ja pikki vahemaid, sest kuni Splitini on suhteliselt aeglane liikumine mööda mereäärt Splitist-Rijeka lennujaama sõidab kokku ca 5h (saad enamvähem aimu liikumise kiirusest)

Ma kohati ei saa tegelikult ka aru, kas raha üldse ei loeta. 1000.- € per kärss võiks ma lausa nö maailma otsa sõita, mitte raisata lihtsalt Horvaatia peale. Isegi mega laialt vasakule ja paremale visates (ka nimelt tippi) möödunud aastal Põhja-Itaalias 12-päevasel reisil tuli 5-peale 3500.- € , mida pidasin ka ääretult paljuks, sest eelkõige söögiga oleks saanud ligi 500.- € pere peale kokku hoida. St seda , et lapsed said KOGU AEG seda , mida soovisid. Olgu see suvalisel hetkel friikas vms. Mis moodi on võimalik Horvaatia reisil 1000.- € per nägu ära kulutada, on müstika kuubis. Isegi reisipaketid super-included versioonis ei suuda seda. Palju õnne !

Milleks seda raha lugeda üldse? Meil kulub Horvaatias tavaliselt vähemalt 150 eurot inimese kohta päevas (koos majutusega). Hinnad on ka seal tõusutrendis ja kvaliteetne söök näiteks ei ole kuidagi palju odavam kui Tallinnas või mujal Euroopas. Ikka tuleb umbes 80-100 eurot õhtusöök kahele, puhkuse ajal tahaks veidi paremat taset ka kui tavaliselt. Kui tippi tahad jätta siis peab vist lausa 120 arvestama juba. Õnneks sealmail ei lunita seda tippi.

Rahajutud on mu teema kaaperdanud. :) Eks see ole huvitav teema mullegi, aga me püüame ikka säästlikumalt hakkama saada, kui 1000 EUR inimene, see tundub karm. Selge on see, et kulutada saabki erinevalt, alustades majutuskohtade valikust kuni kõikvõimaliku meelelahutuseni. Samas lõplik tõde saabub reisi lõpus ja siis on näha, kui palju arvestusega mööda panin. Meie loodame 3 inimesega 13-päevase reisi ära teha alla 2000 euroga. Samas tagasiteel on plaanis Varssavis shopingupeatus, see sellesse summasse ei pruugi mahtuda. :)

2000 on küll vist vähevõitu ca 6000km mis teeb ca 600 eur kütus August veel puhkuste hooaeg Sakslastel nii,et ööbimine 25 eur nägu(kui saab selle raha eest ,ise olen ka rohkem maksnud ja näinud mere ääres kurja vaeva ööbimise leidmisega) mis teeb ju ca 1000 eur Mitu korda päevas sööte kui 3 ja eriti odavalt siis 3x10x13 on ju ca 400 Tundub ,et rohkem endale midagi siis lubada ei saa Rusika reegel on arvestades koos ööbimise ja söögiga odavalt seal kandis ikka 100 eur päev 2 le .1000 nägu on kindlasti mõistlik selle reisi puhul

Meie marsruut on 5000 km, kuhu sisse on arvestatud juba ka paar lühemat väljasõitu sihtkohas ning majutused on broneeritud. Eks ongi huvitav näha, kui palju lõpuks kulub.

Me sõidame autoga neljakesi Põhja-Horvaatiasse. Reisi pikkus on 17 päeva. Ei oska öelda, kui palju kulutame, aga planeeritud eelarve on 2500 eurot (kõik asjad siin hinnas juba).

Tere ja tänud ette vastajatele ! Plaan minna Serbia ja Montenegro kaudu Horvaatiasse ja Ungarist võtta u 50L veine kaasa !
Küsimus kas tekkib edasistel piiriületustel probleeme ????

Kui võtad need veinid kaasa Horvaatiast v Ungarist ja edasi liigud vaid mööda EU riike pidi eestini välja, siis ei saa probleeme tekkida sest 1 inimese kohta võib ühest EU riigist teise viia isegi kuni 90 liitrit veini. Tegelikult isegi ükskõik mis koguse, kui oled kuidagi suuteline ära tõestama, et see on sul rangelt isiklikuks tarbeks. Aga see 90 liitrit on siis nagu see piir, kus pole kellegil üldse mingit õigust koguse üle köbiseda. 10 liitrit kanget alkot ja 110 liitrit õlu võid ka veel lisaks võtta!

ma saan hoopis aru, et anti kavatseb Ungarist veini kaasa võtta ja siis minna Serbiasse ja Montenegrosse ning sealt Horvaatiasse. Võib probleeme tulla küll, sest tegu EL välja ja sisse liikumisega, mitte EL sees.