Põhja-Itaalia

Plaan minna augusti lõpus Itaaliasse. Lennd on Milanost. Kohal oleme 13 päeva. Praegune plaan on minna mööda rannikut Nicesse ja siis järvede piirkonda ja Veronasse.
Kas eelistada rongi või rendikat? Reisijaid on 4. Tahaks näha ka pisikesi külasid. Ise mõtlesin, et rannik autoga ja järvede piirkond siis rongiga.

Kas majutused tuleb enne bronnida või on võimalus ka kohapealt saada hea hinnaga? Tean, et see kõige kiirem aeg. Ei tahaks kohapeal ka tunde majutust otsida. Kas liguria piirkonna külades rannikul on kodumajutusi?

Kas valida mõni linn baasiks mõlemas kohas või peatuda erinevates linnades? Mitu päeva umbes võob minna kummagi piirkonna peale.
Mis linnad oleks nendes piirkondades väärt külastamist või hoopis minna Veneetsia poole.

Kuidas seal kandis kämpingutega on?

Ootan teie vastuseid.

Pigem ikka rendikas, jõuad igasse külla ja järve äärde, rongiga seda teha ju ei saa:)
August on kuu millal kogu Itaalia puhkab, siseturism on seal väga kõva. Väikestes külades toimuvad fantastilised peod sellel ajal ja ka kohalikud kasutavad majutusteenuseid palju. Nii, et soovitan kindlasti ette broneerida.
Ma ise käisin eelmine aasta augustis Põhja-Itaalias ja tuttavate kaudu leidsin kodumajutuse mida peavad eestlased!!!! Nemad elavad väikeses linnas kust on paras maa sõita nii mägedesse kui ka mere äärde. Ja olime just augustis seal kui toimuvad kohalikud peod, need on tõesti fantastilised, suurtes linnades midagi sellist pole!
Meie plaanime minna ka sellel aastal uuesti ja just Põhja, sest seal on nii palju vaadata, et ühe-paari korraga seda kindlasti ära ei vaata.

Äkki jagad seda kodumajutust ka meiega? :)

Nende kodulehekülg on www.sbbarba.eu
Kirjutasime sinna ja saime nendega sealtkaudu ühendust.

Kodumajutust päevaks-kaheks on sellel ajal väga raske saada - reeglina üüritakse kortereid-maju välja vähemalt nädalaks, laupäevast laupäevani.
Sellega tasuks samuti arvestada.

4kesi ma ei näe rongil nagu mingit mõtet. Miks maksta raha peale? Et ei peaks keegi kaine olema?
Küsimus Veneetsia poole pööramises saaks vastuse, et kindlasti mitte - nii läänes kui ka põhjas on palju põnevam.

Ma ei ütleks küll, et põhjas ja läänes on palju põnevam kui Veneetsias. Lihtsalt kui eesmärk on kulgeda Nizza-Lago Maggiore/Como/Garda, siis Veneetsia jääb sellest kõrvale. Iseenesest linn kui selline on muidugi täpselt nii ainulaadne ja vaatamistväärt nagu filmidest paistab.

13-päevase reisi puhul ma ei hakkaks ennast ribadeks tõmbama igasugu lisasihtkohtadega. Tagasiteel Nizzast vaataksin ehk Liguurias natuke ringi - Cinque Terre, Porto Venere. Siis võtaks suuna järvede poole. Kui järvede juures tõesti järelejäänud päevade jooksul igav hakkab (mida ma ei usu), siis saab ju teha mõne lisaväljasõidu lähedalasuvatesse ajaloolistesse linnadesse.

Tõesti, Liguuria on vaatamisväärt :D

No ma ei tea kohta Itaalias mis ei oleks vaatamisväärt! :)
Arvestada tuleks lihtsalt sellega, et kui Itaalia huvitab ja meeldib, siis aastas korra-paar siin olles ei ole Sa avastanud veel midagi!!!! Ja keegi kes arvab, et tuleb nädalaks Itaaliasse ja näeb ja saab kõik sellest maast, eksib väga kõvasti. Iga maakonna peaks eraldi läbi käima...ja Põhi ja Lõuna erinevad ikka väga kardinaalselt üksteisest. Kes ainult Lõunas käinud, see ei saa öelda, et teab kuidas elu Itaalias käib....kõik see on lausa maakonniti erinev.
Endale peab lihtsalt selgeks tegema mida sellest maast oodatakse-kas suurlinnu või mägikülasid...kas merd või järvi...kas söögi-joogielamusi või arhidektuuri...
Kõike korraga kahjuks ei saa!

Mai lõpus minek Itaaliasse.Auto on renditud ja sooviks infot suunal Milano-Genova-Monaco.Ette tänades.

Kas Trip.ee otsing on kõik üle vaadatud? Mis Sind huvitab, kauaks sa lähed jne jne.

Huvitab kõik vaatamisväärne ja minek on 10 päevaks

"Kellele ema, kellele tütar?!" Mis valdkond huvitab? Minu sõit algab mais Bergamost ja pikema "tripi" lõpetan Nizza - Monaco - Genova - Firenze. Olen teinud ca poolaastat eeltööd ning tegin nimekirja potensiaalsetest huvipunktidest (koos GPS-i infoga). Samuti tegin endale visuaalselt selgeks Google maps-i abil kuidas sõita broneeritud öömajade juurde ja üldse tutvusin teekonnaga. Itaalias ja Prantsusmaal sõitmise teekonna võib eelnevalt arvutis läbida, mis muidugi võtab avastamisrõõmu ära.

Kümne päevaga raudselt ei jõua kõike vaatamisväärset ära vaadata, mingeid valikuid tuleb teha. Soovitan hakatuseks näiteks Itaalia Lonely Planetisse pilgu heita.

Kes on käinud südasuvel Põhja-Itaalias mere ääres?
Mehel on tööl kollektiivpuhkus 2 nädalat juuli lõpp-augusti algus. Kas sel ajal on üldse mõtet loota Itaalia rannikul mere ääres puhkamisele? Või on rahvamassid ja liiklusummikud ikka väga meeletud ja kogu aeg kulub liikluses ummikutele ja parkimiskoha leidmisele ja kämpingukoha otsimisele?
Mõttes on minna matkabussiga, perega kus on lapsed ja keskenduda merele ja puhkamisele. Kuna aega oleks nii 10 päeva umbes, siis arvasin, et Adria mere rannik oleks lähemal kui Vahemere rannik ja suunduks sinna, nt. Lido di Jesolo ja Venezia kanti. Kuidas on see kant võrreldes muu Itaalia rannikuga?
Või mis ettepanekuid oleks veel, kui aega on umbes 10 päeva, liiklusvahend oleks matkabuss? Mees tahab kindlasti autoga kuhugi minna, 1 lastest loodab mõnusale rannapuhkusele ja päevitamisele ja teine laps tahab just Itaaliasse minna. Tema puhul peaks mõni Itaalia tuntuim koht kindlasti ka reisikavas olema (nt. Venezia külastamine sobiks). Kas südasuvel oleks selline reis üldse puhkusena mõeldav? Või kuhu suunduksite teie? Või peaks proovima puhkust ikkagi augusti lõppu saada, kas 2 viimast augusti nädalat oleks juba rahulikum?

Julgen karta, et juuli keskel Itaalias te selles ratastega plekk-karbis surete lihtsalt öösel ära.
Kui mees tahab autoga minna, siis las ta läheb, aga sõitke lastega Ryanairiga järgi ja üürige korter (konditsioneeriga) Kui kohe teete otsused, saate veel mõistliku hinnaga nii piletid kui majutuse. Ja mees võiks järgi tulla sõiduautoga, millega saaksite kohapeal ringi liikuda, sest matkabussiga suurt kusagile ei mahu, ei tänavale ega parkima.

Põhja-Itaalias on autoga tipphooajal keeruline. Eriti suurema autoga. Ainuke sihtkoht mida võiks autoga võtta on Dolomiidid. Kui tahta mere äärde minna, siis Lido di Jesolo mõte on teglikult autoga isegi realistlik, eriti kui Jesolo kandis mõnes kämpingus majake ette broneerida (maksab suvel sisuliselt sama palju kui hotell).
Samas see Jesolo pole nagu miski eriti lahe sihtpunkt kus pikemalt viibida, arvestades mis kohad lähikonnas veel vaadata-nautida oleks.
Läänepoolne rannik on hoopis ilusam ja huvitavam - samas on rong seal märksa parem liikumiseks.
Kesksuvist kuumust arvestades on ka järved (Como, Garda, Iseo) väga mõnus sihtpunkt - mägede jahedam õhk ja kargem järvevesi natuke leevendab leitsakut. Järvede ümbruses on aga taas autoga väga keeruline - lihtsalt pole ühtegi parkimiskohta tipphooajal keskpäevasel ajal.
Aga kui ikka kindel autoplaan, siis soovitaksin bronniga kämpingusse kohad. Nt. Iseo järve ääres on vähe soodsam võrreldes suuremate järvedega ja päris ilus järv on ka.
Vt. näiteks
http://www.campingiseo.it/

terjekale

Unustage see matkabuss ära sellega võite Lätti minna aga mitte Itaaliasse.
Lido di lesolo võib muidugi autoga väga edukalt jõuda ,ca 2200 km sõitu oleks teise päeva pealelõunat kohal kui varahommikul Eestist startida ja Poolas ööbimine teha.Muidugi on seal suured ilusad liivarannad ja Veneezia.Aga loodus on igav, sile ja lage roostik ümberingi ja kohutavad sääsed.Muid erilisi vaatamisväärsusi seal pole.

Käige Veneetsias ära ja sõitke Horvaatiasse mere äärde.