Põhja-Vietnam: Sapa (kas ja mis piirkonnaga asendada)?

Tere, kallid Tripikad!

Plaanis septembris külastada Põhja - Vietnamit, hetkel on esimesed 17 päeva plaanis veeta järgmistes piirkondades:

Sapa Ninh Binh Hanoi Halong Bay

Kuna Sapa on Hanoist üsna kaugel, siis kuidas oleks sinna kõige mõistlikum minna? Kas see piirkond on tõesti üks neist "must see" paikadest? Kuuldavasti on viimaste aastatega Sapa oluliselt muutunud. Kas olete äkki seal kandis avastanud mõne samaväärse paiga ja ehk polegi mõistlik nii kaugele minna?

Igasugune tagasiside on teretulnud

Tervitused Tartust! Mine Sapasse Hanoist öörongiga. 4-ne kupee, näeb välja nagu heal vene ajal, uks seespoolt lukku jne. Sapasse mine kindlasti! Halong Bay... mnjah... seal sõltub vääääga palju, millise (kui kalli või odava) laeva sa võtad. me võtsime 40us/nägu/2 päeva (pigem odav, kui kallis) ja enam ei lähe! Õudus kuubis oli! Sellest võib komöödiafilmi kirjutada :D Tuttav samal ajal võttis umbes samas suurusjärgus, aga üheks päevaks ja jäi väga rahule. Kui sa aga oled Tais käinud ja seal lõuna pool saarte vahel seigelnud, siis mina jätaks selle Halong Bay üldse ära! Tai jättis parema mulje igatahes!

Hanois minge kindlasti vanalinna õhtul kondama, mäletan, et seal oli mingi tänav, mis õhtul muudeti a la söögi- jne suveniiridetänavaks + jättis võimsa mulje, kus kõik need kohalikud hängisid seal: https://www.facebook.com/andres.rootsi/videos/vb.1292619958/10203690072714325/?type=3&theater

siin meie Vietnami reisivideo ka:

Sai käidud SaPa-s kaks aastat tagasi aprillis ja ei kahetse. Ehkki polnud vihmahooaeg ning riisipõllud olid kuivad, oli vaade imeline. Meie võtsime SaPasse minemiseks ööbussi Hanoist, minek oli kuskil 9-10 paiku õhtul ning jõudsime vist 5-6 paiku varahommikul SaPasse kohale. Ööbussis olid n-ö narivoodid, mis polnud küll kõige mugavamad aga mina sain magada küll. Kohapeal on palju matkaradasi ning me võtsime ka rolleri ning sõitsime päris palju erinevate külade vahel ringi. Tagasitulles ööbussiga jõudis buss juba mingi 3-4 paiku varahommikul Hanoisse.

Halong Bay tasub kindlasti külastamist. Ainult, et omal käel. Võta ette arhipelaagi suurim saar Cat Ba - neli tundi sõitu Hanoist, buss-praam-buss. Cat Ba linnakeses saad Ben Beo kailt Lan Ha lahele erinevatele väiksematele saartele trippe võtta. Cat Ba saar iseenesest väärib kolme, nelja päeva. Kuna liiklus on Vietnami mõistes väga hõre siis rendi võrr ja naudi loodust, muljetavaldavat maastikut, liivaseid rannanurgakesi jätkub mitmeks päevaks.

Soovitan samuti Ha Long Bayle ligineda Cat Ba poolt, nagu eelmine postitaja kirjutas. https://trip.ee/foorum/uldfoorum/cat-ba-ja-ha-long-bay-kuelastus

Sapa asemel käisime omal käel tiiru Hanoi- Lang Son - Cao Bang-Ba Be - Hanoi. Võtsime paaris kohas võrrid ja tiirutasime mööda külasid. Riisiterasse oli hulgi. Ba Be järvel saab teha paadimatka ja tegime ka kahepäevase jalgsimatka kohalike tai hõimude juurde. Kui omal käel ei julge minna, siis allpool on ühe tuurikorraldaja video.

Suur tänu kõigile, kes seni on arvamust avaldanud. Kahjuks postitatud videote lingid on kaduma läinud :/.

Aasias elades ei ole riisipõllud minu jaoks just kuigi olulised vaatamisväärsused, pigem naudiks mägesid, teeistandusi, koski jne.

Rix01: kuidas te Hanoist Cao Bang'i liikusite?

Tartlane, mis kadunud linkidest sa räägid? Mina näen mõlemat videot. Kasutan Chrome'i [[25169]]

tundub tõesti, et pean safari chrome vastu vahetama. AndresR, suur tänu jagamast

Sapas soovitan teha homestay ööbimisega 2-päevane tripp. Tõeliselt lahe kogemus. Mina kasutasin http://www.ethosspirit.com giidi.

Cao Bangi läksime bussiga Lang Sonist kuhu omakorga saime Hai Phongist peale Cat Balt tulekut. Reis oli kokkuvõttes selline: Hanoi 1 päev - Cat Ba 4 päeva- Hai Phong - Lang Son 1 öö- Cao Bang 2 päeva- Ba Be 4päeva - Hanoi 2 päev Ööbusse ei kasutanud, päeval näed ümbrust ka ja kui öö bussis ära loksuda, siis oled terve järgmine päev uimane. Kõige ilusama loodusega olid teekonnad Lang Son - Cao Bang-Ba Be, parajalt mägine ja ümberringi lopsakas loodus. Cao Bangis sattusime kohalikule festivalile.

Minu soovitus on osta endale vietnamis vana honda võrr ja pärast järgmisele rändurile edasi müüa. Ise olin vietnamis 28 päeva, sõitsin sellisega põhjast lõunasse 2500km ja müüsin edasi nii, et pärast remonte ja kütusekulu olin ikka 10 eurtsi plussis. Parim otsus üldse ja muudab tripi palju meeldejäävamaks. Olin ka esimest korda mootorratta otsas.

Peeter, suur tänu soovituse eest. Rolleriga sõitmine ei ole probleem, aga kuna sel korral on puhkus koos ema ja õega, siis pikemad otsad prooviks mõne teise liiklusvahendiga ette võtta, lühemad otsad kindlasti rolleriga.

Peeter, kas võiksid Vietnamis rolleri ostmisest-müümisest natukene lähemalt kirjutada. Kelle käest, kui suure läbisõiduga ja mis hinnaga ostsid? Kas vormistasite dokumendid? Kuidas ja kellele tagasi müüsid? Kui palju roller teel olles remonti vajas? jne.

Cat Ba tasub kindlasti ette võtta ka ujuvküla pärast, mis selle kõrvale jääb. Ei pea oma raha ettearvamatu kvaliteediga mitmepäevasele laevareisile kulutama, leiab ka kohaliku, kes väikse paadiga kolmeks-neljaks tunniks merele viib. Rollerisõitu seal soovitan samuti, kaunid vaated ja kohati pea olematu liiklus.

Hei, hei! Kui on plaan Hanoi - Sapa - Hanoi suunal liikumiseks kasutada ööbussi, siis milliste firmadega teil head/halvad kogemused on? Tänan ette! :)

Hei!

Meiek äisime Vietnamis septembris ning alguses ka kahtlsime kas ikka minna Sapasse või mitte. Otsustasime siski minna öörongiga ( rong nagu vene ajal, sinna sõit oli ikka suht loksutav kuid tagasi täitsa ok. Kuldavasti pidi buss hullem olema). Sapas kasutasime kohaliku Red Tao külast pärit giidi teenuseid ning ööbisime ka nende kodus. Kogemus oli väga väga ehe ja lahe. Soovitan kindlasti kasutada May Phami giidina- matk mis ta teile kokku paneb on mega vahva ning seda annab vastavalt soovidele personaliseerida (meie tegime ühe päeva jalgsi ja teise päeva rolleritega), nende kodu on kena ja väga vietnamlik, hinna sees on ka küla spa külastus, lausa ülimaitsvad söögid ja vahva seltskond. Sapa külastus jäi kogu meie 1,5 kuu pikkuse Aasia reisi kõrghetkeks! Kindlasti on Sapa Must See! :) Facebookis leiad Pham'i https://www.facebook.com/trekkingwithpham/ või https://sapatourswithpham.wordpress.com/about-me-2/

Sapa Oleneb aastaajast. Ilus, kui pole vihmaperiood ja riis pole lõigatud, s.t. novembris mina ei läheks. Halong Bay on ka kena, Võta Ha Noist buss otse Cat Ba saarele, sisaldab ülesõitu. Seal lased mõnel tuurifirmal päevase lahetripi pähe määrida. Oled sõbraga kahekesi laevas, naudid vaateid ja ülerahvastatud turistilaevu. Ha Long linnas ronid Bai Tho mäe otsa, kohalikud näitavad õige uru kätte, tõeline konspiratsioon, igaüks ei leiagi, tasub ronimist, parimad vaated lahele, iga ilmaga.