Prantsusmaa ookeani rannik - kuhu minna?

Tere

Plaanin kingiks panna enda vanematele kokku reisi Prantsusmaale. Neile meeldiks kindlasti rohkem natuke väiksem ja rahulikum linn, selline klassikaline "vana Prantsusmaa" ning kindlasti tahaksin nad saada ookeani äärde, sest nad pole kunagi ookeani ääres käinud (sealjuures mitte randa päevitama, lihtsalt merelõhna).

Olen siin mõningaid plaane juba välja mõelnud ja eks näis, mis lennunduses koroonaviiruse järel toimub. Ideaalis lendaks ühte linna, sõidaks sealt mõne aja pärast rongiga teise ja lendaks teisest tagasi. Aga võib ka natuke tüütumat varianti, et lennata Pariisi, sõita sealt rongiga kuskile mujale kus paika jääda ja siis sealt tagasi lennata.

Teoks saaks see alles aasta pärast. Seega, kellel on Lääne-Prantsusmaa linnade kogemusi, siis jagage!

No ei saa see reis aasta pärast teoks, ei saa.

Ookeani asemel ma kasutaks sõna "laht" siiski.

Quimper kõlab nagu coroona? Alustaks sealt ehk? Või Crozonist? Concarneaust?

Quiberon? Seal on isegi lennuväli. Tõsisemalt mõeldes, siis seda kanti võiks soovitada küll.

Prantsusmaa? Miks mitte Portugal kuhu vahepeal lendas Ryanair. Ookean on kindlustatud ja tunduvalt odavamalt!

Emal on ammune armastus prantsuse keelega :)

Ise oleksin jah Portugali pooldaja, Prantsusmaa ei ole just tuntud ookeaniriigina, see lihtsalt selline erinevate faktorite kombo valik.

Et mõte pigem selles, et reis Prantsusmaale, aga kindlasti mitte Pariisi ega  peokuurortisse, läänerannik tundus kõige huvitavam.

käisin mõned aastad tagasi sellises pisikeses suvituslinnas nagu Mimizan aga soovitaksin hoopis lennata Bordeaux ja sealt minna  näiteks Pilat düüni vaatama, terve rannik seal kena.  Mimizanis oli suureks miinuseks tselluloosi tehas, haises ikka küll ja kui tuul oli majutuse suunas siis väga vastik aga piirkond laialivalguv ja leiab ka kaugemaid majutuskohti. Oleneb kui suur ring plaanis on ja kas autorent ka, siis sealkandis on vaatamist ikka piisavalt.

Kindlasti tasub külastamist Mont-Saint-Michel

Ise olen käinud läänerannikul La Rochelle'i linnas. Seal on kõike. Promenaad kus jalutada, ajalooline kindlus, ookeani tõusud ja mõõnad. Mõõna ajal käiakse traktoritega mere põhjast karpe korjamas. Kena koht.

Tänud, La Rochelle tundub tõesti väga hea valikuna. Mõtlesin teiseks linnaks selle ette või järele Bresti, aga hetkel ei ole kindel, et Bresti saabumiseks ega lahkumiseks mugavat lendu saan, ajab vist logistika kehvemaks. La Rochelle seevastu on Tallinnast täitsa tehtav.