Provence, Lõuna-Prantsusmaa, võibolla ka natuke Itaaliat!

Tere kõik lavendlipõldude austajad. Soov on käia kahekesi Provences juunis. Kuid kui juba minna, siis mida rohkem vahemereäärt läbida, seda toredam. Samas võiks põhipuhkus olla armsates pisikestes villades Provence lähistel kohapeal. Kes on käinud ja näinud? Palun soovitage häid võimalusi. Kuhu soovitate lennukiga minna, kust auto rentida. Airbalticuga Nizzasse on päris kallid piletid, samuti autorent sealt võtta tundub päris krõbe. Ühesõnaga kõik soovitused ja muljed on oodatud. Tänud ette!

Olen mitu korda sealkandis käinud. Lende sinnakanti võid otsida www.azair.com kaudu, pannes otsingusse Marseille ja selle ümbrusesse jääva piirkonna. Üheks suurimaks lennujaamaks lähiümbruses on Lyon (LYS) ning ka linn ise väärib vähemalt ühte päeva külastamiseks. Sealt alates saab teha kena ringi, esmalt sisenedes Provence'i mägede poolt Grenoble'i, Gapi ja Sisteroni kaudu (palju autentsem Provence kui äraleierdatud lõunaosa), sõites siis Aixi ja pöördudes tagasi mööda Rhone orgu üle Avignoni ja Orange'i. Piletid Lyoni juuniks on ümberistumisega Londonis alates 181€ e/t (03-10.06).

Kui aga tahta näha rohkem rannikut ning lennata ilma ümberistumisteta, siis võiks kaaluda Ryanairi otselendu Tallinnast Geronasse (GRO) ning sealt mööda ranniku äärt läbi Languedoci Provence'i. Mulle endale jätsid Languedoci väikelinnad isegi autentsema mulje kui üleshaibitud Provence, ka Carcassonne väärib kõrvalepõiget. Vahemaa mõttes pole ka suurt vahet, nt Avignoni on Lyoni lennujaamast 240 km ja Geronast 340 km, seega vähem kui tunnine vahe kiirteel, samas kui lend mõlemal suunal kestaks ümberistumiste tõttu 6 tundi kauem. Lisaks on autot Hispaanias reeglina odavam rentida kui Prantsusmaal, nt täiskaskoga omavastutuseta ning tankimislisatasuta väikeauto a la Fiat Panda nädal Geronast on alates 115€, ent Lyonist 160€ ja Nizzast 182€.. Ryanairi piletihinnad Tallinnast Geronasse juuniks algavad 148€ juurest(1.-8.06).

2
0

Kui on konkreetsem huvi just lavendli vastu, siis Google'i otsing lavender fields in france pakub lugemist-vaatamist rohkem kui küll.

1
0

Kui huvi, siis vaata mu postitusi selles valdkonnas. Neid on omajagu. Eks see Provence ole viimasel 10 aastal mu nö teine kodu olnud. Kõik sõltub, mis valdkond Sind huvitab - Cote d'Azur, sisemaine Provence, veinid, loodus jne. Anna teada, üritan aidata! PS! Parim aeg lavendlipõldude ilu ja aroomi nautida on juulikuus...

1
0

Aitäh teile:) Vaatan teie jagatud info üle:)

0
0

Hea buldooza. Sinu marsruut Gironasse ja sealt auto võtta edasi suundumiseks tundub ahvatlev:) Jaga palun auto rendifirmat kellega sul olid head kogemused. Lendudega on muidugi nii, et ma vaatasin, et need jõuavad Gironasse peale 23.00, ilmselt tuleb seal peatuda hommikuni :)?

0
0

Hispaanias olen rentinud Centauroga, seni head kogemused, ent neil Gerona lennujaamas kontorit ei ole. Samuti ei ole ühtset reeglit, milline on hea firma, vahel need head firmad üllatavad ebameeldivalt ning vastupidi...

Rendifirmade kontorid on Geronas lahti kuni keskööni, seega peaks ka kl 23 jõudes auto siiski kätte saama.

Gerona autorendist kirjutasin siin just pikemalt ühe teise analoogse teema all: soodsaimad on Goldcar ja Firefly, alates 40€ nädal, nende puhul tuleb aga arvestada kohustusliku esimese paagitäie ostuga ning asjaoluga, et Prantsusmaale sõit kas ei ole lubatud (Firefly) või maksab 9€/päev (Goldcar). Ka on seniste kogemuste põhjal Goldcari rendikontori ees kõige pikemad järjekorrad...seda arvesse võttes oleks mõistlik alternatiiv nt Europcar, kus hind maikuuks algab 120€/nädal, ent paagi etteost ei ole nõutav ja Prantsusmaale sõiduks lisatasu ei pea maksma, vt näiteks www.holidayautos.com. Tähelepanu tasuks pöörata ka õiglase hinnaga heale kindlustusele, ka selle kohta just teise teema all kirjutasin. Head reisi!

0
0

Goldcari kindlasti ei soovita - lisandub Teile kohe paagitäis kütust, mida on tülikas võimatu enne äraandmist tühjaks sõitta, kütus on teenustasuga kallim kui tanklas, lisatasu diisel auto eest(2 € päev -alati on diisel auto). Kaks korda kunagi rentisin, lisaks eeltoodud teemadele lisandusid järgmised kehvad üllatused - esimest korda sain väiksema auto kui rentisin ja kord auto salongi tungis pidevalt diisli ving. Lugege rahvusvahelisi kommentaare Goldcari kohta. Ei saa aru, kuidas nad jätkuvalt suudavad lettide ette tekitada pikad järjekorrad(ehk kuidas leitakse inimesed, kellele teenust pakkuda). Minu kogemuse järgi parimaid tingimusi saab läbi economycarrentalsi(maakler). Kindlustuse excessi vähendamise eest aastaid enam pole maksnud iga kord eraldi. Kuna rendin autot aastas üsna mitu korda, siis olen ostnud aastase excessi katte kindlustuse http://www.insurance4carhire.com/ - aastane kindlustus Euroopas ca 50 € ja katab tunduvalt rohkem kui eraldi rentija juures võttes. Vaja küll pole veel läinud.

0
0

Goldcar on õuduste tipp. Mitte mingil juhul ei soovita. Ükskord lolli peaga võtsin sealt auto ja pea tunni järjekorras seistes tekkis pea igal teisel inimesel probleem. Ja Goldcari huvi ei ole seda probleemi lahendada, saadetakse lihtsalt p…e. Meie ees üks vanapaar jäeti pikkade nägudega kuna neil tekkis krediitkaardiga mingi jama ja teist krediitkaarti ega sulli ei aktsepteeritud. samuti keelduti lepingut ringi tegemast, sest auto oli tellitud vahendaja kaudu. Üks perepea oli ähmis ja hädas, sest oli taksoga tagasi lennujaama Goldcari kontorisse pidanud tagasi sõitma, kuna auto jäi keset kiirteed seisma. Pere ootas siis seal kiirtee servas. Ja sinna ta meist maha jäi, algul üritas heaga, aga lõpuks lihtsalt karjus abitult.

0
0

Provence teemasid on foorumis omajagu ning olen enamuse neist läbi lugenud ja tekkinud on mingi nägemus kohtadest kuhu tahaks minna. Jätkan teemat, mis tundub olema üks viimastest. Loodan, et keegi ei pahanda.

Minek juuni keskel, 2 täiskasvanut ja 2 last (6 ja 4) Nizza kaudu, nädalaks. Plaanis on võtta auto ja ringi sõita. Eelkõige tahaks nautida ilusat loodust, head sööki, armsaid väikseid külakesi. Plaanis on liikuda Aixi ja Avignioni poole.

Soovitage palun kuhu piirkonda võiks majutust otsida, et enamus puhkusest ei mööduks autoga sõites? Või oleks mõistlik ööbida hoopis 2 erinevas kohas? Eelistan "Le Mas" tüüpi majutuskohti. Kui keegi oskab enda poolt järgi proovitud kohta soovitada, siis see oleks eriti tore.

0
0

Kui tahad Avignionis ja sealses piirkonnas tripitada jääb nädalast vist väheseks.Avignion ise on 2päeva linn kindlalt,arvesta sõidud juurde.Kui liigud mööda kiirteid,jõuad kiiremini kohale,ent ei näe midagi,kasutades kohalikke teid,palju ringristmikke ja keskmiseks tuleb 40-50tunnis.Ent näed ehedat Prantsusmaad.Ise soovitaks Aixi-Avignioni asemel Verdoni canyonit.Ka terve Lazuur rannik on vaatamist väärt.Kuna olete juunis,siis majutusega probleeme ei tohiks tekkida,nii nagu juuli lõpp-august.Palju on pere hotellikesi ja kodu majutust.Ise vaadake,kas olete 1-2s kohas ja teete väljasõite sealt või võtate jooksvalt.Kindlasti astuge juustu poodi sisse,mis põhiline,croissaint.Ja auto võta suurem,kui 0,9-1,0liitrie.Võrriga pole mägedes midagi peale hakata.Ise olin perega viimati juuli 2014,olin oma autoga ja Lõuna-prantsusmaal tiirutasime 3nädalat.EDU

0
0

Kui juba Avignoni minna, siis kindlasti sinna lähedale ka Nimes'isse põigata.

Ise tegin Nimes'ist Avignoni daytripi, rohkem nagu seal ei olnud midagi teha. Paavsti loss on väljast vägev, aga seest igavavõitu.

Lisaks võib kaaluda Nimesi ja Avignoni vahele jääva Pont du Gard'i külastamist, seal kulub terve päev ära.

0
0

Nimes on mitmeid rooma aegseid ehitisi.harjavoitlust saab ka vahetevahel vaadata.

0
0

Prantsusmaalt Itaaliasse rendiautoga söit ei ole hea möte. Kui veel auto anda ära Itaalias, siis kasvab rendihind hoobilt mitmekordseks. Pealegi tuleb läbida stressavaid mägiteid Nizza ja Itaalia vahel. Provancest(peaasjalikult siis Marsseille lennujaamast) ei ole Pöhja- Itaaliasse häid lennudiile. Ryaniga saab sealt Rooma ja Sitsiiliasse-Sardiiniasse. Ise lendasin suvel Nizzast Veneetsiasse Easyjetiga ja vötsin sealt uue rendiauto. Paremaid variante ei leidnud ja Charleroi kaudu ei viitsinud hakata terve päeva lendama. Sellisel juhul oleks juba huvitavam lennata Sitsiilia kaudu

0
0

Paar ööbimissoovitust, kui huvitab villapuhkus: http://les-cerisiers.com/oliviers.htm http://www.mas-rose.com/fr/accueil http://masdesdemoiselles.com/ Mas de la Rose on reaalselt ägedalt nunnu koht. Olen seal 2 x olnud...Teised ka ok.

Kultuurilisi vaatamisväärsusi on Provence keskosas küllaldaselt - Avignon, Nimes, Arles, Orange, Pont-du-Gard, lisaks muidugi veinimajad ntx Chateauneuf-du-Pape's, Bedarrides's jne jne.

Mis puutub autorenti, siis jah, see on tõsi, et kui võtad auto ühest rendipunktist ja annad üle teises, siis läheb asi kalliks, kuna pead maksma ka tagasitoimetamise tasu. Ja teises riigis üleandmine veelgi kallim. Aga, kui see vajalik on, tasub uurida. Enamik soliidseid autorendifirmasid seda teenust pakub. Prantsusmaalt auto võttes ja soovides Itaaliat külastada, läheb kindlustus kallimaks, kuna Itaalia kindlustusriski määr on kõrgem. Pmst ei pea Sa ju rendibüroos ütlema, et Itaaliat külastad, aga samas, kui miskit juhtub, on jama majas. Lisaks on täna kõigil autodel GPS-valve seadmed peal, seetõttu ma pole kunagi viitsinud häma ajada.

Eelkõneleja jutuga Nice'st Itaaliasse sõitmise kohta ei ole päriselt nõus. Nice'st saab mööda kiirteed otse Genua'sse (tee peal ägedaid kohti ka küllaga - Sanremo, Arma di Taggia, Cinque terre jne) ja sealt edasi kuhu iganes. Pole väga stressav tee, pigem palju ilusaid vaateid Vahemerele ja mereäärsetele linnakestele. NB! Nice'st Genuani on täpselt 100 tunnelit kiirteel pikkusega paarikümnest meetrist kuni 2,8 km-ni. Ok, kiirteed on Itaalias ja Prantsusmaal suht kallid.

Lisaks, et kütust soovitan tankida Prantsusmaal, Itaalias kütus Euroopa üks kallimaid. Kõige mõistlikumad on supermarketite automaattanklad (Casino, Carrefour). Diisli hind nendes pea sama, mis Eestis. Bensiin oluliselt kallim. Kiirteetanklad kõige kallimad.

Kui veel miskit piirkonna kohta küsida tahad, anna tulla. samas, võrgus on infi päris meeleolukalt.

0
0

Itaaliasse meil siiski ei ole plaanis minna, soojendasin ühe vanema teema ülesse. Plaanis on liikuda Nizza ja Avignioni vahel. Vabandan segaduse tekitamise pärast.

ixxx, sinu poolt soovitatud majutuskohad on just sellised, mida ma otsisin. Aitäh sulle! Kahjuks on need kõik meie soovitud kuupäevadel juba broneeritud. Mas de la Rose saaks ühe öö reisi esimesel või viimasel ööl ja võib-olla kasutan selle võimaluse siiki ära :) Tundub, et järgmine kord tuleb reisi veelgi varem planeerima hakata, sest enamus majutuskohtadest, mis tundusid selised armsad ja sobivad on juba broneeritud. Nii ei olegi enam küsimust, kas majutuda mitmes või ühes kohas. Ühe koha olen juba leidnud ja ära broneerinud. Lisan lingi ka, ehk on kellelegi kunagi abiks http://lalouvieredesbruyeres.com/ Teise majutuskohtahana kaalun praegu midagi mere ääres. Kui keegi veel midagi soovitada oskab, siis need on väga teretulnud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased