trip-krainetrip-ukraine-dark
Pulmareisile Riiga

Tere,

Küsimus selline, et varsti pulmad plaanis ja kuna samal ajal vähemalt ühel meist ülikooli lõpetamine käsil, mõtlesime, et pikka pulmareisi ei tee, käime Riias, kus siiani kumbki kordagi käinud pole. Aga et kunagi käinud pole, siis ei oska seal ka midagi peale hakata. Ööbimiseks valisime omaenese tarkusest välja Boutique Hotel Ainavase(http://www.ainavas.lv/index_en.html), tundus taskukohane ja toad vähemasti piltidelt meeldivad kõik, alates kahesest standardtoast lõpetades sviitidega. Aga on kellelgi kogemusi selle kohaga? Või oskate midagi paremat soovitada? Tingimus on, et ei tohi olla täiesti selline tavaline igav steriilse sisutusega hotell ja maja väljast võiks ka olla romantilisemat tüüpi kui pilvelõhkujast karphotell. Ühesõnaga otsime midagi sellist ajaloohõngulist, romantilist - no midagi, mis vastabiellunute meeleoluga kokku kõlaks :)Samas mingeid romantikapakette või vidinaid ei otsi.

Teiseks: mida sellise reisi puhul Riias ette võtta? Kohale jõuame umbes 3 v 4 pärastlõunal ja plaanime seal veeta u 24 tundi. Minu kindel soov on loomaaed :D, aga sinna läheme siis, kui juba Eesti poole tagasi hakkame liikuma. Aga mis huvitavat enne seda teha? Ööklubisid ja värke sellise reisi puhul kavva ei võtaks, aga Riiat ennast tema ilusamast küljest tahaks näha küll. Seega mingid vaatamisväärsused on teretulnud, kui need kujutavad endast tõesti silmailu ja mitte mõne surnud inimese büsti või mälestustahvlit mingist sündmusest :) Ärge saage valesti aru, ka sellised asjad huvitavad meid, aga lihtsalt just sel reisil ei tahaks selliste asjadega tegeleda.

Ühesõnaga: kõik soovitused, kuidas veeta kevadises Riias ilusat, romantilist ja mõnusat nädalalõppu, on väga-väga-väga teretulnud.

http://www.rigatourism.lv/EN/Channels/Tip/default.htm http://www.latviatourism.lv/info.php Raamatupoodidest leiad kindlasti palju infi lõunanaabrite kohta, mine ja sirvi, ehk leiad midagi just sulle meelepärast.

Seal rohkem siiski infot konkreetselt mingite ehitiste või ausammaste kohta, aga see pole päris see.

minge kõndige ringi - kui enne käinud ei ole, ilus on. Hotellist usutavasti saate ka mingisuguse kaardi, kus vaatamisväärsused peal.

Kui ei taha kuhugi minna ega midagi teha, siis minge lihtsalt Reval Hotel Latvija 26.-nda korruse baari ja nautige ilusat vaadet vanalinnale. Romantiline võiks ka olla laevasõit Daugava jõel. Või jalutage ooperiteatri kõrval olevas pargis. Soovitaksin siiski tutvuda internetis Riia võimalike vaatamisväärsustega, ei maksa sealt oodata seda, mida seal pole. Riias on just oluline vanalinn ja kui see ei huvita, tuleks ehk leida mõni muu sihtkoht pulmareisi jaoks. . . . Trip.ee lisas suured algustähed ja palub tulevikus postitajal seda endal teha!

Ma pole kordagi öelnud, et vanalinn ei huvita. Siin inimene juba enne Sind soovitas, et tasub vanalinna tervikuna uurida, kui pole käinud enne. Kirjutasin ennist, et mingid ehitised eriti ei huvita, sest kui pole Riias käinud, siis ju ei tea, et tegelikult võiks see just olla vaatamist väärt.
Baaris istumine küll see pole, mida teha tahaks, eriti kusagil hotellibaaris. Ja pole ka öelnud, et ei taha kusagile minna ja midagi teha. Siis poleks ma seda teemat siia teinudki.

Meil oli sama asi, et aega oli vaid kaks ööd pulmareisiks ja valisime Riia. Ma ei tea, millal te lähete, meie olime suvel. Turaida kindlus on väga ilusa romantilise loodusega koha peal, ilus jõgi, korrastatud kindlus ja kena vaade metsadele. Ilus lille-roosi aed oli seal. Jurmala oma kena liivaranna ja päikesepaistega oli ka väga lõõgastav ja armas. Muide, sealt eelpoolmainitud Sky baarist avaneb tõesti ilus vaade, nii et ei maksa kõike kohe nõmedaks tembeldada... Olen samuti nõus sellega, et Riia ei ole just otseselt tulvil (eriti kui pulmade varsti tähendab talve...) kauneid romantilisi parke ja looduskauneid kohti. Sa nõuad midagi, mida Riia ei suuda pakkuda. Pigem lennake siis juba Pariisi, Rooma vms

Riia oma ööeluga üks vingemaid kohti lähiümbruses, pidu 24 h. Abimaterjale ja infot selleks piisavalt igas hotellis saadaval. http://www.riga-life.com/riga/nightlife

Ma ei NÕUA mitte midagi. Ma uurin, mis seal võiks olla ilusat vaadata ja kui ei ole midagi, siis vaatame teineteist ja on ilus ikka. Kahtlemata lendaks hea meelega Pariisi või Rooma, Pariis on kunagi isegi üks unistuste sihtpunkte olnud, aga keegi kena inimene võiks siis selle annetuse ka teha, et üks töötav ja üks töötu tudeng, kel lisaks veel Saaremaal talu renoveerimist ootab, seda endale lubada saaks :D Me läheme kevadel, nagu oma esimeses postituses ka kirjutasin. Täpsemalt aprilli viimasel nädalavahetusel. Ja baari suhtun jätkuvalt skeptiliselt, sest vaatega või vaateta, pole baar see koht, kus ma tahaks oma pulmareisil olla. Ja aitäh kõigile, kes on suutnud konkreetsete soovitustega lagedale tulla :)Usun, et midagi huvitavat seal ikka teha leiame.

Samuti soovitan laevasõitu Daugava jõel (ehkki selle kestvus on max tund aega) ja vanalinna, ka parke leiab siin.Riiast välja 70km on Rundale mõis mis oli vaatamist igati vääriv, samas nõuab see trip tervet lisapäeva.Polnud koht mille tunniga läbi jalutad. Leidsin ka yhe netialbumi, ehkki selle konkreetse albumi pildid on nigelavõitu kuna said tehtud telefoniga :D Teine on veidi parema kvaliteediga album, sisaldab rohkem pilte aiast.Võin saata kui huvi on.

http://www.kodakgallery.com/Slideshow.jsp?&mode=fromsite&collid=13321320413.85299188513.1224616787819&conn_speed=1

Link ei taha miskipärast avaneda, aga võid jätta oma maili kui huvi tekkis. Meil jäi ta tee peale jaanipäeval kui olime teel Palangale, see oli koht kust ei olnud edasiminekuga kiiret ja muljed olid laes :)

Kust selle laevasõidu kohta täpsemat infot leiaks? See tundub küll huvitav. Selle mõisa vastu tekkis ka huvi jah, kui sel korral ei jõuagi, ehk kunagi edaspidi. Meil on ljussa[ät]ut.ee

Soovitaksin väikest jalutuskäiku Vilandese ja Alberta tänavatel, sest seal asuvad juugendstiilis majad on minu arvates hästi romantilised ja müstilised. Väike tutvustus

Vanalinna ümbritsev bulvarite ja parkide piirkond on minu teine lemmik jalutuspaik. Jõelaevu Daugaval liigub mitmeid ja kõige värskemat infot saab otse laeva väljumispaigast. Väljumise aegu ja sõidu hindu muudavad nad nii tihti, et neid ei jõua keegi jälgida. Mina soovitan kaldapealsele jalutama minna ja siis kohapeal vaadata, milline laev ja milline hinnaklass sobib. Praktiliselt väljub iga poole tunni tagant mõni laev. Järgmisel aastal peaksid ka vanalinna ümbritseval kanalil hakkama liikuma laevukesed. Paate ja vesirattaid saab seal kindlasti laenutada. Sõit kanalil, mida ääristavad õitsevad puud (paljud neist üsna eksootilised) ja kaunid hooned, pakub palju romantikat. Võib olla päris varakevadel need veesõidukid veel ei liigu. Üks põnev paik on minu jaoks Kipsala saar. Presidendi lossi juurest üle Vandi silla 15 minutiline jalutuskäik ja oletegi Kipsalas. Kuigi seal peab teadma natuke millist rada pidi täpselt liikuda ja tundma veidi saare ajalugu... Sealt avanev vaade Riia vanalinnale on võrratu ja otse jõe ääres asuva Vabriku restorani kohta olen vaid kiitvaid sõnu kuulnud. Hinnad on ka paraku ka üsna krõbedad. Restoranist avaneb vaade väikesele paadisadamale (suvel on seal uhked jahi reas) ja vanalinnale. Riias leiab romantikat küll ja enamgi veel ning siit 20 minutilise autosõidu kaugusel on Jurmala! Kevadel pole see ka ülerahvastatud. Võiksid tutvuda ka sealsete majutuskohtadega. Tuba kamina ja vaatega merele... ise midagi konkreetset soovitada ei oska, aga seal peaks ju midagi sellist leiduma http://www.jurmala.lv/ Need on esmased romantilise mõtted, mis Riiaga seostuvad. Romantik Riiast

Suur-suur aitäh Sulle! Jurmalas ööbimist polegi üldse kaalunud, uurin kindlasti sealseid majutuskohti. Ja kõik muud soovitused: no super! :) Enne reisi teen kindlasti märkmeid endale siit Su postitusest, et teaks täpselt, mis ja kus. Veelkord aitäh!