Qatar Airwaysiga Krabisse.

Tere.
Soov esimest korda ise lennupiletid osta.Leidsin Momondost sobivad piletid Krabisse 560 EUR.Reisi algus Tallinnast ,ümberistumine Kopenhaagenis ja siis Dohas.Mõtlema paneb ühe tunnine vahe Kopenhaagenis.Kas saan check in Tallinnas ära teha kuni Krabini.Tallinnast sõidab SAS .Kas neil on mingi leping Qatariga pagasi osas.Ehk oskab keegi nõu anda.
Tänud kõigile juba ette,olen sellel alal veel päris roheline.

Kui lennud on ühe pileti peal ja said need osta, ära selle tunnise ümberistumise pärast muretse.Kui piletid nii müüdi, siis nemad ka vastutavad. Tõstetakse su pagas ja sind ennast lennult, lennule. Kui midagi hilineb, pannakse järgmisele lennule, vahel ka puhkamiseks heasse hotelli.
Kui ostsid piletid eraldi, on sinu enda risk. Ilmselgelt jääb pagasiga reisijale väheseks Kopenhaagenis tunnine ümberistumine.
Päikest.

Kui lennud ühel piletil, siis ma ei muretseks. Mul oli näiteks juhus see aasta tagasi tulles Johannesburgist, oli ostetud pilet JNB - ARN(Turkish) ja sealt edasi eraldi ostetud ARN - TLL(LOT), Johannesburgi küsisime kas on võimalik saata kohver Tallinna ja peale lennupileti ettenäitamist, seda ka tehti, ilmselt mängi rolli, et ühte boonusgruppi kuuluti( võin ka eksida)

Mul piletid veel ostmata.Kuidas ma tean et tulevad ühele piletile.Ostmine oleks mytrip.com vahendusel?Momondo pakub ja ühel lehel algusega Tallinnast.Qatari koduleht pakkus samu pileteid 1 tunnise ümberistumise ajaga.

ühel piletil tähendab, et ostad korraga nt tallinn-Krabi (ja mis sinna vahepeale jääb siis). Saad emailile pileti, kus korraga su reis peal
Eraldi ostmine tähendab, et ostad nt Tallinn-Kopenhaagen. Siis mujalt ostad juba Kopenhaagen-misiganes. Saad iga ostmise puhul eraldi emaili piletiga

Kui lennud ühel piletil ja lased algul pagasi ka kohe Krabisse saata, pole vaja karta, et kohale ei jõua. Krabisse broneeri majutus, sest väikese ümberistumise aja tõttu Kopenhaagenis ei pruugita pagasit jõuda samale lennule panna. Krabis anna teada lennujaamas kui pagasit kohe kätte ei saanud, see tuuakse Sulle hotelli. Endal selline asi läbi elatud.

Suured tänud kõigile.Teist oli palju abi.

Iseasi,kas suurt pagasit on üldse mõttekas võtta.võibolla piisab seljakotist või väiksemast kohvrist.

Mida aasta edasi, seda vähem ma mõtlen sellele, et reisima minnes tassida endaga kaasas suurt kohvrit. Suht kehva on mingis x riigis x kohas, tirida enda järgi mingit suurt kohvrit.

soovitan samuti minna aint käsipagasiga. endalgi 2-nädalane tai trip (phuket, phiphi, bangkok) selle aasta alguses aint käsipagasiga ära tehtud ja ausaltöelda pooled riided jäid ikkagi kasutamata, mida sai kaasa võetud. reisil tekivad ikkagi lemmikud riided või ostad kohapeal midagi kui vaja on ja tais on pesupesemisteenus igal nurgal kättesaadav ja see on väga odav. ning loomulikult kiirem liikumine lennujaamas ilma check-ini sabadeta ja pagasiootamiseta.

See on siiski isiklikes eelistustes kinni. Paljud eelistavad lennata pagasiga, isegi kui oleks võimalik ilma.
Näiteks on neid, kes Aasia kliimas leemendavad viie minutiga higist ja vajavad päevas nelja särki ja mitut paari lühikesi pükse, pidevalt midagi kuivab toas.
On neid, kes võtavad kaasa oma päikesekreemi (jah, Aasias, eriti Tais, on 95% kreemidest valgendavad ja ei, isegi Nivea puhul ei kattu mittevalgendavate valik Euroopas saadaolevaga).
Rääkimata sellest, et naistel on alati kaasas kümmekond pudelit mingeid salapäraseid asju, mis ületavad 100 ml piiri.
Ja on ka neid (näiteks mina), kes vihkavad asjade lennukis/lennujaamas kaasavedamist ja annavad suurima rõõmuga isegi salongimõõtmetes pagasi ära, et ei peaks seda endaga kaasas vedama ja pagasiriiulisse upitama mitmes lennukis.

Pagasi osas on kindlasti eelistustes kinni. Ise eelistan ka juba üle 10 aasta käsipagasiga soojas käimist. Tais on ikka päris huvitav vaadata, kuidas näiteks saarte vahel reisijad oma 25 kg kohvreid mööda ranna liiva lohistvad...eks peale sellist punnitamist v-olla lähebki uusi pükse ja uut T-särki kohe vaja. Enda riided alati jooksvalt hotellis ise ära pesnud ja konditsioneeritud toas lasknud ära kuivada.
Loomulikult ei mõista siin kedagi hukka.

Meie käisime see aasta märts-aprill Tais ja mina soovitan 100% minna seljakotiga (minul oli 90l, teistel väiksemad). Kohvriga ma poleks end seal ette kujutanud, sest reisisime saarelt-saarele ja kohvrit enda järel vedada oleks olnud väga tüütu. Seljakott minnes oli praktiliselt tühi, asju ostsin kohapealt jooksvalt (tagasi tulles oli kott pungil täis) :D