rändama kagu-aasiasse 2016 aastal :) paluks soovitusi, nõuandeid!

Plaanis on minna omal käel märtsis (arvatavasti) kaheks kuuks Taisse ja Kambodzasse. Esimene kuu oleksime Tais, teise kuu Kambodzas. Teeme Tai viisa ning nagu ma aru sain, siis Taist Kambodzasse saab ka piiri peal viisa teha. Kas tagasisaamisega ei peaks probleeme olema, kui on olemas Tai viisa, kui ka tagasilennupilet ette näidata? Mida teha, et vältida igasuguseid ebameeldivusi, mis võivad seal piiripeal tekkida? Veel paluks soovitusi inimestelt, kes on külastanud nii Taid, kui Kambot kahe viimase aasta jooksul, et saaksin hea ülevaate kohalikust elust. Pigem huvitavad kohad, mis ei ole väga kärarikkad, ning KINDLASTI soodsad. Elaksime väga säästlikult, ööbiksime hüttides. Lugesime rändurite blogisid üle maailma ja üks mu lemmikrändur-blogija (www.nomadicmatt.com) on väitnud, et Tais saab täiesti vabalt hakkama 8 dollariga päevas. Tundub see Teile reaalne, kui elada, nagu tema soovitab ka oma blogis, nagu kohalikud elavad - kohalik toit, ühistransport, kohalik õlu jne. Kambos pidi elu isegi veel natukene odavam olema.

Kuidas oleks kõige mugavam viis, ja samas piisavalt säästlik reisida Bangkokist saartele? Huvitavad just Koh Lipe, Koh Lanta ja Koh Chang. Ja sama küsimus Taist Kambosse saamisel? :) Üleüldse, kõik kes on külastanud Taid ja Kambot, sooviks nõuandeid, soovitusi, muljeid, kõike, mis meelde tuleb! Tulistage! :)

Palun väga Teie abi ja loodan, et mõistate, et see on minu elu esimene seljakotireis, seega igasugused salvavad kommentaarid paluks ära jätta. Tähtis on ikkagi saada võimalikult palju head ja kasulikku informatsiooni :)

Päikest!

2
0
1
2

Ja veeeeel üks küsimus! Ma hakkasin mõtlema, kas äkki on mõtekam otse Helsingist Phuketile sõita, mitte Bangkoki? Just sellel eeldusel, et Phuket saartele lähemal, võidaks niiviisi ehk aega või on see rumal mõte? : )

0
0

Kas sa saaksid sel juhul mingi hinnavõidu ka lennupiletite osas?? Tagasi lend väljuks juba Bangkokist??

0
0

Tsau!!! Tai on nii palju kallimaks läinud , et 8 dollariga päevas on küsitav. Ise tegime tripi eelmise aasta jaan, veebr. Tai Kambodza, Kambodza,kaks nädalat tuli poole odavam. Tai on ju 30 päeva viisavaba, piirilt saad Kambodza viisa, 30 päeva, ja tagasi Taisse on ju jälle 30 päeva viisavaba. Ei tohiks probleeme olla. Saared on muidugi kallimad, kui maal,olla!!! Eriti kallis oli Koh Samet. Kui sellist trippi mõtlete, sii Phuketisse ise ei läheks. Bangkokist hakkasime ise ka vaikselt liikuma,Kambodza piirini, sealt bussiga edasi, tagasi tulime Bangkokki küll lennukiga. Ja muide seal piiril on igasuguseid huiareid, kes aga kohe r4aha eest viisat teevad, neist minge julgelt mööda,pass luugist sisse ja viisa olemas!!! ;) Aga edu!!!!

1
0

Maismaapiirilt ei saa enam ilmselt 30 päevast viisat Taimaale tulles. Koh Samet ongi suht nõrk saar ja Kambodza piir vähemalt Trati kaudu minnes on täielik ....pole sõnu. Mind ka seal ideaalselt läbi huiatud...kuna olin esimesena piiripunktis tol hommikul ja ainuke turist siis olid hoopis teised reeglid kui oleks pidnud olema. Aga teema algatajele: äkki sa ei lähegi Lõuna-Taisse. Suundud Bangkokist Kambodza poole....seal redutamiseks peaks ka saari olema....pluss suur ja ilus Koh Chang Taimaal, poolel teel.

1
0

Hei, Sai käidud Tai, Laos, Kambodža, Indoneesia, Filipiinid ja seda 2 aastat tagasi, reisi kestvus oli 5 kuud. Eelarveks arvestasin umbes 600-800€ kuus. Sellega saab hakkama, kohati oli veidi kitsas, aga elas üle. Kogu reis kokku kulus mul kuskil veidi üle 5000€. Selle raha sees siis absoluutselt kõik reisikulud. Seega arvesta ikka veidi rohkem päevarahaks. Sest kogu aeg ei saa ka hostelis passida ja mitte midagi teha. Ikka tahad natuke ringi vaadata ja lõdvaks lasta. Ja kui soovid odavalt hakkama saada, siis pigem väldi kuurorte(enamasti tiba kallim, kui mujal riigis) või otsi kuurortides üles kõige odavamad hostelid, siis saab ka vast hakkama.

1
0

Siin on üks hea arutelu selle üle kuidas enda jaoks leida see tasakaalupunkt odava ja lõbusa vahel https://www.reddit.com/r/travel/comments/3t970f/people_asking_if_they_can_travel_for_months_with/

Üks võimalus kulusid kokku hoida on sõbruneda kohalikega (couchsurfing on üks hea viis) ja siis võib nende seltskonnas sattuda kohtadesse kuhu turistid niisama ei satu või tasuta kuhugi mis muidu maksaks omajagu raha. Käisin viimasel reisul Vietnamis paar korda tasuta purjetamas, paadiga kala püüdmas ja lugematuid kordi seltskonnaga kohalike hinnakirja järgi väljas söömas.

1
0

Ja natukese veel,ét lihtsam oleks.Õpi mõned sõnad,fraasid kohalikus keeles,näed suhtumine muutub kohe.Püüa jätta muljet,et ei ole esmakordselt Aaias,ehi juba saabudes ennast kohaliku kohustusliku jala-käe ja kaelapaeltega,pääsed kergemini igatsugu tüütajate käest.Valeta,kuigi oled valge nagu luik ja kohalik on sind juba lahterdanud-freshiks-,et oled juba3,4korda Tais,Kambos.Kauple,leides mingi meeldiva asja,näita mingit suunda ja väida,et sama toode on seal mõned rahad odavam.Kui jookseb järgi,löö käed,kui ei,siis tuleb järgmine koht.Uuri söögikaarti,kui hind sobib on kõik ok.Tavaliselt antakse Aasias valgetele eng-rus keelsed menüüd,kus hinnad teised,sestap küsi local menued.Näide,hommikul püütud lobster eng-rus lehel 12raha,localis 6raha.Öömaja otsides heida pilk ka kõrval krundile,suht sant,kui on mingi ehitus ja keegi otsutab valgenedes hakata haamriga metalli töötlema hakata.Ise olen 2x eksinud,esimene kord Malaisias,jöudsime pimedas,ei pannud naabriks olevat minaretti tähele,äratus nende kommetele vastavalt 4.30.Ja teine kord Laoses,kus olin sattunud naabriks mingi mootorite tuunimise-parandamise töökojale.Siis tundus,et kõiki Aasia mootoreid remonditakse seal töökojas.Kasuta pikemate punktide vahel liikumiseks ööbusse.Liigud punktist A-Be ja hoiad majutuse raha kokku,vaata,et Wc lähedusse ei satuks.Lisaks homestydele kiika ka hotellidesse,sest paljud seljakotiga seiklejad arvates,et need on kallid ei uurigi hindu.Olen saanud homestay hinnaga hotelle,viimati Vietnamis,Nha-Tis vaadatud homestayd 8-12 aga hotell Nice Swan 10raha,bassein katusel.Pane seljakotti ka mõned eesti kommid,Aasias armastatakse lapsi väga ja suhtumine muutub,kui ulatad näiteks majutuse omaniku lapsele kaugelt toodud maiust.Kas see just hinda mõjutab,ent teenused,näiteks parem tuba,kohevam padi,rikkalikum hommikusöök taldrikul,seda kindlasti.Olen oma seljakotti alati leidnud koha ka 2eesti väiksele õllele,valuuta väärtus suurem,kui mõnel rohelisel rahal.Olen täheldanud,et paljudel juhtudel ei ole Agoda,Bookingu ja muude lehtede hinnad Aasias need,mis kohal olles saad.Aga oma silm on kunn ja iga enda kogetud emotsioon parem,kui foorumitest loetud.Ja hinnad on muutund,võrreldes sellega,mis nad olid näiteks aastal 2001,mil esmakordselt puudutasin varvastega Taimaa pinda.

2
0

Taisse tagasi minnes ja tagasilennu piletit näidates ei tule mingeid probleeme,saad nö uue turisti pääsu kuuks ajaks jälle.. Sinu reisiplaanide puhul ei tohiks sul ühtegi probleemi Taiga esineda,Rääkides aga 8 dollariga elamisest seal päevas siis ilma majutuseta saaksid seal hakkama kui marketitelt toitu osta ja vett tarbida,majutus ise maksab ca 8 dollarit päevas seal,see on siis ca 275 bahti.Liikumine on seal vast kõige kallim asi,taksod on üldiselt alates 500 bahtist aga saab kaubelda,oleneb kui kaugele lähed ning rolleri rent madal hooajal on ca 2000 bahti kuuks.. plus kütus mis on ca 60 bahti paagitäis.. niiet eelarveks pead kindlasti rohkem arvestama kui 8 dollarit päev..

0
0

Aitäh KÕIGILE vastajatele, olen niivõrd tänulik selle informatsiooni eest. Piletid ostsin täna ära, 13märts kuni 18aprill!

Kui keegi viitsib, kuidas on kõige mugavam saada Bangkokist saartele.. Koh Lipe´le näiteks? Ja millega Taist Kambosse soovitaksite trippida :)

0
0

Kui ikka on plaanis selline pikem seljakotireis Kagu-Aasiasse, siis peaks olema ka endal suutlikkus taoline informatsioon internetiavarustest üles leida. Palju lihtsam oleks õppida kasutama Google`it sihtotstarbeliselt, selle asemel, et lootma ja ootama jääda, kas ja millal keegi Sinu järjekordsele küsimusele siin vastab ;)

Ei ütle seda üldse paha pärast, aga liialt palju on siin küsimusi, a la, kuidas kõige parem Bangkokist Cambodiasse oleks saada jne. Teine asi on hinnangu küsimine konkreetse marsruudi kohta, või kui tõesti pole ise mujalt soovitud infot leidnud.

Igal juhul mõnusat reisi!

2
0

Kui teil ikka see 8$ limiit päevakorras on siis liinibussidega. Bangkokist Krabisse, edasi sadamasse, kust saab Lantale ja Lantalt laevaga Koh Lipele (pidi käima 30. aprillini). Teisipidi bussiga Pak Barra sadamasse, kas otse või läbi Trangi või Hat Yai ja tagasi Lanta kaudu. Tripi otsingusse Koh Lipe ja seal kõik vastused olemas.

2
0

Aitäh Sulle! : )

Martin, suutlikkus täitsa olemas, mida rohkem informatsiooni, seda parem!

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased