Raha St.Peterburgis

Pole kaua Venemaal käinud ja ei oska kaasavõetava raha suhtes otsusele jõuda. Mõni ütleb, et rublasid polegi vaja, kõik saab aetud dollari või euroga, mõni soovitab kindlasti rublasid vahetada.... Kuidas siis tegelikult on? Restoranides näiteks? Muuseumides? Kaubakeskustes?

Muidugi rublad.

0
0

Oskab keegi ka soovitada, palju peaks rublasid kaasa haarama ühepäevase SPB viibimise tarbeks? Lähen sinna (ka. Venemaa) esimest korda ja igasugune ettekujutus hindadest puudub. Ega seal meil paljuks aega ei ole, aga et saaaks söönuks ja joonuks ja paar meenet soetada... Umbkaudu?

0
0

Hinnad on enamvähem samad mis Eestiski. Seega mõtle kui palju Sul samadele tegevustele Tallinnas kuluks ja siis pane see summa rubladesse. Mina pakun, et optimaalne summa inimese kohta oleks 2000 rubla (u. 50€). Selle summaga ei pea väga koonerdama, aga samas laristada ka ei saa. Kindlasti saab hakkama ka palju vähemaga, kui säästlikult toimetada.

Ning tõepoolest dollaritega pole Venemaal väga midagi teha - võib-olla mõni tänavakaupmees on neid väga kehva kursiga nõus vastu võtma.

2
0

Suured tänud! :)

0
0

Pole ligi 10 aastat St Peterburis käinud ja vajaks veidi nõu. Kus oleks otstarbekam raha vahetada - kas Eestis või pigem ikkagi Peterburis? Kui Peterburis, siis ilmselt mõnes pangas, mitte valuutavahetusputkas? (vähemalt Siberis oli pangas pakutav kurss oluliselt parem).

Kas muuseumites saab tasuda ka kaardiga? Eeldan, et üldiselt peaks paljudes kohtades saama kaardiga hakkama? Peterburi on ikka tõeline suurlinn ju:) Kui suure summa umbes peaks võtma sularahas inimese kohta päevas? Tegevusteks siis liikumine, söömine-joomine, vaatamisväärsused, väike poodlemine (suveniirid jm nänn).

0
0

Katsun mõnedele küsimustele vastata:

  1. Mina olen raha alati Eestis Tavidis endale kaasa vahetanud ja niipalju kui olen hiljem Peterburis kurssi jälginud, siis suurt vahet ei tundunud olevat. Valuutavahetuspunkte just palju ei ole, aga kui vaja siis mõni jääb kesklinnas kindlasti tee peale. Veel on venemaal levinud automaadid, mis raha vahetavad, samas ei ole täheldanud, et seal kursid oluliselt soodsamad oleksid. Kontrollisin veebilehtede (http://finnews.ru/exch.php?region=1&curr=EUR) põhjal üle ka: Peterburis euro ostukurss kõigub 38,2 - 38,9; Tavidis rubla müügikurss 38,53 seega jääb täpselt sinna keskele. Seega soovitan arvestusliku koguse ette ära osta ja kui puudu jääb saab alati juurde vahetada.

  2. Kaardiga saab maksta suuremates poodides (Stockmann) ja supermarketites (Lenta, Okey, Auchan, Prisma). Väiksemates poodides (eriti näiteks toidupoodides) kaardiga maksmise võimalus puudub. Turistidele mõeldud kesklinna suveniiri- ja muudes poodides, kus hinnad on kõrgemad, saab tõenäoliselt ka kaardiga maksta. Samuti kaubanduskeskustes paiknevates väiksemates poodides, aga tõenäoliselt mitte kõigis. Aga see on ka kõik, muuseumides ma küll ei usu et kaardiga maksta saab. Isegi Ermitaaži kodulehelt suutsin leida ainult info, et seal on rahavahetus ja sularahaautomaadid, aga kaardimakse kohta mitte midagi. Seega Peterburi võib ju suurlinn olla, aga kaardimaksed ei ole nii levinud, kui meil. Samas ei ole minu meelest ka Lääne- või Lõuna-Euroopas kaardiga maksmine nii populaarne kui meil, kus juba ka tänavakaupmehed võtavad kaardimakseid vastu. Venelased ei ole veel ära harjunud kaardiga ostude eest tasuma ja sularaha on väga oluline. Näiteks käib Venemaal mobiiliarvete ja muude kommunaalteenuste eest tasumine nii, et sa võtad oma sularaha ja lähed topid selle igal tänavanurgal asuvasse automaati, mis siis teatud teenustasu eest selle summa vajalikule firmale üle kannab. Sellised automaadid "Прием платежей" on tõepoolest igal sammul ja internetipangandusega harjunud inimestele jääb nende eesmärk arusaamatuks.

  3. Kui palju raha võtta kaasa? See on nii subjektiivne, et ei oska siin midagi pakkuda (oma eelmises postituses siin teemas mingi keskmise summa ikkagi välja pakkusin). Hinnad on enamvähem samad, mis Tallinnas, seega mõtle kui oleksid turistina Tallinnas, siis kui palju sul raha kuluks. Ja sama palju võta rublades kaasa Peterburi. Kuna öömaja on tõenäoliselt kesklinnas, siis transpordile väga raha ei kulu - mööda Nevskit on igati mõnus jalutada. Muidu metroo maksab 25 rubla ja buss-tramm-troll 21 rubla üks sõit. Mõistlikke mitmekorra pileteid ei ole, aga nagu juba öeldud kesklinna piires liikumiseks väga tihti transporti kasutada vaja ei ole. Kesklinna nooblimad söögikohad on kallimad, aga võimalik on leida ka kesklinnas odavamaid kohti, kus toit on juba valmis ja saab vaadata mis isuäratav paistab. Ka vaatamisväärsused tunduvad mulle, et on enamvähem samas hinnaklassis, mis Tallinnas - huvitavamad ja turistide seas populaarsed kohad on kallimad (näiteks Ermitaaž 400rub, Iisaku katedraal - 250rub jne). Enam ei ole valdavas enamikes kohtades pileti hindades erinevust turistide ja kohalike vahel või kui ongi siis ei ole hinnaerinevused väga suured. Tavaliste muuseumite piletid jäävad 100-200rub kanti. Ja kui on huvi sööki-jooki koju kaasa osta ja tagasisõit on bussiga, siis Balti vaksali lähedal on supermarket Lenta (наб. Обводного канала 118, avatud 24h), kus on soodsad hinnad ja suur valik, ning buss Tallinnasse väljub sealt 5 minutise jalutuskäigu kauguselt seega ei ole pikk maa oma oste tassida.

Loodan, et natuke oli abiks ja kui on veel küsimusi või midagi jäi ikka vastuseta, siis katsun ennast täiendada.

2
0

Oma kogemus Moskvast - kui ka kaardiga maksta sai, siis oli see meeeegaaeglane. Ka suurtes kaubanduskeskustes. Nii, et sulas sai ikka oluliselt kiiremalt ja muretumalt arveldatud.

0
0

Kuidas pangaautomaatide kasutamisega on? Teenustasud on kõrged või talutavad? Kas pangaautomaate leidub laialt või peab neid otsima?

0
0

Pangaautomaate on piisavalt igal pool. Mingit eraldi teenustasu küll pole raha välja võtmisel. Arvestada tuleb ainult sellega, et automaat annab välja korraga kuni 10 000 rubla. Kaardiga saab maksta ka sisuliselt igal pool, va keldripoed ja putkad, imelikud söögikohad. Ise olen alati Venemaal kohapeal vahetanud eurod rubladeks. Vaalutavahetuses tasuks enne vahetamist veenduda, et vahetuspunkt ei võta vahendustasu. Olen raha vahetanud nii pangas kui ka tänaval suvalises valuutavahetuse punktis.

1
0

Sai ka hiljuti Moskvas käidud ja seal ikka eurod rubladeks vahetatud pangas. Eestis vahetamisel pole mõtet.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased