Rahavahetus Egiptuses

Ei ole ammu ammu Egiptuses käinud seepärast küsiksin targenatelt veidi nõu.

Kas raha on mõistlikum vahetada Eestis või kohapeal ja kas Vodafoni kaarti saab osta Sharmi lennujaamast.

1
2

1 ei ,

2 ei

:)

Parem net on Etisalat , teisel kohal on Vodafone . Lennujaamas on esiteks kiire ja teiseks kallim .

Mõlemad toimingud.

Kui net on kriitiline siis : lendad kohale - ütled giidile, et lähed taksoga, kõnnid 50 meetrit üle tee ja liigud Namase kus ostad Etisalatis kaardi ja siis rahulikult edasi taksiga hotelli

:)

Kui hotel on enam vähem norm siis saad hotellis või kõrval samuti neid Vodafone kaarte osta

1
0

normaalses hotellis on wifi tasuta ja täiesti piisab. Raha võib võtta kaardiga automaadist välja või kui kurssi tead, maksad lihtsalt euros, pole muret, et jäävad pärast naelad kätte. Ise võtsin välja Revoluti kaardiga.

3
0

Ole reisul rahadega ettevaatlik.

Minule anti Hurgadas vaid pool raha. Küsiva pilgu peale ülejäänud pool. Osa inimesi oleks viisakalt tänanud ja rahul olnud.

1
0

Raha saab automaadis vahetada, paned eurod ja loeb sulle kohaliku raha...keegi ei valeta.

5
0

Raha vahetame ikka Egiptuses kohapeal. Meile meeldb pangakontoris käia sularaha vahetamas, kõige soodsam nii. Saab ka automaadist, siis tiba kallim. Neti kaart Etisalati kontorist osta. Kindlasti pass kaasa. Lennujaamast ei soovita osta, eriti Vodafonet.Nood tikuvad vähem mahtu müüma, kui raha saavad.

1
1

Eelmise nädala kogemusega sain igal pool euroga maksta ja tagasi antakse ka euro. Soovi korral võid küsida kohalikku. Jälgi ainult kurssi, et mütsi pähe ei tõmmataks. Mõnes kohas saad kasutada kaarti. Ei vahetanud raha ja ei tekkinud ka vajadust. Dollar meeldib neile seepärast, et ka ühene on paberraha ja seda on kohalikul võimalik pangas vahetada, euromüntidele peavad otsima mõne eurooplase, kes nõus paberiks vahetama.

2
0

ago7

Kuidas saab eurodega makstes öelda, et ei tõmmatud mütsi pähe? Kurss on 1/ 32 umbes. Taksoga 3 km sõitu maksab 12 naela, 5 km 25-30 naela, linnaliini bussid max 7 naela. Fix hinnaga poes eurodega makstes saad tagasi kohaliku raha, aga nende oma suvalise kursi järgi. Kõige kallim on arveldamine eurodega. Seega soovitan vahetada kohalikuks Egiptuses ja selles rahas kaubelda ja arveldada.

0
0

ketukal on tuline õigus .

Eurodega arveldamine on kohe 10% kahjulikum sest 1eur=1.1USD aga nemad arvestavad 1=1.

Tegelt kõige lihtsam on arveldada kohalikus valuutas kui oskad arvutada :)

Võtad välja pangaautomaadist kohalikud ja kõik .

Samuti on kordades parem anda jotsi kohalikus 10-20 , selle asemel et müntidega seal käia .

Rääkimata taksod ja muu transport

2
0

tegelikult kui ei ole fix hinnaga pood, saad igal juhul lüpsta, maksa euros, dollaris või naelas:D

3
0

Selles fix poes maksin euros ja tagasi anti ka eurod. Ei mingeid kursse. Kui keegi tahab kohaliku rahaga arveldada, kes keelab, reisi lõpuks on 5 raha kokku hoitud. Ei taha kellegagi vaielda, igaüks teeb, nagu temale meeldib. Poes saab maksta euros, reeglina on Egiptuses hotell AI, seal pole muuks otstarbeks raha vaja, kui jotsi, pistise andmiseks ja selleks kõlbavad eurokolikad suurepäraselt. Heale teenindajale võib ka viieka anda, tema tulevased lapselapsed mäletavad ka sind veel pikka aega hea sõnaga.

5
5

to argo7

veel kord kui maksad Eurides siis koheselt kaotad 10% kuna nende jaoks EUR=USD aga kurs on hetkel 1 EUR = 1.1 USD .

Jotsi andmine eurides - annd 5kaid kes keelab , aga milleks miks siis mitte 10 või 20 ?

Jotsi andmine seal pidevalt päeva jooksul kohaliku rahaga on lihtsam kuna see on paber .

Minu jaoks Egiptus kuulub nende maade hulka kus sulle pidevalt proovitakse müüa kräpp tennus/kaup 2-5 hinna eest ja see kui sa keeldud seda tegema ja kaupled see on normaalne :)

See on sama mis massazid ja muud teenused hotellide juures või rannas , ütled oma hinda alguses mis on nende hinnakirjast 2 korda madalam ja siis rahulikult ootad kuni sulle öeldakse normaalne hind ja siis otsustad kas on seda jama üldse vaja :)

1
3

Automaat ei pritsi sulle 10 ja 20 väärtusega kupüüre. Neid pead omakorda vahetama. Reisi lõpuks on sul taskud täis erinevas vääringus kupüüre - kas teed mõne mõttetu ostu, et neid kulutada või vead koju. See tähendab, et sinu "kulu" võib vabalt ületada eelmainitud 10%.

3
1

Kõik on suhteline. Kas vahetada siin eurosid dollariteks, et neid siis seal naeladeks vahetada või ajada läbi vaid eurodega, see sõltub inimesest ja tema tahtmistest. Praktiliselt saab Sharmis täiesti ja üksnes eurode ja oma pangakaardiga hakkama. Käisin märtsis Sharmis, Naama Bay´s rannahotellis, kõik hinnas. Kusjuures kõik oligi nii hinnas, et ei olnud kahju kohvritassijale 5-eurost anda. Praktiliselt polnuks üldse kohustust või vajadust rohkem raha kulutada. Fix-poest ostsin maitseaineid, mis maksid kordades vähem kui meil, maksin oma tavalise pangakaardiga, no tõesti häbiväärselt väike summa oli. Kondiitriäris maksin samuti oma tavalise pangakaardiga. Tavapoodnikelt ei osanud midagi erilist osta, toetasime neid mõne euroga paari nipsasja ostmisega. Vahetades eurod naeladeks, siis mida reisist allesjäänud egiptuse naeladega peale hakata? Kulutada mõttetult, kas see on siis mõistlikum?

2
1

Appi :) inimesed ei oska arvutada ja on oma raha peale vihased :)

Palun aga kui teie jaoks 10% on savi - edu sellise suhtumisega .

Egiptuse puhul see tähendab aga maksen EURodega kaotan kohe kursiga 10% , ei kauple ostan 2-3 kordse hinnaga krappi .

1
5
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased