Rahulik looduskaunis rannapiirkond Kagu-Aasias

Tean, et selliseid kohti, nagu otsin, on sadu, seepärast ongi hea teiste isiklikke kogemusi kuulda.

Plaanin järgmisel talvel mõnda aega kaugtööd teha ja kogun mõtteid, kuhu minna, et siis võimalusel soodsad lennupiletid kohe ära osta, kui peaks pakkumisi tulema.

Mida otsin?

Jaanuar kuni märts soe ja vähese vihmaga. Paljud Kagu-Aasia piirkonnad peaks sobima, aga mitte kõik.

Looduskaunis maapiirkond või väikelinn mere ääres. Pidutseda ei taha, nii et võib ka eraldatud ja rahulik piirkond olla. Vähe laga, lärmi ja venemaalasi.

Päevatee kaugusel looduslikke vaatamisväärsusi (looduspargid, matkarajad, saared, kosed, rannad) või kultuuriobjekte (templid).

Kui mõtlen, mida näiteks tuua, siis küll hoopis teine maailmajagu, aga Dominikaanis Samana poolaar vastab mu ideele. Tais Phuketil meeldis Kata Noi rannapiirkond, kuigi ideaalis võiks veelgi vähem turistikas olla.

Mulle jättis väga eheda mulje San Vicente Palawani saarel Filipiinidel. Vähe turiste ja Filipiinide pikim valge liivaga rannajoon, kus on võimalik peesitamiseks koha leida ning olla ainus inimene rannas. Samuti on võimalik seal teha lähedal asuvatele saartele päevatrippe ning on ka kosk olemas.

2
0

Eks neid kriteeriumeid on märksa rohkem mille peale võibolla algul ei tulegi, et nendega.võib probleeme olla. Kiire internet, stabiilne elektriühendus, mõningate toiduainete, ravimite ja muude esmatarbekaupade kättesaadavus jne. Loomulikult on tähtis ka kohalik köök ja üldine hinnatase. Filipiinid langeksid minupuhul välja justnimelt kohaliku köögi tõttu.

1
0

Mina soovitaksin kaaluda Chanthaburi provintsi.

Turiste ja nendega kaasnevaid probleeme ja lärmi imevähe (praktiliselt sealkandis ringi trippides näed teist turisti üliharva).

Rannad peaaegu inimtühjad, puhtad ja selge veega.

Best beaches in Chanthaburi Province

Vaatamisväärsusi ja tegevust piisavalt.

Imemaitsev ja sellega ka kuulus köögipool.

Chanthaburi linn on kena ja seal on ka laia valikuga ööturud ning suur toiduturg.

Majutuste hinnad nii linnas kui provintsis soodsad.

Soovitatav oma transpordivahendi olemasolu.

Soovi korral võib sealt trippida ka näiteks Koh Changile (üle saab viia ka enda kaherattalise sõiduvahendi, hind soodne).

Viimati liikusin sealkandis veebruaris.

Chanthaburi – Travel guide at Wikivoyage

Discover the charms of Chanthaburi

Chanthaburi, Treasury of The East

Chanthaburi - Thailand's hidden Gem! - A Short Travel Film

3
0

Valiks ka selle idapoolse Tai nagu eelmine postitaja.

0
0

Taimaa annab Eesti kodanikele 60 päeva viisavabastust:
https://www.nationthailand.com/news/general/40038412

1
0

Koh Kood, natuke rohkem melu on Koh Changil. Minu viimase 10+ aasta lemmikud. Nemad polegi veel peale Coronat ennast päris tööle saanud, aga kõik infra on olemas ja loodus kaunis.

0
0

Koh Koodil oli selle aasta alguses läbi bookingu suht võimatu majutust saada kui just miljonär ei ole.

Ilmselt covid tegi oma töö, saadaval oli ca 4 majutuskohta. Aga need olid väga räige hinnaga.

0
0

Snelovile- Koh Koodil on vaja mingi vähemalt pool aastat ette kinni panna mingid majutused. Ja muidugi pooli polegi Bookingus olemas. Mida sa mõtled räige hinna all öö eest?

1
0

Minu jaoks 1000+€ öö eest on räige hind.

Enne covidit oli seal nii bookingust kui kohapealt otse , paar päeva enne saarele jõudmist valikut väga palju.

Hetkel kontrollisin saadavust selleks kuuks. Tuleb viga tunnistada. Ööbimisi ikka on ja mõistliku raha eest. Järelikult on saare populaarsus märkimisväärselt kasvanud.

0
0

Ju siis juhtusid Soneva Kiri Resorti reklaami ohvriks toona, sest see on küll selline resort mis niipalju maksab, aga mujal ikka hoopis teised hinnad. Isegi käisime sel aastal jaanuaris ning ööbisime väga ägedas resortis u 80€ öö eest, mida plaanime ka korrata sügisel. Sellise hinnaga head kohta peab muidugi väga pikalt ka ette broneerima- meil see juba novembriks kinni pandud kuskil aprillist alates.

1
0

Bangkoki piletid olemas ja plaan Koh Koodi külastada. Don_Gato kui saladus pole, siis mis resord jättis sedavõrd hea tunde, et plaanid selle külastust korrata?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased