Kiirteemaksud Eesti-Poola-Tsehhi?

Tere.Plaan mais minna autotripile eelmainitud riikidesse. Olen lugenud siit sealt teemaksude kohta aga no kergelt segane lugu. Reis kulgeb siis nagu ikka läbi läti; leedu. Seal minuteada makse pole. Küsimus pigem poola ja tsehhi. Poola piirilt sõidame Lodži ja sealt edasi Litomerice läbi saksamaa (väike lõik). Kas antud marsruudil ainult kiirteemaksu putkad või peab ka selle kleepsu kusagilt muretsema?

1
2

Ainuke kleepsumaa sel teekonnal on Tšehhi, kui sõita üle Görlitzi ja Ceska Lipa, siis vinjetti vaja pole. Tšehhi tasuliste kiirteede kaart on muidu siin:  http://www.motorway.cz/stickers#parts-of-motorways-with-a-fee

0
0
0
1

Nii mõnigi kavalpea vormistas oma auto kaubikuks mingil ajal. Sellisega hakkad maksma juba Lätist. Olgu kiirtee või mitte. Üldse arusaamatu kas mõtled kiirteemaksu (Poolas) või tavalist teemaksu (vinjett jms.)? Auto kategooria poleks ka paha teada.

1
0

Miks te seda teemaksu kardate? Ühel esimestest Itaalias viibimisel otsustasin "ökonoomselt" käituda ning mitte sõita viimast lõiku sihtkohta kiirteed mööda. Tund aega liikusin mägede vahel, aga kiirteel oleks see jupikene maksnud 60 senti ja max 5 minutit!

5
0

Autoks touareg ja reg ikka sõiduautona.Poolas kiirteemaksuga asi väga lihtne ju. Tädike putkas käsi väljas ja viska pappi. Mõtlen rohkem just tsehhit. Kas seal ka tavaline kiirteemaks või peab sealt vinjetti muretsema? Kui siis kas neid müüakse kohe piiril? Olen kuulnud ka (mitte tsehhi kohta) et saab neid ka eelmisest riigist piiri lähedalt soetada.

0
0

Ei karda seda maksu vaid esimest korda autoga tripil. Kuna igasugu liiklusmärke ja asju palju siis võib juhtuda et mõned (väga olulised) jäävad kahe silma vahele. Oleks päris ebameeldiv kui onu mundris peatab kinni ja küsib selle eest kopsaka summa.Probleemide vältimiseks teen endale enne ikka asjad selgeks

3
0

Esimene kord Tšehhi minnes sõitsin mingit väiksemat teed pidi, kahjuks ei mäleta kust aga siis oli peale piiri teeääres puidust majake, kust sai osta vinjeti.Teine kord läksin siis otsin Poolast enne piiri ületust vinjeti, võtsin vist kohe ka austria oma ka. Enne piiri tulevad juba reklaamid, et siin müüakse, peaks silma jääma küll.

1
0

Tsehhi vinjetti saab osta ka enne piiri Poolast , aga on märgatavalt kallim kui ostes juba Tsehhist .

1
0

Euroopa riikide liiklusalase info leiab siit: www.highwaymaps.eusisaldab riikide kaupa erinevat vajalikku liiklusalast teavet, lubatud kiirused, joobeaste, maksulised teed, tulede kasutamine jne. Kõik see, ilma milleta ei saa ja mille iga riiki siseneja peaks pähe õppima. Kuigi palju on ühist, leidub ka erinevusi ja neid mitte teades ongi jama käes.Tšehhi vinjeti soetamiseks eraldi müügipunkte ei ole, neid müüakse postkontorites ja tanklates. Vinjett on kaheosaline, 1-osa tuleb peale täitmist kleepida tuuleklaasi paremasse alanurka, 2-osa aga säilitada kontrolliks. Tasub tähele panna, et eri riikides on vinjeti asukohale erisugused nõuded, mõnel pool käib see paremasse ülanurka. Vale asukoht, halvasti nähtav või isegi korralikult kinnitamata (nurgast lipendav) kleebis on sama hea kui kleebise puudumine. Siis veel, kehtivusaja ületanud kleebis tuleb koheselt eemaldada, vananenud kleebisega sõit toob samuti trahvi kaela. Ega muud kunsti polegi, igas riigis selle riigi nõudeid arvestades saab probleemivabalt kõikjal hakkama.

3
0

Teemaksu ei pea kartma, kui see aitab kiiremini kohale jõuda, ent segadusse ajavad eri riikide eri süsteemid. Nr kaubik peab Leedus teemaksu tasuma ja Portugalis on üldse mingi oma süsteem. Mis vinjeti ostu puutub, siis alati on kõige odavam osta seda vastavast riigist, enne piiri osta on mugav, ent kallim. Reeglina esimene tankla peale piiri on sobiv. Ettevaatlik tasub olla ka vinjeti eest tasudes, nt Tšehhis võidakse nõuda maksmist vaid sularahas, sealsete kroonide puudumisel pead aga maksma eurodes kallima hinna. Vb tänaseks olukord parem, aga paari aasta eest Saksa - Tšehhi oli nii. 

0
0

Üldiselt on terves Euroopas tava, et kiirteemaksu pead ajama korda esimeses bensiinijaamas. Alles peale seda on võimalik ebameeldiv kohtumine mõne mundris mehega. 

1
0

viktor54 -  et ei tunduks naised saunas rääkisid, kust saab lugeda et tähtaja ületanud vinjett toob trahvi

0
0

Seda räägib meie välisministeerium: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/tsehhi/aga ma ei oska antud väidet kinnitada ega ümber lükata, sest pole kunagi välisriigis trahvi saanud.

0
0

Peale nende maksude ja vinjettide, soovitan alati uurida ka autode nõutavat lisavarustust. Tsehhi on näiteks vist ainuke riik, kus nõutavtagavara pirnide ja kaitsmete olemasolu autos. Seal kui peatatakse sest pirn ei põle, jutuga et esimeses tanklas ostan ja vahetan ei pääse.Austria poolt Tsehhi sisenedes, kui Wiinist tulla, oli küll nii et Tsehhi poole peal piiripunktis nõuti sularaha vinjetti eest. Küsimusele et kus ma neid Tsehhi kroone siin võtan kergitati õlgu ainult. Sõitsin siis esimese bensukani ja sain ilusti kaardiga asja aetud.

1
0

Vene keelt mõistvad inimesed saavad siit kõik vajaliku kätte:  https://autotraveler.ru/ Olen aastaid saanud neid ülevaateid ning kõikvõimalikud muudatused jmt on õigeaegselt olemas, samuti erinevate riikide Liiklusseaduste nõuded. Neid uurides leiab üllatavaid nõudmisi! 

3
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased