Reis Phuketisse märtsi alguses 12 inimesega.

Lennupiletid ostetud märtsi alguse Phuketisse kaheks nädalaks. Kuna esimest korda minek Taisse ja kaasas ka vanemad ja lapsed, siis uuriks kuidas oleks kõige õigem`? Praegu hotell bronnitud Patongi kaheks nädalaks. Ja sealt teeks siis väljasõite. Või oleks õigem nädal olla nt Koh Lantal ja teine nädal kuskil Patongi kandis? Kuidas Phuketi lennujaamast üldse Koh Lantale saab? Või soovitate mõnd teist saart?
Tänud ette vastajatele!

Pigem soovitaks hotell bronnida kuskile rahulikumasse kohta ja minna Patongi päeval või kui tahate õhtust melu näha, siis paariks ööks sinna. Patongis kaks nädalat pole kindlasti mõtet olla, eriti kui lastega minek. Sealne piirkond ainult pidu ja möll. Tõelist Tai loodust ja elu tahate näha, siis minna saartele või mujale piirkonda.

Täpselt nii. Patong on mini-Pattaya, katuseta bordell. Te lähete siin paari päevaga hulluks lihtsalt ning ei jõua lastel silmi-kõrvu kinni katta. Tänavad on öösiti väga lärmakad ning see kostab ka hotellitubadesse, kesklinn on tõsiselt ülerahvastatud. Ja odav ei ole siin sugugi, euroopalik toit maksab sama palju kui Eestis ning takso-ja tuk tuki hinnad on tänu taksomaffia rangele süsteemile väga kallid (2-3km eest küsitakse 5 eurot näiteks, veidi saab alla kaubelda).

Tere,
Väita, et Patong on "katuseta bordell", saab küll ainult inimene, kes Bangla tänavalt mujale vist ei sattunud :) Tegelikult on Patongis ikka palju muud ka, kuigi tõsi, paljude (mees)reisijate seas on linn tuntud (eelkõige) seksturismi ja peopidamise kohana. Aga olles elanud siin koha peal pea 2 kuud, julgeksin üles lugeda selle koha head ja vead. Ma ise ei oleks oma pikaks puhkuseks Patongi valinud esimeste muljete põhjal, aga siin on Phuketi saare üks parimaid keeltekoole + haiglad + meri ning see kombinatsioon pani mind Patongi kasuks otsustama. Olen siin kokku 3 kuud ja ise rolleriga ringi ei sõida, see oli ka üks tegur otsustamisel - et siis kõik oleks käe-jala juures.
Patong on tõepoolest kõige turistlikum linnake Phuketi saarel ning mind isiklikult häirivad ehk vaid turistide massid, sest ööklubide piirkond on ikkagi konkreetne koht ning kui sinna ei lähe, siis seda elu eriti palju ei näe. Suurrahvastest külastajatest on Patongis enim hiinlasi ja venelasi, aga siin käib palju ka muud rahvast ning on linnas on ka piirkonnad, kus elab palju välismaalasi, kes siin pikemalt kanda kinnitanud.
Patongi eelis on pikk rand ning ainus korralik rannapromenaad, kus jalutada ja sörkimas käia. Kuna Patongis on söögikohtade, hotellide ja väliturgude vaheline konkurents suurim, siis on ka siinne hinnatase parem (nt võrreldes teiste suuremate turismikeskuste Kata või Karoniga; või sellise imeilusa, väiksema kohaga nagu Kamala, mis siit vaid 6 km kaugusel).
Märtsi alguse kohta ei oska öelda, aga kõige populaarsemaks külastusajaks peetakse ajavahemikku detsembri keskpaigast kuni veebruari lõpuni.
Põhimõtteliselt saab igalt poolt tänavalt osta reise nii saartele kui kõikvõimalikele üritustele. Hinnad erinevad ning tasub ringi vaadata, sest edasimüüjad võtavad üsna korraliku rahasumma lisaks. Kindlasti tasub ka arvestada, et tegemist on teise kultuuriga ning eelarvamused võiks koju jätta. Näiteks katoy'de (transsooliste inimeste, või ka ladyboy'de) kohalolu linnapildis on siin suhteliselt tavaline osa kohalikust kultuurist. Käisin eelmisel aastal oma hiina sõpradega koos Simon Cabaret's katoy'de kabareeetendust vaatamas, mis on täiesti peresõbralik üritus ja meeldis eriti lastele, kuna kõik esinejaid nägid välja nagu kaunid printsessid.
Takso ja tuk-tuk on tõesti kalis, aga Patongist saab kohaliku bussiga (30 bahti ehk ca 80 senti) sõita saare pealinna Phuketisse, kus on arhitektuuri- ja kultuurihuvilistel palju vaadata. Patongis endas olen käinud ühes väiksemas templis, aga saare suurim tempel, Wat Chalong, asub eemal.
Ühesõnaga, elu on alati mitmekihilisem kui esmapilgul paistab. Patongis näeb üsna lastega peresid ka, kuigi lastega pered eelistavad reeglina tõesti teisi turismikeskusi. Kui aga Patongi kasuks otsustate, siis tasuks otsida hotell, mis asub meelelahutus- ja turismitänavatest eemal.
Ja veel, kui shopping huvitab, siis on Patong väga hea koht. Tänavaturgusid juba mainisin, aga siin asub suur Jungceylon keskus, kust saab väga soodsalt kvaliteetseid riideid, sporditarbeid jms.
Tervitades,
Kati

Tere!
Saabun abikaasaga samuti kaheks nädalaks Phuketi märtsi alguses. Hotelli broneerinu tegin Patongi, kuid mitte melu keskele vaid 1 km kaugusele keskusest, et oleks võimalik jalgsi randa ning ka shoppama minna. Et saada Phuketist pilt ette ostsin oma Phuketi viibimise teiseks päevaks ette ära Phuketi tuuri, kust saaksin ülevaate kõikidest randadest, vaatamisväärsustest, Phuketi vanalinnast ja turgudest. Lisaks kavatsen minna kahepäevasele džunglimatkale, mida korraldab Puhuketis elav meie kaasmaalane.
Kavatsen külastada ka Bangla tänavat, sest pole kunagi öömelu näinud ning peale Kati K värvikat kirjeldust ka kabareeetendust.
Tegelikult ju vahet ei ole, kus elad, sest raha pead nagunii välja käima, et kui elad Patongis ja tahad mujale randa minna pead maksma või kui elad Katas või Karonis ja tahaksid Patongis shoppamas käija või siis kasvõi korraks ka seda melu näha tuleb sinna saamiseks samuti maksta.

To token lugedes sinu postitusi siis jääb mulje et sa pole varem Tais käinud.

Jah, ma olen Tais esimest korda. Küll aga viibinud enam kui 20 teises eksootilises riigis . Soovisin teemaalgatajat lihtsalt informeerida, et Patong ei ole eriline koht perepuhkuseks. Kesklinnas ei ole võimalik õhtul peale kella viite liikuda ilma küünarnukkidega reaalselt trügimata ning iga kolme meetri tagant tuleb naeratades pead raputada: "Ei, tänan, ma ei soovi taksot..ei soovi striptiisi..ei soovi ping-pong showd..ei soovi massaaži.." See on suhteliselt väsitav.

Kati K, küsimus Sulle- oled kaks kuud juba kohapeal ja lihtsalt ei märka, et igas neljandas-viiendas majas tegutseb bordell massaažisalongi nime all? Mitte ainult kesklinnas ja rannaäärsel tänaval, vaid igal pool. Ning kas üle terve linna baarides õlut joovad ning piljardit mängivad paarikesed, valge mees 60+ ja kohalik naine kolm korda noorem, elavad Sinu arvates tõesti koos armastusest? Need naised saavad sellise "suhte" eest 25 eurot päevas. Laste viimisest kusagile transseksuaalide showle ma ei oskanagu üldse midagi arvata, njah..ehk ping-pong show oleks neile ehk veel põnevam, printsessid teevad seal mustkunsti ka.

Ma saan aru, et siinse foorumi keskmine kasutaja otsib pigem "mitte-turistikat" kohta . Seda võib näha näiteks Bali teemades, kus kirutakse Kutat maapõhja ja soovitatakse sealt kiiresti kusagile mujale liikuda. Kuta on tegelikult Patongi kõrval rahulik küla. See oligi kõik, mida ma öelda tahtsin.

Hea Token 556,
Sellega, et Patongis on tüütu mööda tänavat kõndida, kuna pidevalt tahetakse sulle midagi müüa, olen ma nõus. Aga ega Katas või Karoniski teisiti ole.
Nagu öeldud eelnevaltki, tasuks enne mõnda teise kultuuri reisides endale selgeks teha selle kultuuri teatud eripärad. Katoyde ehk transsooliste kultuur on paljudes Aasia riikides väga vana. mulle näib, et Teie nägemusel on kahjuks postsovetlikust Eestist tulnud värving. Taimaalt tasuks endaga kaasa võtta tolerantsi, sõbralikkust ja viisakust, mis on siinses suhtluskultuuris tunduvalt levinum kui paljudes teistes kohtades.
Muide, ühtki ametlikku bordelli Phuketil ei ole. Siin toimivad asjad teistmoodi ning selle kohta võid jällegi igalt poolt internetist lugeda. Ma kirjutasin ise ka, et Bangla tänav ja selle ümbrus on üks asi ning sinna ei pea ju ronima. Eriti veel lastega - te ei lähe ju lastega Tallinnas stripiklubisse ka või kuidas?
Minu jutu mõte oli selles, et ainult 1 tänava ja selle ümbruskonna järgi on üsna ebaõiglane kogu linnale hinnangut anda. Aga eks igaüks näeb enda ümber elus seda, mida otsib. Mina ei näe "bordelle", näen eelkõige tavalisi tai inimesi, kes siin elavad, lapsi kasvatavad, oma restorane ja ärisid peavad. Kes käib templis rituaale tegemas, kes moshees, kes kirikus - isegi need on siin olemas! Jah, turistidelt tahavad nad raha jah, aga sellest nad ju elavad ning pakuvad selle eest turistidele ka erinevaid teenuseid. Teie sõnumit lugedes jäi mulje, nagu kogu Patongi kohalik elanikkond koosnekski ainult üht tüüpi inimestest.
Ja veel - ei ole sugugi kõik tai naised, keda tänaval (tõepoolest endast tihti vanemate) välismaalaste käevangus näeb, seksitöötajad. Paljud on nendega ka püsisuhtes või isegi abielus. Eks abielu võib ka muidugi "prostitutsiooniks" nimetada :)
Aga jah, eks igaüks näeb maailma erimoodi. Tervitades, Kati

Kõik on muidugi õige, mis Token kirjutas. Kui tema nimetatud asjad ikka häirivad, on kultuurshokk kerge tulema.

Pigem soovitaks ka majutus valida Karoni, Kata või Nai Harni kanti. Elu oluliselt vaiksem, rahulikum ning loodust rohkem.
Kamala on ka rahulik kant, kuid sealt kusagile mujale liikuda on võimalik vaid tuki, takso või rolluga. Tavaline "puubuss" sõidab Patongi Phuket towni kaudu (parajalt tüütu ring).

Aga Patongi Bangla tänavat külastage kindlasti, see on elamus omaette. Jätke lapsed koju ja mida pruunimaks te päevitunud olete, seda vähem teid tülitatakse.

Phuketi saare puhul tuleb arvestada tohutute liiklusummikutega saare eri osade vahel liikudes.
Konkreetsemalt Patongi, Kata, Karoni, Kamala jne puhul tuleb arvestada sellega, et n-ö kohalikku elu seal pole. Kõik need kohad on arenenud välja turistide teenindamiseks ja 99% sealsetest taidest on sisserändajad riigi vaesematest osadest. Seega kohalikega suheldes saab pildi erinevatest Tai piirkondadest.

Miks nad sinna rändavad? Et teenida turistidelt raha ja saata seda oma kodukanti jäänud peredele. Seega igasuguse tegevuse eesmärk pole mitte lihtsalt teenindaja äraelamine, vaid piisava raha teenimine, et elatada ära ka teenindaja perekond.
Seda võimaldavad kõrgemad palgad - kui reeglina makstakse Tais restoranides ja hotellides miinimumilähedast palka (9000-10 000 bahti ehk ca 250+ eurot kuus), siis Phuketi saare kõrgemad hinnad võimaldavad maksta ka 15 000+ bahti (üle 400 euro ehk hakkab lähenema Eesti keskmisele palgale hotellides-restoranides). Sellest ka kohalike tung sinna ning põhjus, miks hinnad meenutavad tihti Eestit.

Lisa teenitakse mitmesuguste seks-, seltskonna- ja armastuseteenustega - kuna teenistus peab olema pidev, siis piljardit mängivad tüdrukud jäävad samaks, aga partnerid vahelduvad.
See on aga oluline erinevus paljude teiste Tai paikadega. Mitte keegi ei ole Patongis kohalik, sisserännanud on nii turistid kui kõik taid. Ja sisserände eesmärk taidel ei ole rajada endale uus kodu ja leida partnerit, vaid teenida raha päris kodu jaoks. Leidub ka kohalikke täisperekondi, aga julgelt üle 90% kohalikest on jätnud oma lapsed-vanemad-vahel ka abikaasad odavasse kodukanti, et võimalikult efektiivselt neile raha teenida.
Sest ka kohalike taide jaoks on toit ja üür 2-3 korda kallim kui mujal Taimaal.

Miks Token arvab, et kõik massaažisalongid on ilmtingimata bordellid? Olete mõnes käinud? Mina olen naisterahvas ja olen päris palju seal massaažisalongides käinud (mitte ainult Patongis) ja... üllatus-üllatus, see ongi tegelikult massaažisalong, täiesti ontlik koht, kus tehaksegi massaaži ja sealjuures väga hästi. Ja ei ole tegu erootilise massaažiga :D Muidugi kindlasti kusagil saab ka õnneliku lõpuga massaaži, ise selliseid salonge pole kohanud. Hinna-kvaliteedi suhe sealsetel salongidel ülihea, põhimõtteliselt käin nii palju kui võimalik - pärast nagu uus inimene.

Mia, siin tuleks vahet teha, mida pakutakse naistele ja mida meestele.
Täpset protsessi ei hakka kirjeldama kuid põhimõtteliselt selle kokkulepitud nn "tai massaazi" ajal annavad nad endast parima, et mehel erektsiooni tekitada. Kui see õnnestub, pakutakse lisateenuseid.
Oma 5 ndl Patongis veedetud ajal külastades 5 erinevat salongi, oli muster täiesti identne.

Üldiselt on rannas olevad massaazitelgid need, kus võib saada tõelist masaazi ilma lisateenusteta.

Teema algatajale soovitaks abikaasal ja isal ikka massaazisalongi külastada - pärast nagu uus inimene:P

Prozac, selline teguviis võib olla omane ainult Patongile. Mõned kilomeetrid alla poole ja jutt ja ka teenindajate vanus ja nn kenaduse aste kohe muutub. Saadki massaaazi kui sellist....

Tänan kõiki, kes viitsisid vastata ja õpetada, kuidas oleks õigem. Tuleb ikka vist minna mingile saarele ka nädalaks. Aga millist saart eelistada ja kuidas sinna sadamasse siis saab hotellist või lennujaamast? Kas seal on ainult üks sadam? Kas on võimalik ka juba lennujaamast osta mingi laevapilet mingile saarele? Siis hakkaks saarte hotelle ka juba vaatama ja broneeriks mingile saarele midagi kohe minnes. Ja teise nädala oleks siis Patongis.

Phuket ongi saar. Kui juba hotell Patongi kaheks nädalaks broneeritud ja reis ka kaks nädalat, kuhu siis veel. Mõni öö võiks olla Phi-Phi saarel. Jensiga (paradiisisaar.ee ) võiks teha dzunglitripi. Kui saad hotelli tühistada ja viitsimist kolida ka, võiks ka Phuketil peatuda erinevates saare otstes. ( Kamala, Rawai, või Chalong beachil ). Mõni päev jäta siis Patongis shoppamisele ja lõbustustele.
Kõikdele reisidele on tänaval pakkujaid külluses. Kui esimest korda Phuketil on seal käimist küll ja rohkemgi. See kaks nädalat läheb nuusates. Ise enam nii lühikesi trippe, nii kaugele ei tee.

Tais ei pea midagi pikalt ette tellima. Eelmisel õhtul võid teha otsuse mis iganes piletite ja treppide osas, infra toimib ja omad ka ilmast paremat ülevaadet.
Kõik sadamasse/saartele jõudmised on transferidega korraldatud, sinu ainus mure on ettenähtud kellaajal hotelli receptionis olla, kui buss järele tuleb.

Aga kuidas Koh Lanta sadamast liikuma saab. Ei lugenud kuskilt hotellide lehtedelt, et transfeeri pakutakse. Või saab sealt mingi takso võtta?

To mammakask: Proua, kui olete reisul Phuketi saarele, kaheks nädalaks koos fafmiiliga ja hotellid on broneeritud ,kaheks nädalaks, Patongi (sellesse patupessa, mida mu lapsed nägema peavad ) siis, siduge laste suud ja silmad kinni. Midagi hullemat pole nad näinud, maitsnud ega tundnud ka.
Mammakask: kõikidest sadamatest, lennujaamadest,hotellidest saab liikuma. Kõik töötavad teie heaks, küsige mida soovite.

To päike12: Tänan Teid soovituste eest, mis puudutavad lapsi. Aga arvan, et lapsed peavad ikka maailma avastama lahtiste silmadega ja maitsemeeli võiks ka treenida. Tänu Teie soovitustele tundub, et tuleb eriti lahe reis!
Näen, et ka siin võib kõike küsida ja tuleb päris häid soovitusi. Ja hotellid on ainult bronnitud ja neid saan muuta. Selleks ka see teema päike12.

Me sel talvel ka Phuketisse märtsi alguses.Jubateist korda seekord.Eelmine kord ööbisime erinevates kohtades.Katal 4 ,Phiphil 2,patongis 1,dzunglis 1 ja lõpp Kamalas.Pakum ka,et pigem ööbida erinevates kohtades ja mitte kogu aeg Patongis.Aga jah alustada ju kusagilt tuleb.Pealepikka lendu vaja ka pisut taastuda ja ajavahega kohaneda.Märts pole ka kõige rahvarohkem kuu,nii et kohapeal saab majutust ,reise otse planeerida.