Reis USAsse

Tere! 

Ma ei suutnud kuskilt välja lugeda,kaua USAs  kehtib koroona

pass? Ehk keegi targem oskab infot jagada :)

Mis on koroona pass?

0
4

Covid digitõend, ühesõnaga Euroopa riikides kehtib see 9 kuud (seejärel peaks tegema tõhustusdoosi,et seda tõendit pikendada) sealt ka minu küsimus, kaua see digitõend USAs kehtib? Kas samuti 9 kuud kahe doosiga?

1
1

Käisime veebruaris 2022, kasutasime Eesti covid digitõendit, 2 doosi ja kehtivus 9-kuud. Kontrolliti seda ainult Eestis, kuskil mujal mitte, lisaks muidugi ka Confido antigeeni test, ESTA ja veel oli mingi vorm, mida täita, aga keegi neid ei kontrollinud, ESTA-t korra ka ainult Tallinna lennujaamas küsiti, et kas on olemas. USA-s ei küsinud keegi mitte midagi, Florida oli maskivaba ka ja seal tõendit ei küsitud, aga näiteks Lousiana-s küsiti tõendit ja Covid tõend seal kehtis, et restoranis süüa.

1
1

Kas New Yorgist tagasi koju lennates Stokholmi kaudu peab ka ennem testi tegema..?

1
0

EL covid immuniseerimise sertifikaat kehtib ikka USA-sse reisimisel.

Mul hoopis küsimus selle kohta, et kusagil ei ole infot, et USA nõuab, et see kehtiks 9 kuud, aprillis minek sinna, kuid selleks ajaks on teisest vaktsiinisüstist möödas 9,5 kuud - kas sellega lastakse lennuki peale kuna USA-le piisab, et oled lihtsalt vaksineeritud + negatiivne test loomulikult. (Lisaks on veel olemas läbipõdemise tõend, mis on natuke üle 3 kuu vana)

Vastavalt https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/noncitizens-US-air-travel.html :

Up to date means a person has received all recommended COVID-19 vaccines, including any booster dose(s) when eligible.
Fully vaccinated means a person has received their primary series of COVID-19 vaccines.
You **must **be fully vaccinated with the primary series of an accepted COVID-19 vaccine to travel to the United States. / REQUIRED (Air Travel): All non-U.S. citizen, non-U.S. immigrants traveling to the United States by air are required to show proof of being fully vaccinated against COVID-19
If you are fully vaccinated but not up to date with your vaccines > RECOMMENDED : Stay home and self-quarantine for a full 5 days after travel.

Saan sellest aru, et USA-sse võib siseneda, kui ollakse "fully vaccinated but not up to date with your vaccines" ning sellisel juhul kehtib USA-sse saabudes 5-päevane isolatsioon, mis on soovitusliku iseloomuga?

0
0

Muidugi kehtib USAS-sse reisimisel. Aga just, et kas see kehtib 9 kuud või hoopis vähem? 

Meil samuti aprilli alguses minek ja aprilli keskpaigast peaks immuniseerimis tõend aeguma. 

Segaduste välitmiseks lennujaamas tahaks kindel olla :) 

Kui teil on ka veel läbipõdemistõend, siis ei tohiks probleemi vast olla.

0
0

Kas kellelgi on viimasel ajal kogemusi USA-sse lendamisega üle 9 kuu vana immuniseerimise tõendiga? Internetist leidub infot, et USA ei kehtesta sellele kehtivuse aega, aga kas Tallinnas lastakase lennuki pardale?

0
0

Kuna Tallinnast USAsse otselendu ei ole (no ma pole veel kuulnud, et siit otse saaks), siis kontrollitakse, kas sa täidad ka transiitriigi nõudeid. Nii üheselt ei saa keegi vastata, et kas Tallinasst sind lennukile ilma tõendita lastakse.

0
2

Minul samuti suts üle 9 kuu vana immuniseerimustõend, veebruari lõpus ka covidisse haigestumine, seega boosterit hetkel teha ei saaks aga lennata sooviks aprilli lõpus Finnairiga NYsse. 

Leidsin läbi Reisi targalt lehe sellise info: 

Are you Fully Vaccinated for Air Travel to the United States?

You are considered fully vaccinated:

  • 2 weeks (14 days) after your dose of an accepted single-dose vaccine
  • 2 weeks (14 days) after your second dose of an accepted 2-dose series
  • 2 weeks (14 days) after you received the full series of an accepted COVID-19 vaccine (not placebo) in a clinical trial
  • 2 weeks (14 days) after you received 2 doses of any “mix-and-match” combination of accepted COVID-19 vaccines administered at least 17 days apart*

If you don’t meet these requirements, you are NOT considered fully vaccinated. A booster dose is not needed to meet this requirement.

Seega selle info kohaselt saan mina nii aru, et ei ole oluline see covid passi kehtivusaeg vaid see et sul need 2 doosi tehtud on :)

1
1

Keegi on käinud vahepeal? Saab siis 9+ kuulise tõendiga minna?

0
0

Sai käidud eelmisel nädalal ja üle 9 kuu vana vaktsineerimise tõend sobis küll, USA-l puudub erinevalt EU-st ajaline piirang, tõhustusdoos ei ole kohustuslik. Reaalselt kontrolliti pabereid ainult check-in's Tallinna lennujaamas.

0
0

Oleneb kellele ja kus satud. Ma tulin reedel NY -st ning seal taheti näha tõendit. Eelnevalt uuriti telefoni teel , kas Eestist tulnul on vaja küsida või mitte. Detsember rahuldas neid täielikult.

0
0

Mai keskel reis New Yorki, kuid täpselt ei saa aru tingimustest testi osas. Olen kuu aega tagasi läbi põdenud ja 3 vaktsiinisüstiga, kuid kohati on nagu kirjas, et on ALL Travelers peavad tegema testi eelnevalt. Non-U.S. Citizen, Non-U.S. Immigrants: Travel to and from the United States | CDC

0
0

@rainer986

Jah, seal on nagu "all travelers" kirjas küll, aga kui lisatud lingi kaudu teisele lehele minna, kus täpsemad tingimused on ära toodud, siis selgub, et läbipõdenutele on erand:

If you recently recovered from COVID-19, you may instead travel with documentation of recovery from COVID-19 (i.e., your positive COVID-19 viral test result on a sample taken no more than 90 days before the flight’s departure from a foreign country and a letter from a licensed healthcare provider or a public health official stating that you were cleared to travel).

Ehk siis- kui oled viimase kolme kuu jooksul koroonat põdenud, võid ennem lendu tehtava testi asemel esitada vana positiivse testitulemuse ja kindlasti ka arstitõendi, et sinuga on hetkel kõik korras ja võid reisida. Et saad siis ise valida, kas teha test ( antigeenitestid ei maksa tänapäeval muhvigi enam) või hankida see arstitõend inglise keeles. Juhul, kui on midagi testimise vastu, halvad kogemused näiteks nina torkimisega, siis PCR-testi saab teha ka kurguloputusvedelikust ja see ei ole valus.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased