reisi eest tasumine

Millise kaardiga toimub finnmatkate või tjareborgi kodukalt ostetud reiside,lennupiletite eest tasumine.Kui maksmise kohani jõuab,siis on võimalus valida mingeid Soome pankasi.Krediitkaarti nagu polegi võimalik kasutada või ei oska ma midagi kuskilt valida........

0
0

Kui jõuad niikaugele et hakkad maksma, siis pead valima "luottokortti" (tähendab krediitkaarti) ja siis sisestad oma krediitkaardi andmed. P.S. (Finnmatkat aksepteerib ainult põhjamaades ja Eestis väljastatud krediitkaarte).

Natuke lisainfot: (soome keeles kahjuks)

http://www.finnmatkat.fi/Hyva-tietaa/Maksut-ja-lentoliput/Maksutavat/

0
0

Tänan,leidsin õige augu.Kas reisikindlustus on mõistlik valida kohe reisipakkuja kodukalt,või teha Eestis kindlustuse kodukalt

0
0

Rääkige üldse, mis on ja miks on vajalik reisikindlustus. Euroopas näiteks - mida see annab tavalise haigekassaga võrreldes? Ma viimati reisifirmast küsides sain vastuseks "mömmm"...

0
1

No kuna sa siin nii provotseerivalt küsid, siis eks tuleb vastata :) Esmalt muidugi ütleks, et reisifirma konsultant võibolla tõesti ei oska sellisele küsimusele vastata kuna ei ole ilmselt sellesse viitsinud piisavalt süveneda. Soovitaks kõigepealt seda lugeda: http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/arstiabi_val/

Asi siis selles, et isegi ravikindlustuskaardi olemasolul võib kaasneda omaosalustasu (visiiditasu, voodipäevatasu jne) sõltuvalt asukohamaa hinnakirjast. Lisaks, kui reisija peaks reisil haigestuma ja ei saa tagasi sõita, siis reisi katkemisega, ärajäämisega, edasilükkumisega jms kulud (uued lennupiletid, hotell jm)reisikindlustuse alt üldjuhul hüvitatakse. Ravikindlustuskaardiga kindlasti neid ei hüvitata. Samuti saab ju reisikindlustusega ka igasugu lisariske kindlustada jne. Eks igaühe oma valik, kuidas ta enda aega ja riske hindab. Üldjuhul kuskile lähiriikidesse minnes ei ole isiklikult samuti seda vajalikuks pidanud, aga Euroopa kaugematesse nurkadesse sõitmisel, ikkagi olen.

1
0

Tervisekindlustuse osa olen ise samuti harilikult nulliks märkinud (Euroopas vähemalt). Viimasel korral end kindlustades selgitasin koju jäävale naisele, et kindlustus on hea selleks puhuks, kui mind on vaja kirstu panna ja koju transportida. Küll mõjus rahustavalt. Reisitõrkekindlustus on aga teinekord päris hea asi.

0
1

Reisifirma konsultant, kes ei oska vastata küsimusele erinevuse kohta reisikindlustuse ja Euroopa ravikindlustuskaardi vahel töötab ilmselt vales kohas. Lühidalt (nagu ka eelmises kommentaaris juba kirjas) -- Euroopa ravikindlustuskaart annab sulle õiguse ja võimaluse saada kohalikega võrdsetel alustel arstiabi, reisikindlustus hoolitseb ka selle eest, et sa peale terviseprobleemi turvaliselt ja mõistlikult koju tagasi saaksid. Kujuta ette, et satud kuskil välismaal autoavariisse (või kukud niisama) ning murrad jalaluu -- ravikindlustus hoolitseb selle eest, et su jalg kipsi pandaks ja mõned valuvaigistavad süstid tehtaks. Heal juhul hoitakse sind ka paar päeva haiglas. Kus sa edasi oled või kuidas sa koju saad, pole enam ravikindlustuse mure. Kipsis jalaga lennuki turistiklassis või bussis näiteks Lõuna-Euroopast Eestisse sõita pole võimalik.

1
0

Indiast tagasi lennates oli suurem osa kõrvalistmetest kulutatud ühe kanderaamis noormehe ja tema saatjate ära mahutamiseks. Piisab selle vaatepildi meelde tuletamisest, et reisikndlustuse jaoks pisaraid valamata paarkümmend eurot välja käia.

Eks sellest vaatepunktist tulebki vaadata, et milliste võimalike kulutuste vastu kaitse saad.

Kaotad pagasi koos kasutatud allarite ja halvemal juhul fotokaga - ilmselt elab üle ja pagasikindlustust pole teinud. Pead ostma mõne plaanivälise lennukipileti - võtab parajalt vanduma, aga maailma lõpp ehk ei ole (ise olen reisitõrkekindluse siiski teinud). Aga just tervise (ja võimaliku vedruväljaviskamisega) seotud riskid on sellised, mille tagajärgede likvideerimiseks pead halvemal juhul korteri maha müüma ning pensionini ainult praekartuleid sööma.

6
0

Euroopa ravikindlustuse ja reisikindlustuse vahest Belgia näitel. Kui Sa lähed Belgias arsti juurde tavalise Euroopa ravikindlustuskaardiga, siis maksad kopsakat visiiditasu ja kopsakaid summasid ravimite eest. Belgias nimelt ei ole meie mõistes tasuta arstiabi üldiselt - väljaarvatud ehk teatud vältimatud toimingud nagu elustamine. Maksad 5-10 minu eest silmagi pilgutamata 60-80 eurot ja oled koheldud võrdselt kohalike elanikega. Ainsa erinevusega, et kohalikul on võimalus sellest summast teatud osa (kehtestatud piirmäära ulatuses) kohalikust ravikindlustusseltsist (mida kohalik peab siis ennekõike valima, nagu me valime nt pensionifonde) hiljem pärast bürokraatlike protseduuride läbimist tagasi saada. Ja kui tahad odavamalt läbi ajada, lähed tavalisse haiglasse, kus inglise keelt keegi sinuga väga ei räägi.

Reisikindlustusega lähed suvalisse sulle sobivat keelt kõnelevasse ravikeskusesse ja lased vajaliku ära teha. Maksad kas kohe või siis saad reisikindlustuselt garantiikirja. Hiljem saad reisikindlustuselt kogu raha tagasi.

Kusjuures, päris tasuta-tasuta arstiabi pole väga mitmes EL riigis, süstteemid on äärmiselt erinevad.

EList väljapoole jäävate riikide puhul pole mõtet siin üldse midagi võrrelda. Muidugi võid alati minna üsna soodsasse Kambodža kohalikku haiglasse, kus sulle õues trepi peal mingeid protseduure kaheldava kvaliteediga vahenditega tehakse. Võib aga minna kenasse kõrgetasemelisse haiglasse, kus saad parema teenuse kui mistahes Eesti haiglas. Maksad lõbu eest 100+ USD ja kindlustus maksab kõik tagasi.

Ja USA ning sealseid ravikulusid ei taha mainidagi.

See 10-20 eurot, mis reisikindlustuse tervisekindlustuse osa katab, ei ole mõtet küll kokku hoida. Räägin ainult tervisekindlstusest, kuigi minu meelest on väga oluline ka reisitõrkekindlustus.

4
0

Kas keegi on viimasel ajal Tjäreborgi lehelt reisi või lendu ostnud? Vaatan sealt viimase hetke lendusid ja reisi info juures on selline märkus: "Verkkopankkitunnuksilla maksettaessa Nordea, Danske Bank, OP-Pohjola, Aktia, POP Pankki, Säästöpankki ja S-Pankki. Maksukortilla maksettaessa Visa, MasterCard ja American Express. Huomioithan, että tarvitset verkkopankkitunnukset myös luottokortilla maksaessasi. Maksuvaihtoehtona myös Nettiluotto (Nordea asiakasrahoitus). Muilla maksutavoilla maksettaessa tulee matka varata myyntipalvelustamme p. 09 123 71"

Küsimus on, et kas ikka saab osta ainult krediitkaardiga? Seal on nagu kirjas, et ka krediitkaardiga makstes peab olema internetipank.

0
0

No vähemalt SEB puhul peab krediitkaardiga internetis makseid tehes tihtipeale ka lisaks panka sisse logides makse verifitseerima.

2
0

See krediitkaardimakse puhul korraks kaardi väljastanud panka suunamine on seotud MasterCard SecureCode või Verified by Visa turvameetmetega ja kuna Tjäreborg (nagu ka paljud muud kaupmehed) on sellega liitunud, siis nende lehel makset tehes nii ilmselt juhtubki...

Swedbank seletab seda niiviisi: MasterCard SecureCode’i ja/või Verified by Visaga ühinenud internetipoodidest leiab nimetatud lahenduste logod ning makse sooritamisel küsitakse täiendavat isiku tuvastamist Swedbanki internetipanga kaudu. Ostu sooritamisel tuleb läbida lisasammud, mis on kirjeldatud punktis 3.

SEB-l on kirjas samasugune jutt

1
0

Selge, see on tavaline asi. Ma alguses arvasin, et nõutakse mõne Soome panga internetipanga olemasolu :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased