Reisi laen

oleks vaja reisi jaoks umbes 25000 krooni, et saaks kõik asjad aetud. Keegi äkki oskaks soovitada mõnda head laenu pakkujat?

Lihtsaim võimalus arvelduskrediit SEB, Swed (18-20% kanti see intress jääb vast). Mingid tarbimislaenud ka neil olemas.

Ikka samast pangast küsige, kus teil arve on. Aga enne kui laenu võtma hakata, tehke omale selgeks, millistest kindlatest püsivatest sissetulekuallikatest kavatsete seda hiljem tagasi maksta. Arvestage a priori, et ükski enda rahast lugupidav finantsasutus ei võta teid jutule, kui te ei tõesta, et pärast kõikide kulude tasumist ei jää teie arvele vähemalt laenu osamakse suurust summat.

Ja minu universaalne nõuanne on, et mida kaugemale inimene igasugustest laenudest hoidub, seda õnnelikum on ta. Võite mind vanamoeliseks pidada, aga kurbi lugusid olete vast ka ise lehtedest lugenud?

Sama oldskuul soovitus - reisile tasuks minna selle raha eest, mis juba teenitud ehk olemas. Pärast on sellise laenu tagasimaksmine sitaks kulukas, tülikas ja ebameeldiv. Aga eks igaüks ise teab. Igal juhul soovitan panka, mitte ülijõhkra intressiga kiirlaene pakkuvaid krediidiasutusi. Tõsi küll, ka pankades on tarbimislaenud üsna kopsaka intressiga.

Sama soovitus - reisil peaks käima oma olemasoleva, mitte potentsiaalselt oma raha eest. Kunagi sai isegi pisut liiga toredasti aega veedetud reisil ja lõpuks arvelduskrediidi kallale mindud - ja kuigi raha tasumiseks oli kohe tagasi tulles tegelikult olemas, tundus tagasimaksmine siiski kuidagi "eriti ebameeldiv", isegi venis paarikuupikkuseks see protsess, kuigi oleks saanud 1. üldse ilma laenu kulutamata olla või 2. kohe ära maksta. Tagantjärgi tagasimaksmine on palju raskem kui lihtsalt jooksvalt raha kõrvale panemine (kogumine). Ühel juhul ootab ees veel midagi toredat ja selle nimel piirad enda kulusid natuke. Teisel juhul aga ees midagi toredat peale laenu maksmist nagu polegi - reisil käidud ju.

Aga kui üldse, siis kindlasti laen /arvelduskrediit mõnest pangast, kõige parem enda nö kodupangast. BIG annab ju ka laenu, aga kas just soovid laenu 25% intressiga, mida mh arvutatakse mitte laenujäägilt (nagu nn tavapangad teevad), vaid laenusummalt - kui laenujäk ka väheneb, jääb intressisumma samaks.