Reisi-/matkaklubi!

Soovin teha Tallinnas uue reisi-/matkaklubi. Otsin inimesi, kes tahaks selles kaasa lüüa.
Tegemist ei ole äriprojektiga vaid loodav klubi oleks MTÜ ning eesmärgiks korraldada huvitavaid reise ja matku võimalikult soodsalt.

Kui tekkis huvi siis anna endast märku: kathy18ee(at)yahoo.com

Mis oleks sellise ärimudeli juures motivatsiooniks?

Tegemist ei ole äriprojektiga. Motivatsiooniks peaks olema soov korraldada ja osaleda põnevatel reisidel ja matkadel.

Selliseid algatusi on (siin) ka varem olnud ning eks Tallinnas on mõni matkaklubi olemas ka.

Matka / reisi saab iseenda sõpradele korraldada ka ilma organisatsioonita.
Mis on siinkohal MTÜ mõte või eelis?

Sarnaste inimeste koondamine, nii et info plaanitavast neile paremini kätte jõuaks? Sisuliselt oleks see MTÜ siis reklaami / info kanal?

Teenuste vahendamine oma nime ja juriidika alt? Sellega seonduvad ilmselt mingid kohustused. Ehk tasub Matkaliiduga suhelda ja kogemusi küsida - nad teavad ja kindlasti aitavad.

Meil käib matkade planeerimine siiani ilma juriidilise kehata. Toimib hästi, aga info liikumine võiks parem olla küll. Ühtegi kõiki matkajaid koondavat infokanalit Eestis minu teada pole. On JKA ja Firni ja muude klubide listid, matkafoorum.net, kindlasti on facebookis mingeid gruppe - aga ühtegi "üldist" lehte või kohta pole. Aga ma ei näe, kuidas uue klubi loomine siin midagi juurde annaks.

Minu vaatenurgast võiks ideaalis tegu olla mitte üleüldise koondava "infokanaliga" vaid tõesti just kas kindlale piirkonnale või reisimisviisile spetsialiseerunud ühendusega. Aga mõtteid võib igate moodi keerutada..miks peaks midagi kohe eos välistama(?)

Kui spetsialiseerumisvaldkonnaks oleksid pikad jalgsimatkad (eeskätt mittealpinistlikud), siis oleksin mina kindel huviline ja valmis ühisesse üritusse panustama. Ei asu küll Tallinnas.

On, kes mida välistab? Ma astuks hea meelega igasugu klubidesse, mis matku korraldavad ja seejuures mulle midagi annavad. Aga küsimus - mida annab MTÜ, võrreldes näiteks Facebooki grupiga? - tahaks enne vastamist.

MTÜl oleks ilmselt mõtet siis kui MTÜna saab millelegi jur. isikuna odavamaid pakkumisi kui eraisikutel eraldi. Lihtsam on sõlmida teenusepakkujatega ka püsivaid lepinguid, tasuda asjade- ja teenuste ostmisel arvega jne. Samas ei laiene ilmselt MTÜ poolt teistelt jur. isikutelt tellitavatele teenustele-pakkumistele näiteks tarbijakaitsest tulenevad õigused. Eks neid plusse ja miinuseid on mõlemal juhul, kõik võimalused siin koheselt ei meenu. Ise usun, et odavamaid pakkumisi saab ka lihtsalt eraisikutena ühisoste tehes ning igasugu paberimajandusega tegelemisele läheb siiski üksjagu energiat, seega väga ei viitsiks ilmselt jaurata, aga võibolla eksin ning asi tasub rahaliselt siiski ära. Jõudu tegijatele igal juhul.

Mingi soov mul oleks õlg alla panna huvitavate matkaprojektide elluviimisel.
Ise olen läbi aastate erinevate matkaklubidega matkanud. Selleks aastaks näiteks ei olegi sügiseks sobivat matka. Oman ka matkatreeneri 1. kat.

Üritan teie küsimustele natuke vastata.

Miks tahan just MTÜ-d?
Sellepärast, et oleks juriidiline keha ja saaks klubile osta varustust, mis oleks reisi ajal kõigile kasutada, a la telgid, priimus, gps-d jne, mida matkadel vaja on. Aga jah, põhimõtteliselt saaks ka ilma juriidilise pooleta, lihtalt tore grupp inimesi, kes tahavad reisida.
Ja loomulikult olen vaadanud teiste matkaklubide tegemisi aga need ei paku päris selliseid matku nagu mina soovin.

Rainerk´le vasutseks, et täpselt seda ma mõtlengi, et spetsialiseerumisvaldkonnaks oleksid mittealpinistlikud pikad jalgsimatkad. Selliseid väiksemaid künkaid võiks siiski vahel võtta, kuni 1000m.

Näiteks, üks minu reisimõte:
2 päeva jalgsimatka mõnel looduskaunil matkarajal, 2 päeva veematka (kanuu, raft jne), 2 päeva teises looduspargis jalgsimatka, 2 päeva kohalike külakestega või linnakestega tutvumist, k.a. ööeluga (jalutades ühest asulast teise)jne.

Ma olen käinud kolmel mägimatkal ja niisama seljakotiga reisinud palju. Ütleme nii, et reisipisik on eluaeg sees olnud. :) Aga minu jaoks muutus nädal aega ühe künka peal ronimine igavaks ja tahaksin vaheldusrikkamaid matku.

.

Tallinna Matkaklubi on juba ammu olemas - vaata kodulehte! Tegu ongi MTÜ-ga ja just sellised matkareise nii kodu- kui ka välismaal korraldatakse.

Jah, Tallinna Matkaklubi lehte olen külastanud. Kas siis ei või olla rohkem kui 1 selline klubi, et oleks valikut?

Mulle on jäänud mulje, et Eesti matkaklubide maastikul on puudu klubi, mis tegeleks kaasaegse kergmatkamisega. Olemasolevad klubid ja mitteformaalsed ühendused näivad olevat tekkinud nõukogude ajast pärinevatele traditsioonidele, mil matkamine tähendas suurt seljakotti ning lühikest, aga rasket päevateekonda. Tänapäeval on matkatehnika ja -varustus nii palju edasi arenenud, et raske koti järele puudub vajadus isegi pikemal matkal. 10-päevase matka seljakoti kaal 10 kg (koos toiduga siis) võib olla täiesti piisav, ilma turvalisuses ja mugavuses kaotamata. Rahaline võit odavama varustusekomplekti arvelt ka sinna juurde. Kergmatkamine on küll mõningal määral uus asi, aga ta on juba kanda kinnitanud meist lääne pool asuvates riikides.

Teine valdkond, millega minu teada Eestis vähe tegeldakse, on nn packrafting. Tegemist on kummipaadiga, mis mahub kokkupandult seljakotti ja kaalub paar kilo. See annab võimaluse koostada matkamarsruute, kus jalgsikäimine on kombineeritud vee-etappidega. Veekogud ei ole siis enam matkajale takistuseks, vaid vastupidi, avavad hoopis uusi võimalusi ja aitavad maastikku vaadata täiesti teise pilguga. Eriti efektiivne on see siis, kui teda ühendada kergmatkamisega - inimest koos kerge varustusega suudab selline paat kanda vabalt.

FYI, hetkel on olemas vähemalt sellised klubid:
http://matkaliit.ee/eesti-matkaliit/liikmesorganisatsioonid
Lisaks on mitu kommerts-matkakorraldajat - Sandberg, Seikluskliinik jne.

Ma soovitan, et räägi matkaliidu ja olemasolevate klubidega nende kogemuse kohta. Võõrastele (ja ka pooltuttavatele) inimestele pika matka korraldamine on väga keeruline ettevõtmine ja mütsiga lööma minna ei tasu. Enne MTÜ-d tee mõni reis kas mõne olemasoleva korraldaja nime alt või ka ise, ja vaata kuidas kujuneb. Ning alles siis hakka juriidiliseks ja osta asju kokku.

Kõige keerulisem on ikkagi saada kokku piisav hulk inimesi. Sa võid kokku panna oma unistuste matka, aga kui pole kedagi, kes sinna tuleks - pole asjast kasu. Sandbergil jne on selleks reklaami-eelarve, vanadel klubidel "vanad olijad" ja renomee, aga kuidas jõuad võimalike matkajaeni sina?

Tere,

Tõstaksin selle uue reisi-/matkaklubi mõtte taas üles ja ootan asjas kaasa lüüa soovijatelt arvamusi ja ideid. Võite kirjutada nii siia foorumisse kui ka minu emailile kathy18ee(at)yahoo.com.

Igal-juhul väärt ettevõtmine.
Ja ise osaleksin sellistel matkadel suurima heameelega.
Usun, et selliseid väiksema seljakotiga matkaselle leidub rohkemgi kui oskab praegu ette kujutada.
Nii-et, tuult tiibadesse...

Elan Austrias,siin on paar põnevat matka rada,kui teil kunagi huvi tekib siiapoole vaatama tulla,võin kuidagi abiks olla :)

Aga saame rohelistel kokku ja lobiseme sellest mõttest. Kas mõnel päevasel puhkepausil või õhtuste ürituste vahele. Sobib?

Tere,

Oleme plaanimas kokkusaamist, esmast tutvumist ja mõttevahetust. Kui keegi veel soovib liituda siis palun kirjutada kahty18ee(at)yahoo.com