Reisikava Kolumbias

Reisime 16–31.okt. Kolumbias, esialgne reisiplaan on selline: Bogotas 2 päeva, siis bussiga Armenia kanti kohviistandusse, sealt bussiga Kariibi mere äärde, Santa Martasse. Seal külastada mõnd rahvusparki. Põnev tundus matk Ciudad Perdidasse -kadunud linn dzunglis. Kas keegi on seal käinud? Mis muljed? Tagasi tuleks lennukiga Bogotasse. Oleks väga tänulik mingite soovituste eest. Mis mõttes on Kolumbias jälle ohtlikumaks muutunud, nagu äsja postitusest lugesin?

Ciudad Perdidas -kadunud linn dzunglis. Pole käinud, kuid lugesin kuskilt, vist siit, et võrreldes Machu Picchuga väha lahja ja igav. Ise vaatsin Travel Channelist saadet kus saatejuht kolas mööda Ciudad Perdidast, ajas juttu indiaanlastega, kes terve perekonnaga valveseisangus ootasid, millal nende poole pöördutakse. Nende esinemine kaamera ees tundus algajate näitlejate tükina ja punnitatud. Ausalt öelda, see telefilm ei pannud mind tahtma sinna minna. Kuigi kaameratöö ja saatejuht olid proffessionaalsed, nagu Travel Channelil alati.

1
0

Kas keegi on reaalselt ise Peridas käinud viimasel ajal? Millise hinnaga võiks arvestada? Kaalun ka ise sinna minekut, kuigi päris kindel veel ei ole (ootaks ära Bradt'i uue raamatu).

Samuti tundub huvitav Kolumbia ohtlikumaks muutumine, lugesin just Go reisiajakirjast, et situatsioon on kõvasti paranenud.

Ise olen Kolumbias 1.-27. november, kindlasti plaanis on ilmselt San Gil ja Los Nevadose park, täpsema kava saab paika oktoobris.

0
0

Meie (10 sõpra, liikusime osa aega eraldi) käisime Kolumbias selle aasta veebruaris-märtsis. Väga positiivne mälestus kokkuvõtteks. Sinu plaan plaan bussiga sõita on ok kui aega palju ja bussisõit meeldib. Meie kogemus oli, et pärast 10 tunnist Bogota-Armenia otsa enam väga ei tahtnud bussiga sõita. Rahaliselt on bussisõit ka suht kallis, lennupilet maksab küll rohkem aga suhe on rohkem lennuki kasuks kui mujal. Meile meeldis rohkem sisemaal; eriti kohvipiirkond ja rahvuspargid. Inimesed toredamad ja loodus ilusam. Ja turiste vähem. Ciudad Perdida on väga ok, kuid Machu Picchuga pole vaja võrrelda. Viimane on siiski omaette klass. .

0
0

Ciudad Perdid matk kestab ca 6 päeva, kui õigesti mäletan. Kui kokku on üldse Kolumbias aega 15 p, siis sellest kuute Ciudad Perdida alla panna ei tasu. Matkal ise käinud ei ole aga nagu aru saan, siis parim osa sellest ongi matk - ehk läbi dzungli varemetesse kõndimine. Koht ise väga suursugune ei olevat. Armenia-Santa Marta bussisõidu kestvust peate reisiraamatust vaatama, aga kuna Cartagena-Medellini ots on ca 13 tundi, siis Armenia-Santa Marta on ca 20 h. Nii et seal pigem mina kasutaks aja kokkuhoiuks lennukit. Armenia kandis soovitan külastada Salento küla ja Valle de Cocorat. Bogota kandis Villa de Leyvat. Ja peol tuleb käia! :) Näiteks Medellini Zona Rosas.

0
0

Ise Kolumbias 9.-19. oktoober. Kuna aega napilt ning plaan oli nii Kariibi mere ääres kui ka Amasoonias olla, siis riigi sees ringiliikumiseks valisime lennuki. Kui aegade osas paindlikkust üles näidata, saab pileti päris soodsalt. Kokku läksid meil lennud Bogota-Cartagena, Barranquilla-Bogota-Leticia ja Leticia-Bogota maksma alla 200€ ehk keskmiselt ca 65€ lend (üks neist isegi ümberistumisega), samas kui juba bussipilet Bogotast rannikule maksab ca 40-50€ ning lend on kindlasti etem kui ööpäev bussis veeta. Lennufirmaks oli Aires, nende koduleheküljel www.aires.aero sujus broneerimine ja maksmine ilma probleemideta. Veebilehel maksin COPides, krediitkaardilt võeti piletihind maha eurodes, vahetuskurss oli isegi oodatust pisut soodsam (2555:1, augusti lõpp). Osa lennufirmade (Avianca, Copa) pileteid saab ka suurtest broneerimisportaalidest osta ning hinnad on suhteliselt võrreldavad nende endi koduleheküljelt ostmisega.

1
0

Mul nüüd enam-vähem ettekujutus enda reisikavast olemas:

1.-4. Nov Bogota 4-5. Nov Villa De Leyva 5.-9. Nov San Gil 9.-12. Nov Catagena 12.-20. Nov Kariibi mere rannik, rahvuspargid 20.-26. Nov Los Nevadose kant, Vaikne ookean... vaalavaatlus? :) 27. Nov - tagasi Eestisse

reisin üksinda, kui keegi tahab ühineda, andke teada. Või keegi elab seal kuskil ja tahaks vahepeal eesti keelt rääkida, siis võib kohvi juua :)

0
0

Eile sai enda Columbia reis läbi marsuudil Bogota-Santa Marta-Cartagena-Bogota. Lühidalt muljeid:

  • turvalisusega probleeme ei olnud kuskil, ise nüüd mingeid probleeme otsima ei läinud ka;
  • Bogota niipalju kõrgel, et isiklikult hakkas pea sellest valutama, teistel kaaslastel ei olnud häda midagi;
  • Kariibi äärde ja tagasi sai lennatud Airesega, selle hinna kohta (40EUR inimene/suund) väga positiivne mulje, isegi jooki-snäkki pakuti, lennukid puhtad ja täpsed. Kõige suurem probleem oligi hispaaniakeelselt kodulehelt broneeringu tegemine;
  • Santa Martast Cartagenasse sai mindud väikebussiga - väga mugavalt ühest hotellist teise hotelli. Mõned eurod kallim kui liinibuss, aga ei pea hakkama kolistama bussijaamadesse, mis ei asu kesklinnas;
  • wifi-ga seis üllatavalt hea, kõikides hotellides oli tasuta, lennujaamas, enamustes söögikohtades;
  • söögid head (endal samast piirkonnast võrdlus Kuubaga, kus kohati oli ikka keeruline), pettuma ei pidanud kuskil, 2 täiskasvanule ja lapsele praad + jook kokku keskmiselt 10-20EUR viisakas-puhtas toidukohas;
  • hispaania keele osas tasuks pisut enne harjutada ja vestmik kaasa võtta, kohapealne inglise keele oskus on sisuliselt 0 - üks taksojuht vaatas mind sellise näoga, et kas tõesti on maailmas inimesi, kes hispaania keelt ei oska.

Esimese hooga rohkem nagu ei meenugi, kui et head reisi soovida minejatele!

0
0

Kel lähiajal kavas Kolumbiat külastada ja plaan Kariibi äärde sattuda, siis tasub liikuda ka La Guajirasse, wayuu indiaanlaste maale. Wayuudest saab rohkem teada juba sel reedel Hispaania majas toimuval üritusel.

http://www.hispaaniamaja.ee/20111102179/uudised/teemaohtu-wayuude-kultuurist-4-novembril-hispaania-majas.html

0
0

Viimased 10 kuud elanud Barranquillas ja jaanuari alguses ka Ciudad Perdidat külastatud. Kokku hetkel Colombia kogemust 50 päeva väljaspool kodulinna. Soovitan mitu mitu korda rohkem La Guajirat külastada kui Ciudad Perdidat. Kuid zona cafeteria on siiski mugavaim ja huvitavaim osa kolumbiast minu jaoks. Ciudad Perdida puhul on tegemist nn tavalise pool-tsunglimatkaga kus ise vead oma seljakotti ja jalutad kitsal porisel rajal. Isiklikult on hetke luegmiste ja Ciudad Perdia kogemuse põhjal kõige lahedam Angel Falls reis Venezuelas (Lennuk, paat ja jalutamine) järgmine Machu Pichu ja viimane Ciudad Perdia, kõik need 3 reisi on enamvähem samas hinnaklassis 350 USD koos transpordi, võrkkiige majutusega ja söökidega.

0
0

Kuna Colombias olen 7-29 dets, siis ligikaudne plaan on praegu selline, 2-3 päeva Bogotas, siis 6 päeva trekking del Cocuy, seejärel Kariibi äärde, paar päeva Tayrona rahvuspargis ja randades, siis Sierra Nevada de Santa Marta, ka mõned päevad, Ciudad Perdida on küsimärgiga ning lõpetuseks Medellin ja selle ümbrus, ajanappuse tõttu jätan ilmselt vahele Cartagena ja kohvi piirkonna, lõpliku kava loodan kokku panna siiski koha peal arvestusega, et Sierra Nevada del Cocuy matkast küll loobuda pole plaanis.

0
0

Mina jätaks Ciudad Perdida ja Medellini ümbruse vahele. Kuid soovitan soojalt Vaikse ookeani rannikut, täiesti erinev ülejäänud Kolumbiast. Sinna tasub minna lennates, näiteks El Valle, Bahia Solano, Nuqui. Maad mööda ei saagi. Mina kolasin viimases.

Cartagenasse siiski tasub minna, kasvõi selleks, et sõita veetaksoga Isla Grandele Rosario saarestikus. Seal saab ka odavalt ööbida, süüa ja elamuse väikese mustade kogukonna täiesti teistsugusest kultuurist.

Tayrona parki soovitan minna, kui aega on, bussiga Santa Martast, maha Calabazo's ja jala üle mägede, kas Cabo San Juani või suht inimtühja Playa Brava'le, mõnus 1-päevane trekking läbi paksu metsa.

0
0

Nonii, Colombia reis seljataga ja kel tahtmist lugeda-vaadata, siis külastage www.nagi.ee/photos/vespasianus

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased