Reisikindlustus krediitkaardiga

Tere!

On kellelgi kogemusi Nordea Gold krediitkaardiga kaasneva reisikindlustusega? Kas toimib nagu vaja, on probleeme tulnud?

Või valida hoopis Swedbank Gold?

Just oli kogemus SEB kaardikindlustusega PZU st. Ryani lend hilines järgmisele lennule. Pidime end ise koju kombineerima, vähem kui nädalaga maksti bussipiletid, lennupiletid koju ja takso öösel lennujaama kinni. Hotelli ei võtnud, seega selle tasumist ei oska kommenteerida, toitlustamiskulusi ei korvatud, Kokku positiivne kogemus. Koolivaheaja lõpu piletite defitsiidi juures oleks eelarves muidu korralik auk olnud.
Swedbanga kindlustuse kohta on ka tuttavalt positiivsed kommentaarid olnud ehk keegi Nordea kasutajatest lisab ka nende kohta.

minul on, kasutan vist juba.... 15 aastat?

paar juhust on olnud: Egiptuses pidime pojaga arsti juurde minema, kõht valutas. saime mingi arve, mis meile pärast ilusasti tagasi maksti.

teine kord istusime Amsterdamis 8H, lennufirma süül. Et ma polnud sellega arvestanud, olin õhukeselt riides ja ostsin omale 35 eurose dressipluusi + sõime-jõime seal. söök-jook maksti kinni, dressipluus mitte.
kahel sõbral oli tehtud eraldi reisitõrkekindlustus mingis muus kindlustuses, nendele maksti välja veel ooteaeg ka, äkki oli mingi 200 eur kokku.

Sama Egiptuse reisiga pidid ühed tuttavad ka meiega tulema, aga ühel suri isa eelmisel päeval ära ja vaid üks tuligi lõpuks. teisel maksti ilusti kõik välja

hea keiss, mida kuulsin, oli umbes nii, et inimesel suri vend Norras ära. Läks siis sinna ja jäi (eel)viimasel päeval enne tagasilendu haigeks. enne jõudis veel oneline check-ini ära teha. ja haigeks jäi nii, et -40 oli palavik. kutsuti arst, võeti tõend jne, nagu peab. Muidugi oma lennule ta ei jõudnud ja ostis (kallid) uued piletid. läks siis uute piletite arvega panka: ei makstud välja, sest ta oli jõudnud check-ini ära teha! umbes nii ma seda mäletan.

Mida kokkuvõtteks: siiani olen mina rahul olnud. Ega see summa ka eriti miskit ole, usun, kui tahaks ägedamat kindlustust, maksaks ka kohe rohkem. Nordea pluss on see, et kehtib kogu aeg, isegi, kui korraks Lätti lähen. Loomulikult seal agasid ja muud "peenikest kirja" on, need tulevad tavaliselt väja, kui miskis jamas oled.

P.S. Nordea (nüüd juba Luminor) ise kindlustusega ei tegele, vahendavad!

Olen Swedbank Gold'iga saanud paar korda ravikulud korvatud. Üks miinus on see (ilmselt ka teiste kindlustustega, mis krediitkaardiga kaasa saad), et see kehtib vaid 3 kuud. Kes pikemale reisile läheb, siis peab eraldi kindlustuse veel ostma pärast 3 kuud.

Minul oligi see probleem, et vigastasin end just 1 päev peale seda, kui kindlustus oli lõppenud. Saatsin rahumeeli kõik kviitungite fotokoopiad panka ja sain kurvastuseks teate, et minu kindlustus ei kehti enam. Avaldasin soovi teha kohe jätkukindlustus pangaveebist, aga selgus, et ei saa enam. Pöördusin siis mingi tuntud kindlustusseltsi poole (vist oli If) ja uurisin, kas ma saan teha kindlustuse, kui olen ise juba välismaal (poleks pidanud vist seda mainima). Pakuti varianti, et lasen kuskil korralikus, nende poolt aktsepteeritavas arstikabinetis teha terviseuuringu ja saata neile tõendi, et olen terve. Ei hakanud seda enam tegema ja jätkasin reisi ilma kindlustuseta (õnneks ei läinud rohkem vaja)

SEB Gold puhul kehtib terve aasta. 3 aastat juba olnud, veel pole vaja olnud.

Ei tea kuidas Nordeal on, kuid Swedbangil oli vähemalt varasemalt nõue, et enamus reisikuludest peab kindlustuse saamiseks olema makstud krediitkaardiga või sellega seotud kontolt. Üks kord oligi keiss, kus lennu hilinemise tõttu pidime ostma kõigepealt uued lennupiletid ning kuna ööbimiskohta ei jõudnud siis pidime otsima ka uue majutuse. Krediitkaardiga tasutud lennupileti kulud tasuti, kuid kuna esialgse ööbimise eest oli tasutud teise isiku kaardiga, siis ööbimise raha tagasi ei saanud.

Lumimumm, Nordeal nii ei ole.

Unustasin veel lisada, et automaatselt on ka kaasasolevad pereliikmed kindlustatud

AndresR, ilmselt isegi mitte ainult perelikmed, vaid SEB on ka elukaaslane ja tema lapsed kindlustatud. või keda sa ise sinna kindlustatud isikuteks paned.

Ei pea seal kedagi kirja panema

Peab küll, kirjutasin SEB kaardikindlustusest. Kindlustatud oled sina, elukaaslane ja 2 last kelle ise lisad omal valikul. Nordea puhul jääb siis tölgendamise küsimuseks, keda pereliikmeks tunnistatakse.

Ma olen siin vaid Nordeast rääkinud, SEBst ei tea midagi

Nordea kaardist ainult positiivsed kogemused. Selle 10+ omatud aastate jooksul on kõik juhtumid positiivselt lõppenud. (mida vähem neid juhtumeid/tõrkeid on - seda parem)

Norsu, Nordea on tingimustes kõik selgelt kirjas, midagi ei ole vaja tõlgendama hakata v ise lisada.

"Kindlustus kehtib ka kaardiomaniku vähemalt 14 aastase kuid alla 79-aastase abikaasa/elukaaslase suhtes, kes reisib koos kindlustatud kaardiomanikuga. Abikaasa/elukaaslane tähendab kaardiomanikuga abielus olevat abikaasat või registreeritud kooselupartnerit või mitteabielulist elukaaslast, kes ei ole suguluses kaardiomanikuga ja püsivalt elab koos samas leibkonnas kaardiomanikuga nagu oleks temaga abielus. Kindlustus kehtib samuti kaardiomaniku laste, lapselaste, võõraslaste, lapsendatud laste ja kasulaste suhtes kuni nende 22-aastaseks saamiseni ja seni, kuni nad elavad kaardiomanikuga samas leibkonnas, või kaardiomaniku lapse suhtes, kes elab oma teise vanema juures, sel ajal, kui laps reisib koos kaardiomanikuga. Kuni 22-aastased lapsed ja lapselapsed, kes õpivad statsionaarses õppes, on koos kaardiomanikuga reisides samuti kindlustatud ka juhul, kui nad ei ela sel ajal samas leibkonnas."

Meil on Nordea Goldiga kaasnev kindlustus olnud juba aastaid, kuid mingeid kogemusi jagada ei oska - ühtegi kindlustusjuhtumit ei ole olnud.

Norea suur pluss on tõesti see, et kulutusi ei pea tegema krediitkaardiga.

Reisi pikkus 90 p on minu meelest standardtingimus.

"Abikaasa/elukaaslane tähendab kaardiomanikuga abielus olevat abikaasat või registreeritud kooselupartnerit või mitteabielulist elukaaslast, kes ei ole suguluses kaardiomanikuga ja püsivalt elab koos samas leibkonnas kaardiomanikuga nagu oleks temaga abielus."
Nojah, kui tuttavaga reisil käid, siis jääb jah lootus, et ehk kindlustus ikka aktsepteerib seda ning ei hakka nõudma, et pead tõestama kooselu. Väikeste summade puhul ilmselt probleeme pole, aga suurte summade puhul ei tea kunagi kui elukaaslane ametlikult teises linnas elab.
SEB on ses mõttes lihtne, paned kirja, kes koos sinuga kindlustatud on ja edasi ei pea muretsema.
Ma kuidagi ei laida Luminori kindlustust, vaid üritasin võrrelde teiste kaartidega. Hetkel tundub, et suht parim variant, kel seda GOLDi võimalik saada, samas alati tasub kodupanga võimalustega ka kursis olla, siin on selgunud, et enamus ei kasuta neid võimalusi ja lihtsalt viskavvad raha maha.

Mul tütar käis oma kutiga Bulgaarias ja kutil oli seal mingi tervisejama. Käisid arstil ja said tšekid jne ja siin koju jõudes esitas tütar (kel oli kaart) arved kindlustusele. mingite päevade pärast oli raha arvel.
Tõestada, kas elukaaslased (krt, mulle see nimi ei meeldi, abikaasad kõlab hulga paremini :)) elavad koos või mitte, on tegelikult lihtne: kas nimeline post tuleb, küsitletakse naabreid jne

Swedbank Gold``il on vähemalt minu jaoks veel üks vajalik tahk. Nimelt tegin elukaaslasele enda Goldkaardi lisakaardi. Kui tema reisib üksi või koos lastega kehtib neil ikkagi kindlustus, olenematta sellest, et mind kaasas pole. Samuti saab ta vajadusel kasutada kreeditkaardil olevaid vahendeid.

Ära seda Nordea / Luminori krediitkaarti mingil juhul võta. Maksad iga kuu nagu surnud hobust aga kindlustuskaitse on neil minimaalne. Ise ei kindlusta, vahendavad. Mingi väike terviserike või pagasijama on OK aga näiteks reisi/lennu ärajäämisel pead olema kas suremas haige, mõni su pereliige surnud või kodu maha põlenud. Mingeid muid põhjuseid nad ei arvesta. Mul on see krediitkaart olnud aastaid ja olin veel nii õnnelik, et kindlustus pidevalt olemas. Aga nüüd juhtus septembris nii, et Ryanair tühistas mu lennud Londonisse ja tagsi. Asenduspiletid Finnairilt ostsin kirvehinnaga. Lootsin kindlustuse peale ja vaat mis nad vastasid: "Reisi tühistamine on hüvitatav ainult ägeda ja raske haiguse, õnnetusjuhtumi või kindlustatud isiku või tema lähisugulase surma tõttu. Kindlustusel puudub kaitse juhtum osas, mis on tingitud lennukompanii poolsest väljumise tühistamisest ja sellest tingitud kulutustest uutele lennupiletitele ning kasutamata teenustele. Sellest tulenevalt ei ole lennupiletite hinnavahe, kasutamata rongipiletid ja majutusbroneering kindlustustingimuste kohaselt hüvitatavad."
Ja nii ongi. Ise olen loll, et uskusin Nordea kiitust nende vägahea kindlustuse kohta ja ei süvenenud tingimustesse, mida nende vahendatav kindlustusfirma pakub. See Nordea sõnul ” maailma suurimasse kindlustusgruppi kuuluv AIG Europe Limited” jääb oma kindlustustingimustelt tugevalt alla ERGO’le ja isegi If’ile.

Sellist reisikava muudatust ei hüvita minu teada ka Swedbanki kaardiga tulev kindlustus. Kindlustusfirmade enda reisikindlustused on tõenäoliselt alati paremad, kui arvestada ka kõiki selliseid juhtumeid, mida tavaliselt ei juhtu.
Ja kõik allkirjastatavad lepingud (eriti need, mis puudutavad raha, vara jne) peaks ikka enne läbi lugema.

SEB puhul tean, et poliisile märgitud isikutele kehtib kindlustus vaid juhul, kui nad reisivad kaardiomanikuga koos. Iseseisevalt reisides on ikkagi eraldi kindlustust vaja. Suusareisile minnes uurisin, et kas see kuulub spordi alla, mida kindlustus ei kata. Vastati, et märgistatud radadel sõites on kindlustuskaitse olemas. Ukraina oli ka kenasti riikide nimekirjas sees.

Tegin võrdluse Swedi Gold ja suvalise kindlustajaga.
Eeldusel et reisitõrge on 3K ja med.abi 500K €. Võttes aluseks et reisid 1x aastas, 5 liikmeline pere. Siis hinnavahe tuleb u 300+€-i krediitkaardikindluste kasuks.

Ehk siis vaikimisi swedi aastamakse (2k reisitõrkega) ca 60€ + 1K eraldi reisitõrget juurde osta on ca 150€ kokku 210€

Suvalisest kindlustusfirmast sama pakkumine ca 500€

Maakler ütles ka et neil on enam vähem võimatu krediitkaardikindlustustega konkureerida...

Üldiselt kindlustustega kipub jah olema, et pead paraku selles peenikeses kirjas oleva teksti koos juristiga üle vaatama, et hiljem halbu üllatusi vältida.

Täpsustaks, et kui pikast reisist on antud näite puhul juttu? Sihtkohaks on tõenäoliselt kogu maailm, ka USA jmt riigid, mis vahel eritasu eest lähevad.